Kolač od Vutre by Bizz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Recept ala Oprah


Prije svega slika svih sastojaka grupno i pojedinačno


Grupno


1.jpg


Pojedinačno


Cirka 4 grama hedovine i kompletan trim od biljke. Cirka 15 grama


2.jpg


Close up


3.jpg


Kolač je pravljen za posebnu prigodu, radi toga i toliko sastojaka.Varijabilan je u svakom pogledu. Naime možete odraditi samo dio sa mlijekom i grizom, te dodati malo čokolade ili cimeta u smjesu ili na vrh.Umjesto keksa možete koristiti sto god imate kod kuce pri ruci.Uglavnom po željama i kriteriju tko šta voli! Šečerenje po vlasitoj želji u svim elementima. Šečer ide i u griz i u puding. Ja sam koristio Melasu umjesto šečera. Konačni ishod je bio laganije sladak, odnosno na ljestvici od 1 do 10 recimo 3. Pojeli smo po komad svatko i nakon sat vremena se osjetio rad. Cirka 2 sata. Totalno drugaciji osjecam u usporedbi sa pljuganjem. Ovisno o kolicina hedovine i trima si i dozirajte količinu kolača.


Petit keks, 5.99 kn


4.jpg


Mlijeko 2.8 % mm, 2 litre, 9.50 kn


5.jpg


Griz pakiranje od pola kile, korišteno 200 grama, 8.99 kn


6.jpg


Puding od vanilije Standard pakiranje od 3 komada, 4.99 kn


7.jpg


Čoksa, 5 kn


8.jpg


Bademi Standard 100 g, 10.99 kn


9.jpg


Napolitanke Kraš, Pakiranje od kg, korišteno 100 grama cca,


10.jpg


Ukupno 4 jaja


image.jpg



Stavite 0.7 deci mlijeka u posudu. Kuhate ga dok ne prokljuca. Kad prokljuca dodate Vutru. Konstantno mješanje 20 - 25 minuta.


image.jpg



Nakon sto ste završili sa kuhanjem mlijeka ocjedite masu na obicno cjedilo. Ocjeđeno mlijeko ponovno zagrijte i dodajte smjesu griza i badema


image.jpg



U medjuvremenu u tepsiju složite petit keks i natopite ga sa odprilike 2 deci mlijeka.


DSC00952.jpg



Odvojite bjelanjke od zumanjaka. Bjelanjke dodajete grizu pred kraj kuhanja.


DSC00963.jpg



Na blender narežete bademe na komadiće


DSC00964.jpg



Pomješate bademe i griz. Na svakom grizu pisu upute koliko griza treba staviti na koju kolicinu mlijeka. U ovom slucaju 200 g.


DSC00965.jpg



Narežete Čoksu na kockice kao što vidite na slici.


DSC00970.jpg



Žumanjke,puding i 2 kašike melase umješte u blenderu dok mlijeko zavrije i onda dodate smjesu. Kad puding pocne dobivati gustoču dodate narezane napolitanke u smjesu. Gadjajte pred kraj.


DSC00971.jpg



Kolač je gotov. Na petit keks sam izlio griz i razvukao na veličinu tepsije. Na griz stavite puding, a na puding u blenderu smiksate napolitanke + petit keks i pospete zajedno sa čoksom po vrhu kolača.


DSC00972.jpg



Prije nego kolač planirate poslužiti preporuka je minimalno 3 sata u zamrzivaču ili 12 sati u hladnjaku.


DSC00973.jpg



Kada je kolac spreman za rezanje, narežete komade kako Vam odgovara. ( ovisno o kolicini i gramazi vutre )


DSC00977.jpg



Sve preporuke za blender. Kupljen u konzumu, placen 65 kn


image.jpg
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kolac je ukusan, i šljaka. Osjeti se malo vutra ali mizerno u odnosu na bilo koji drugi oblik jedenja :)
 
21.06.2012
31
1
8
32
Koji je proces mjesanja, jeli trebam mjesat vutru sa nekim zivotinjskim mastima kako sam nede cito da bi se aktiviro thc?

Edit : nisam vidio ostatak posta zbog tapatalk aplikacije, nista
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nista ekstra nisam radio osim sto sam kuhao vutru pola sata cirka u tom mlijeku. Osjetiti ces po mirisu kada je gotovo. Kada prestane pustati intezivan miris je i mlijeko gotovo. U svakom slucaju jos jednom sve preporuke za mlijeko, odnosno za kolac! :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Za okus sam već nekoliko puta spominjao kako ga ublažiti, ali evo i ovdje ću :) Slijedeći puta kada budeš kuhao, prvo zakuhaj vodu i prelij biljni materijal i ostavi da odstoji (poput čaja). Pažljivo odsipaj tu vodu (čaj) nastojeći što manje mučkati, jer trichomi se slegnu na dno. Ostavi čak malo vode pri dnu, nemoj sve odsipati. Provjereno šljaka, okus je puuuuuno blaži,a kapučino je zakon sa takvim mlijekom, tako da za kolač ne sumnjam da je zakon :D
 

artistic

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
26.07.2011
346
1.478
143
Universe
stvarno si dobro to napravio, sa slikama i opisima, imas rep+ od mene...a kad budem imo svojih biljoza, morat cu probat par ovih recepta, kolač se čini baš dobar :)
 
13.02.2012
5
1
0
39
mmmm! ne mogu se odlučit između tog kolača i čok muffina s narandžom...
ma tak svejedno,napravit ćemo oba! hvala na lijepom receptu!
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
@Vutragenjo

U ovoj temi imam 22 slike. Htio sam ih prebaciti sve na vutru da se zakljucaju za goste međutim kod uploada je uključeno da je 10 slika odjednom maksimum. Tako da sam samo prvih 10 slika odradio. Da li se možda može povećati taj limit?