Kolaži i ostalo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Bogami. Ovaj je strahovito precizan. Koliko ti je vremenski trebalo za njega ukupno? Si ga radio iz komada ili na tenane? Koristiš škare ili imaš i neke druge alate?
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
To je bilo vrijeme gdje je koncentracija bila maksimalna, znaš već. Ne sjećam se koliko mi je trebalo za taj komad jer je bila izložba u pitanju, a bilo je desetak kolaža tih dimenzija. Radilo se cca pola godine.
Inače, materijal je filmski plakati, i to oni Printed in the usa, a trake su se izrezivale ravnalom i skalpelom te ljepili neostikom na kapa fix materijal za kaširanje tiskovine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and He-Man

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Kao što možete i vidjeti naziv teme je promjenjen, tako da ću ovdje postati i druge moje likovne radove, onako prema raspoloženju.
Da sad ne idem u detalje, za ovaj put izabrao sam jednu grafiku koja je rađena u tehnici suhe igle i otisnuta je u nekoliko primjeraka. Poslije će se ponavljati grafike, crteži, mozaici.. pa opet kolaži i tako...

PRED OGLEDALOM 1997 suha igla 20x25 cm.jpg
PRED OGLEDALOM 1997 suha igla 20x25 cm
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Suha igla? Ubadaš iglom neki tvrdi materijal? Nešto tipa linoreza? Ima li kakvih informacija o ovoj tehnici?
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
To ti je jedna od osnovnih grafičkih tehnika. Ne koriste se kemikalije za jetkanje a ostalo je sve slično.
Na cinkovoj ploči urežeš liniju, prebrišeš, naneseš boju pa pod valjke.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Meni ovo miriše na izložbu.:)
Mogu reč da me to raduje.
Ja bi samo, ako smijem, pridloži koji podatak više o samom uratku uz sliku. Samo to. Sretno druže, ovo ide iz dobroga na bolje.:clap::
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Uz sliku ili neki drugi likovni rad uobičajeno je napsati osnovne stvari; naziv rada, godina nastanka, tehnika i dimenzije, tako da ne znam što bi još mogao pisati, osim o možebitnom doživljaju gledaovčevu ili sl.
Na sva pitanja, a vezano uz moje radove, i naravno, ako budem znao odgovore, rado ću odgovoriti.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Misli san, tipa ovoga što je Bizzzo pito, mali opis tehnike rada, kako ide postupak i tako nešto, da ne moramo pitat takve stvari, mislin da tako tema postaje nepreglednija.
To je samo moje mišljenje, ti po svome i kako god napravio može bit samo dobro.:);)
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Te se informacije lako nađu na netu tako da mi se čini da je to suvišno za pisati. Koga zanima google ima odgovor, ovakav ili onakav ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Razmisljao sam u malo drugacijem smjeru kada god sam nesto pitao. Upravo iz razloga da ovo ne bude samo galerija slika, iniciram pricu o tehnici i alatima. Ima na googlu. Medjutim nema na vutri. A sto ne bi bilo? Mozda ce netko googlajuci o toj tehnici doci na vutru. Pa ovdje nesto drugo koristno nauciti. Donirati. I tako te price. Medjutim nisam mislio da cu morati objasnjavati koja mi je namjera. Ujedno, navudani je post takodjer pa ne zamjeri na malo više slova :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Ma super je to što ti to tako doživljavaš i dobro je da si objasnio svoju namjeru. Međutim, moja namjera je ne nametati se nikome pisanjem bez svrhe i smisla te lupetati o bilo čemu, pa makar to bilo i o stvaranju likovnih djela i njihovom shvaćanju.
Upravo iz tog razloga puštam na volju svakom tko želi nešto više saznati o bilo čemu s čim se bavim, a radi se o tehnici ili alatima, rado ću mu odgovoriti ili objasniti na način da razumije i eventualno dobije inspiraciju da i sam nešto stvori.
 

graf

Aktivan Član
09.02.2015
228
991
93
Sad nešto malo drugačije. Radi se o tehnici kaširani papir, obični novinski papir se maže s ljepilom za tapete i polako se slažu forme ljepljenjem slojeva papira, u ovom slučaju, na žičanu konstrukciju, a finišira se bojanjem ili jednobojnim papirom željene strukture.
Kad se izgubi volja izražavanja u jednoj tehnici otkriva se nova.

6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg