Kolekcionarstvo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
stavit ću pitanje ovdje,iako nema direktno veze sa upaljačima,ali ima dosta vintage stvari pa mi se čini nekako prikladno da ovdje pitam. danas sam pronašao jedan stari francuski chip za kockanje. nije chip klasični nego izgleda kao zvrk. njuškao sam po netu malo i skužio da je to promotivni chip jedne pariške tvrtke za proizvodnju bicikala,Gratieux,koji su radili od 1920.-1949. čini mi se. inače su ovakve ˝zvrkove˝ za kockanje koristili u prošlosti. ako netko zna dal to išta vrijedi,nek slobodno napiše. :)

ovako to čudo izgleda,slika je s neta,ali o ovome je riječ:
iu
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
to je to otprilike,da. ma meni je zanimljivo to što je ovo bio promo materijal te tvornice bicikala. svakako ću odnijet u antikvarijat na procjenu. imam doma još i jedan dukat cara Franje Josipa iz 1915. godine,za njega znam da mu se kreće cijena 100-130€. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Pratim dosta prodaju starijih stvari...sa pronalaskom dobrog kolekcionara mozes dobro unovciti.Ako imas vise takvih i slicnih stvari pronadi firmu koja se bavi aukcijskim prodajama i uz neku proviziju oni to rijese po najvecoj cijeni.Nekada ljudi nisu ni svijesni sta imaju u raznim skladistima,drvarnicama,a kopaju boce po smecu.Uglavnom dobro se raspitaj i prodajes sigurno;)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
https://www.aukcije.hr/

njima ću se javiti,ako ništa drugo da mi procijene da vidim koliko to čudo vrijedi.

Nekada ljudi nisu ni svijesni sta imaju u raznim skladistima,drvarnicama,a kopaju boce po smecu
istina za ovo napisano,ja jučer slučajno kod punice i punca našao to,bilo među igračkama,djeca mi se s tim igrala,ja uopće nisam obraćao pažnju na to. :D
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
isprike za spam u temi o upaljačima,ali nisam za jedno pitanje htio otvarati novu temu. :) al ajd,nek onda ovdje članovi pišu i hvale se starinama. :)

neću nikad prežaliti što sam negdje zagubio otvarač za boce i konzerve iz 2.svjetskog rata,našao kod pokojnog djeda u kući,on kao klinac našao otvarač kojeg je netko od Švaba izgubio. bio očuvan,jasno se vidio orao sa svastikom. brijem da bi to danas dosta vrijedilo kod ekipe koja skuplja militariju. al jbg,i ja bio klinac kad sam to kod njega našao,igrao se s tim i nestalo jednog dana,tad mi to nije predstavljalo ništa,a sad bih volio da sam to sačuvao.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Moj otac ima drvarnicu sa drangulijama starim 100-150 godina.Ali kada mu spomenem zaradu pogleda me kao ludaka.Uglavnom nastojati cu uslikati par tih starijih stvari kada nam je gazda Pow uredio temu.Znam kako ima kolekciju markica,gomblena i starih kovanica.Ali neda nikako da bubnem na procijenu,,he,he..Jos sam ga zahebavao da kada umre cu sve prodati za zene,party,zivot...ali neda se stari..;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zxw