Kolicina vode...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.05.2010
40
1
8
34
Posto nisam vidio slicnu temu ovoj, odlucio sam da je napravim, sry mozda grijesim, ali stvarno nisam vidio... :)

Znaci da li ko moze da mi odgovori koliko je potrebno vode za zalivanje po jednoj biljci.
Posto nema nikakvog izvora u blizini, niti potocica primoran sam da vodu nosim od kuce..
Eh sad me zanima da li je tesko svaki put nositi vodu kada idemo zalivati, da li to prestavlja problem, za jedno 10-ak biljcica ???

Pozdrav svima ...

Mir !
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ako govoriš o outdoor zaljevanju, a čini mi se da govoriš, nosi kolko možeš - pretjerati ne možeš, osim ako ideš sa cisternom na sajt.
I ne moraš svaki put furati, samo kad su neke ekstremne suše, a ponekad niti tada :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Kicho je napisao(la):
Eh sad me zanima da li je tesko svaki put nositi vodu kada idemo zalivati, da li to prestavlja problem, za jedno 10-ak biljcica ???

1:)da li je teško?
Pa nije teško Kicho :)

2:)da li predstavlja problem?
Ovisno o tome gdje je sajt...moraš se prilagoditi.Načine moraš sam smisliti.

Za 10 biljki kada se prime dosta ti je 5 l vode.Imaš ona pakovanja pitke vode od 5 l,kupiš jednu,popiješ vodu...i ostane ti zgodna ambalaža za transport vode do sajta.
Kad biljke porastu morat ćeš kupiti još jednu flašu(5 l) vode.Kada dođe ljeto,vrućine i biljke narastu,pokažu spol...ostaćeš i dalje na 2 flaše jer ćeš počupati muške biljke,ako sadiš sjeme iz paketa.
Ovo sve ovisi naravno i o tipu tla gdje sadiš i o vremenskim uvjetima koji nas čekaju ovo proljeće.
Samo ti zabodi a o vodi razmišljaj kad bude trebala.
 
15.05.2010
40
1
8
34
VenloNL je napisao(la):
1:)da li je teško?
Pa nije teško Kicho :)

2:)da li predstavlja problem?
Ovisno o tome gdje je sajt...moraš se prilagoditi.Načine moraš sam smisliti.

Za 10 biljki kada se prime dosta ti je 5 l vode.Imaš ona pakovanja pitke vode od 5 l,kupiš jednu,popiješ vodu...i ostane ti zgodna ambalaža za transport vode do sajta.
Kad biljke porastu morat ćeš kupiti još jednu flašu(5 l) vode.Kada dođe ljeto,vrućine i biljke narastu,pokažu spol...ostaćeš i dalje na 2 flaše jer ćeš počupati muške biljke,ako sadiš sjeme iz paketa.
Ovo sve ovisi naravno i o tipu tla gdje sadiš i o vremenskim uvjetima koji nas čekaju ovo proljeće.
Samo ti zabodi a o vodi razmišljaj kad bude trebala.

A razmisljao sam bas o tome, jbg ona flasa od 5L je malo upadljiva u uocljiva, znas, ako me slucajno ko vidi moze posumljati i tako to jbg..mada znam da mi nema druge..
Uglavnom znaci oko 5-6 litara vode na pocetku ce biti sasvim dovoljno ?? I da, sajt mi je udaljen jedno 15 min pjesacenja uz veliko brdo :) :)
Eto uglavnom hvala VenloNL na odgovoru.. uzivaj :)
 
08.07.2010
34
10
0
31
ma neće ti niko posumljat ako te vidi s bocom vode od 5 litara. živimo u p.ički materinoj, ljudi su ignoranti i glupani sa svih strana, niko o ganji ne zna ništa više od onih lou lajf članaka iz 24sata i sličnih *****rija. jedino ko može da posumnja da nešto 'mutiš' s tolikom količinom vode je neki drugi vonabi grower koji će ti rado doć pred žetvu pokrast sve. ili jednostavno staviš sve u neki ruksak i jebiga predstaviš se ko naturalist xd