Kolike posude / saksije za outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
... za ak47 i za snow ryder za vani ?. Obje proklijale poslije 24h. Malo cu ih drzati u casi dok ojacaju, onda u kolike da ih presadim s obzirom na njihovu genetiku i na visok datum?
Ne znam kojem adminu je dosadno pa mi zakljucava topic i stavlja u dio foruma koji nikome nije potreban. Prvo, potreban je meni, a drugo, imam pitanje kolike su saksije potrebne jer ne zelim velike da ne bi privlacile paznju, meni je ovo pitanje bitno. Molim admina da dozvoli bar jedan odgovor, znam da bi bilo najbolje da stavim saksiju od 100 litara...
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
ovo je retoričko pitanje... znači sam kažeš da ne želiš velike ali opet dovoljno velike za outdoor :icon_lol:

kao drugo, outdoor u teglama :eek:hno: - bar po mom mišljenju, ne govorim za ostale!
uzmeš od 8L pa na dalje, makar nećeš biti niti blizu urodu kojeg bi dobio da posadiš to lijepu sve u zemlju!

idealne su one od 25L na dalje, tako je sadio venlo,
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ja sam ti obrisao temu, jer odgovor si dobio i u prvoj temi, obrisat ću ti i ovaj!
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
Obrisi stari, samo se ne nerviraj. Nadao sam se odgovoru da mi je za snow ryder dovoljna saksija npr. od 5 litara jer on nece prebacit 80 cm narocito jer ga danas (znaci dosta kasno) sadim. Nego vidim da si veoma opasan. Obrisi slobodno, nadam se da ti to daje osjecaj moci za kojim zudis

indian_summer je napisao(la):
ovo je retoričko pitanje... znači sam kažeš da ne želiš velike ali opet dovoljno velike za outdoor :icon_lol:

Upravo tako
 
Poslednja izmena od urednika:

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ne, nego sam nervozan radi toga što se o tome već godinama poteže tema.. nema to veze s tobom osobno..
tj. niti ga neću obrisat nego samo premjestit...

a 5L možeš probat.. ja bih onda ako već ideš na tako male preporučio 10L najmanje.. znači minimum!

a o mojoj moći nećemo raspravljat, nisam tu da se osjećam snažno kod brisanja tema!
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
Nisi shvatio. Nema na forumu odgovora na moje pitanje jer je specificno zbog datuma i straina kojeg planiram s jedne strane, a sa druge zbog zelje da saksija bude sto manja. Opet, na forumu se svakodnevno pojavljuju pitanja tipa kako prepoznati musku i zensku biljku, zasto se muska ne moze pusiti i slicno pa ih niko ne brise...

Elem, tvoj odgovor kao moderatora (pa se valjda i razumijes u tematiku) ono je sto sam trazio, dakle 10L. Hvala
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pazi, možeš ti posaditi i u teglu od 3L ali u jednoj fazi biljka će prestati rasti,
tako da bi ti najbolji odgovor bio; sadi u što god veću možeš ako ti situacija dopušta.

Inače, zašto u tegle u outdooru ?
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
Tegla u outdooru jer je lokacija veoma za*ebana. Stijene su u pitanju ali su supljikave pa ne bi drzale zemlju, to je otprilike. Ima i jedan ravni dio ali bi mi za kopanje tu trebao dinamit
 
05.05.2011
31
2
0
34
pozz ljudi ja sam isto stavio u tegle vani i sad me zanima dal kasnije kad jos narastu sad su negdje 15-ak cm da im stavim malo umjetnog gnojiva ili to nije dobro za njih?
 

indian_summer

Aktivan Član
15.11.2008
61
6
0
36
www.dl-share.org
@kingsize.. ma dobro je to za njih, samo što ti je umjetno gnojivo NPK dosta jako, pa pazi da ne skuriš biljke..
radije uzmi nešto za cvjeće u tekućem obliku pa stime zalijevaj.. (plantella cvet će odraditi posao super, a i dosta je jeftina i nađe se bilo gdje )

a ako su ti biljke u tegli naravno da moraš gnojiti, da su posađene negdje na otvorenom onda nemoraš!
 
05.05.2011
31
2
0
34
e i da jel ok ak stavim u posude pol zemlja pol sljunak jer neam puno zemlje tj.uzmem onu od 50l pa stavim pola te zemlje i pola sljunka

kaj mislite dal vi ja mogo presadit biljcice u kartonske kutije jer nemam vise tegli .....
malo kutije obljepim selotejpom onim sirokim kaj mislite dal bu izdrzalo?
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
ima
prošle godine je jedan dječak sa foruma sadio automatika u rupu u zemlji od 70 litara ;) i dobio ogromnog automatika... što naravno ovisi o sorti koju sadiš
mada je dovoljno,ako imaš uvjete za svakodnevni nadzor (zalijevanje preko ljeta) i 15-20 litara
 
13.02.2015
34
8
8
33
Ja sam posadio autose u pitare od 10l(taman mi je doteklo 50l zemlje za 5 pitara).
Oće li mi išta ispast? tako sam dobio upute na forumu
 
02.09.2015
3
1
3
Hoce sigurno, ali ipak ces imati manje. Ali bolje i toliko ako vec ne mozes vise, zbog sigurnosti. Ali vidi sta ce ti reci iskusniji, ono sto znam reko sam. Srecno
 
13.02.2015
34
8
8
33
hvala hvala.
Piše za moj AutoMazar da prosječno ispadne 40-60g,a rekord je 350g,a to su bili neki apsolutno perfektni uvjeti...
 

Pimplarius

Aktivan Član
02.08.2009
226
705
93
Može itko reći kako se zovu ove plastične vreće za sadnju , koje je njihovo službeno ime
i gdje to ima kupiti u Hrvatskoj i kolka je cijena.
Smart-Pot-with-seedling.jpg