Koliki box za Indice koje ce biti samo 1 mj u vegi, pa idu vani ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
Evo ovako, kupio sam sjeme Big Buda i Blueberrya, kupio sam i cijelu indor upremu (HPS, CT, turbo vent, foliju, zemlju...), ali su mi se neke stvari promjenile kuci i sad nemogu to postaviti, pa sam odlucio rasprodati opremu i napraviti outdoor, ali sam dobio neke CFL-ke crvenog spektra i mislio sam napraviti mali box u kojem bi biljke stale samo mjesec dana i onda idu u sumu u velike posude, ali mi mora biti u kuci sto manje primjetno da me starci ne skuze...
stavia bi na klijanje svih 10, volija bi u sumi imati nekih 6 da cilu godinu bodem opremljen :icon_biggrin:
sad me zanima koliki najmanji box ja mogu napraviti da one tu prezive 1. mjesec ?
I jel mogu kako iskoristiti ove CFL-ke sa crvenim spektrom, imam jos 2 sa plavim (14W), a ovih crvenih 9kom(15W)
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
cekaj cetvrti misec pa ubodi vani,strpi se bolje nego da gonjas biljke od misec dana na sajt a i zima je jos..moze i ne mora bit problema...
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Racunaj da svakoj pruzis 3-4 l posudu za prvih mjesec dana,

ako ih zelis imati 6, moras imati 6 posuda te tako mozes izracunat velicinu boxa, sto bas i nije maleno ..
 
26.10.2009
14
1
0
41
dobro ti cvjetno drustvo veli, al ak to vec ides radit dosta su posude od 1,5 L i visina cca 80 cm za CFL box. Stavi žute žarulje ak ih vec imas da ne trosis lovu, al ih drzi cim blize
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
A jeste zakomplicirali :)
Ajd da bacim koju "pametnu" kad se već pametuje :D
Slažem se praktički sa svime rečenm, ali opet, imam neke zamjerke. Velike posude su ok, ali je teško prenositi ih, tako da, bez obzira koliko bilo dobro za biljke, nije dobro kad uzmeš u obzir komplikacije koje nose sa sobom. Ovo sa 1,5l je bolje već :) Kada bih radio nešto slićno, uzeo bih baš tu veličinu, jer za mj dana rasta je dovoljno, ako znaš što radiš. Ako je prvi puta, onda je moja preporuka barem 2-2,5l .
Box bih napravio taman toliki da stanu saksje unutra (naravno, ne da ih jedva naguraš). Ako bi saksije bile recimo promjera 15-16 cm, za 10 komada je potreban box dimenzija 60x 60 da fino stane sve unutra. Ako nabaviš četvrtaste, onda može i manje bit. Za tu površinu treba naj manje 8 cfl žarulja od 20-23W, a temperatura boje idealna za vegetaciju je 6500K. Može se kombinirati i pola 2700K, pola 6500K, ali rasti će dobro i ako su sve 2700K, tako da je odluka na tebi. Ovo što imaš se može upotrijebiti.
Visina minimalno 80cm da nebi bilo problema sa temperaturom jer cfl grije, pogotovo kad ih je puno.
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
Hvala vam na komentarima
ja san razmisljao ako stavim posude kockaste posude 15x15x10 (2.25L) i stavim ih 9 kom to bi bilo 45x45 box ili 75x30 sta dođe na isto samo drukciji oblik, ako to pomnozim dobijem 2250 i jos pomnozim sa 5 (lumen po centimetru kvatratnom potrebni za uzgoj) i dobijem 11250 lumena potrebnih za taj box, ja imam ovih 2700k koje bi mi dale 9750 lumena i jos ove dvije 6400 za koje nemogu naci kolicinu lumena, ali imaju bar 1200 skupa sta bi bilo 10950 lumena sta mi je odlicno za taj box
sacekat cu jos do polovice drugog mjeseca, pa cu ih staviti u taj box, mislim da biljkama starim mjesec dana nebi nikakav problem bija prezivjeti sredinom 3. mjeseca,
Jos da vas pitam...Kad bi trebale procvjetati biljke ? Cuo sam da je kod ovih blueberry tek sredinom 9. mjeseca cvjetaju, neznam zasto tako kasno...
Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mali_1.3 je napisao(la):
... Jos da vas pitam...Kad bi trebale procvjetati biljke ? Cuo sam da je kod ovih blueberry tek sredinom 9. mjeseca cvjetaju, neznam zasto tako kasno...
Hvala

a da li znas kog datuma pada ravnodnevnica? ako razumes zasto te to pitam
i jos da upitam koja je funkcija toga sto planiras da ih stavljas u boxu mesec dana vege, pa ih presadis vani gde ce vege biti jos do npr. 8 il' 9 meseca
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
a znan ja u teoriji sta je to, da bi na ravnodnevnici trebale cvjetati zato jer se tad mijenja duzina dana, al san cita neke dnevnike i tako nesto su pisali za blueberry, pa mi to nije bilo jasno
a cilj ovog mog pothvata je da mogu sto ranije staviti biljke u prirodu pa da se u vegetaciji sto vise razvije da ne mora u cvjetanju, da radi vise na formiranju cvijeta te ako je moguce da bude malo prije gotova
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
dakle, ravnodnevnica je period kada dan i noc isto traju, ili ti u nasem zargonu 12/12 :)
mislim da nema potrebe da komplikujes, ako ih zasadis krajem 4 ili pocetkom 5 meseca direktno imaces fore za oko 4 meseca vegetacije sto je sasvim dovoljno, ili ih eventualno zasadi u manje case sredinom 4 meseca i presadi nakon 10ak dana, budi siguran da ce imati dovoljno vremena da se razvije maximalno, ne mozes dobiti blueberry od 3m time sto ces ga ranije zasaditi, u zavisnosti od proizvodjaca raste od 0.7 do 1.7m
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
znaci za vrijeme ravnodnevnice one pocinju cvjetati
ja san blizu mora i ode je skroz toplo vrijeme, prosle godine san ih stavija u 3. mjesecu, stale su vani i rasle pomalo...
a znan da nemogu imati neku biljku koja raste iznad onog sta joj je propisano, ali san se vise orjentira time da ona vec u 4.mjesecu bude stara mjesec dana i onda joj ni hladnoca nebi toliko smetala kao da je mala biljka
sad mi smao reci jel to ima smisla, tj oce meni biljka izrasti vise sto duze raste, al opet u propisanim granicama i jel moguce da mi nesto prije bude gotovo cvjetanje, ako je biljka razvijenija u vegi tj triba se vise fokusirati na cvjetove nego na grane i lisce ?
Hvala
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
u outdooru ce procvetati kada joj dodje vreme, obicno ranije nego sto krene ravnodnevnica, jednostavno, zavisi i od straina i od sezone, ne mozes je naterati da procveta ranije time sto si je zasadio ranije, takodje, ne moze da bude veca nego sto joj to genetski kod dozvoljava... nemam nista protiv da radis tako kako si zamislio, samo licno smatram da je nepotrebno... probaj par komada tako a par komada zasadi direktno, pa izvedi zakljucke na osnovu licnog iskustva (direktnim sadjenjem u outdooru biljka preskace stres i kraci zastoj nastao usled presadjivanja i bolje se adaptira na prirodne okolnosti, al uspece i ako je prethodno malo mazis pod lampama ;)