Koliko cesto pusite?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.11.2008
84
137
33
Kao sto neko rece, mnogo 4 grama za pocetnika...
1/4 grama ume bas da odvali kad je dobra i ljude koji godinama konzumiraju...
tako da brate smanji kolicinu u spravi i nece biti :zvezda::
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
dok je cijena bila niska pusili smo od 1g 3 doje kad je narasla od 0.5 2đoje a sad kad je rodilo od 1g 2đoje to je dosta za jednu noc kad se rasporedi na vise od jedne osobe.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Amnezia bro koliko se ja sjećam sredine devedesetih je petica bio klasični paket za 50 kuna i to bi bilo za 4-5 pljugi. Vutra je kud i kamo potentnija danas nego u to doba. Sjećam se da sam 50-ice uzimao po 200-250 kuna i znali bi u jednu noć stući cijelu pedeseticu, što je faktički nemoguće sa današnjom vutrom. U to doba je sva vutra stizala iz albanije a potencija joj je varirala između 4 i 8 % THC-a. Bila su to lijepa vremena ali meni se ovo danas više sviđa jer svakako bolje udara i šmek je nenadjebiv ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Trajalo je to i do pocetka 2000tih ako se sjecam. 50kn panj. zamotan u prospekt od bille :D
To je izgledalo tolko lose da je i suseni persin i origano izgledao slicno hahahha. A mali bud kad si naso to je kao da si na lottu dobio
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Hehehe bas to. Znao sam prije sam zapalit 1-2 g đoks, a sada sam na sportskima jer ne podnosim baš jaki head high.
Ali čini mi se da se može razvit psihička ovisnost ali ne samo od trave nego na životni lajfstajl, Jer kad sam ja bio u tim 15-20 g cijeli dan mi se vrtio od sređivanja do pušenja, drugo nije postojalo. Jbg sam sam živio od 15. god pa to isto ima utjecaj kad možeš radit ono šta želiš. Ali trava sama po sebi nema fizičku ovisnost...

Bilo je jeftino dok Đinđića nije ubilo :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@Jamrock moram da budem party pooper ali, ne postoji dovoljno velika skala da izrazi koliko se ne slažem sa ovim što si napisao
"Ako uzmemo u obzir da su okolnosti takve kakve su trezan se ne moze ostati" - ova rečenica je odbacivanje odgovornosti za svoje postupke, tj prebacivanje odgovornosti na neke okolnosti na koje nemamo uticaja. Ništa ne treba koristiti za bekstvo od okolnosti. I jedan od razloga zašto marihuanu bije loš glas je njena loša upotreba.

Verujem da većina zna da trava sama po sebi ne izaziva zavisnost, već se zavinost stvara isključivo kod ljudi koji je kontinuirano koriste kako bi maskirali neki problem, i najčešće su zloupotrebe kod ljudi koji time tretiraju insomniju i stres.
Naravno, ako te nešto povremeno iznervira apsolutno je bolje zapaliti nego se nervirati ili popiti bensedin.
Ali ako konstantno imaš izvor stresa, nije rešenje da konstantno uzimaš marihuanu iz tog razloga. Jer na taj način razvijaš zavisnost od njene upotrebe. Ne direktno od nje, već od osećaja oslobođenja od problema koji ti pruža.
kako je koristenje trave u slucaju nesanice zlorabljenje!??!!??
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
@DiskoKobaja ako to radiš uvek, duži period, onda da.
To je kao da u kući sediš pored pećnice od 100stepeni i kažeš "korišćenje kreme protiv opekotina nije zloupotreba". Nije, ali smanji peć.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Sve je moguće zlouporabiti, čak i vodu ;)
Druga stvar je nametati drugome svoje stavove. Ako neko zloupotrebljava nešto, to je njegov problem. Ti možeš reći "moje mišljenje je da ti to nije dobro", ali to je sve. Nema fora "moraš prestati" "ne smiješ to" itd.
A ponekad je bolje zadržati svoje mišljenje za sebe, kao što sam ja možda trebao sada :D

On topic:
E, a koja razlika u radu trave je bila jučer, fijuuuuuuuuu :D Takav rad mi se nije desio jako dugo :D Opala tolerancija na nulu :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
@DiskoKobaja ako to radiš uvek, duži period, onda da.
To je kao da u kući sediš pored pećnice od 100stepeni i kažeš "korišćenje kreme protiv opekotina nije zloupotreba". Nije, ali smanji peć.

Bravo stari, to je to... :thumb:

To je kao piti pive. Popit jednu - dvi na dan ok ili koju čašu vina ali opijat se uvijek vuće neki psihički problem i onda triba radit na problemu čiste glave. Jer nije ni coka cola stetna ako npr. pojedem nešto teško i popiješ malo kole da pogura i izgrize. A to šta se tiće vode- postaje otrov jer ti metabolite prerazrijedi i umreš :D. Stvari same po sebi nisu niti štetne niti korisne nego kako ih koristiš. Isto kao i sila u Star Warsu- yoda pro:D :bocni::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@space lulu neda mi se surfat na mb da provjerim dal sam u pravu,al mislim da je nesanica ako ne bolest onda barem poremecaj za koji ti doktor prepise lijek\tablete za spavanje i ako to nije zlorabljenje onda ne znam ni kako je pusenje trave..
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
*Zdravlje je stanje potpunog tjelesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti. (Ustav Svjetske zdravstvene organizacije,1946)
*Zdravlje nije puko nepostojanje bolesti, već stanje potpunog fizičkog, mentalnog, duhovnog i socijalnog blagostanja. (Deklaracija SZO iz Alma Ate,1974)

Nesanice je odsustvo zdravlja= bolest=poremečaj , ali treba liječit uzroke. Puši ako imaš nesanicu, a moraš ujutro na posao ali kad imaš vremena treba ne pušit pa vidjet zašto mozak radi u vrijeme kad nebi trebao. Lijekove treba koristit ali i radit na problemu. Ima jako jako puno više onih koji si opravdavaju pušenje sa bolesti nego onih koji puše jer su bolesni...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bulldogSplit

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Puši dok ide :puuuh::... heheh
teški off topic iako naslov može biti varljiv. Jer kao ista trava različiti učinak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
@Blader svidja mi se definicija zdravlja.. Znaci svi mi pusimo da bi vili zdravi,jer kontam da nam svima trava pruza socijano dusevno i tjelesno blagostanhe.. A s pusenjem i dizanjem nemam problema nekad ide lakse nekad teze,iovako popijem paar kava pa nadodjem..
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Power hahahaahh duge ti ove reklame :) nego de ljudi,vi koji se bavite medicinom ili ti tako nesto :) jel ima neceg lose u tome sto pusim all day all night... mslm nisu to preterane kolicine,dnevno do 5g najvise... samo cista vuva :D i da nadodacu to,neki spominju ovde zavisnost,to je prazna prica... ja sam zavisniko od cigara,a od vuve nope... al eto zanima me jel ima tu nesto lose? Bolujem od tremora,a dok nije bilo vuve,veruj te da u grad nisam mogao popit kafu,sok i tako dalje... iz razloga sto bi mi se ruke bas tresle,od kako sam poceo dimit,dugo bas vremena,al dimit po celi dan,ja nemam problema sa tremorom... eto malo se oduzi,al eto nadam se da me kontate... ipak tem otisla u yard,pa da postavim pitanje :) peace