Koliko dana prije operacije trebam prestati uzimati kana ulje?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.07.2016
6
3
3
Dragi forumaši,
prije svega, zahvalna sam na ovom sajtu i koliko podrške pružate jedni drugima.
Pa da se i ja predstavim i, ako mogu, postavim par pitanja (pošto moja pretraga nije urodila plodom).
Koristim medicinski kanabis (kanabisovo ulje)od 26.04. radi tumora na mozgu (oligodendrogliom).
Uzimam ga na komadiću cigaret-papira kako slijedi:
• CBD 3x dnevno otprilike po 1.5 kratko zrno nekuhane riže (za imunitet)
• THC 1x dnevno pred spavanje istu količinu (za spavanje, bolove, psihu i apetit).

Imala bih par pitanja.
1. S obzirom da me čeka 3. operacija, koliko dana prije trebam prestati uzimati kanabisovo ulje?
Tu na forumu sam pročitala da kod teških ovisnika anstezija ne djeluje tj. da treba puno više anestetika od dozvoljene razine. Da li trebam uzimati medicinski ugljen da pospješim izlučivanje?
2. Smatramo li se mi koji koristimo med. kanabis teškim ovisnicima, tj. da li nas medicina tako vidi?
3. Nakon operacije kad smijem ponovno započeti s uljem?
4. Šta vi mislite, iz vašeg iskustva da li bih mogla/trebala/smjela reći neurokirurgu i neurologu? Puca me paranoja (ne od ulja nego sam po prirodi oprezna) - što ako su povezani s policijom,... o_O:murija:
5. Da li bih, po vašem mišljenju, trebala povećavati količinu?
Rečeno mi je: "Jedan savjet oko doziranja: manje je više, pogotovo u početku."
Ne znam koje je vrste i po kojem je receptu rađeno ali tinktura definitivno nije sudeći po slici https://www.vutra.org/threads/kanabis-ulje-izrada-doziranje-i-djelovanje.13428/
6. Da li bih trebala CBD i THC uzimati u pravilnim vremenskim razmacima?
Na 420magazine.com piše da endokanabionoidni sustav stalno treba biti zaposlen, a opet rečeno mi je: "Bitno je da nađeš neki svoj ritam, točno tako kako ti paše." Što vi mislite?

Unaprijed se zahvaljujem.
 
Poslednja izmena:

ašibulj

Banned
Banovan
18.04.2016
21
24
3
Novi Sad
*Nisam se duboko bavio ovo tematikom ali proveri sledeće informacije, u suštini je ovako.
Po pričama, tragovi THC-a ostaju u telu i do 2 meseca.
Meni je jednom neko preneo informaciju, drugar drugara medicinskog faxa mu reče da Mleko može za čak nedelju dana da očisti telo od stranih supstanci. Nekom je bilo frka pred suđenje :D
npr Livničari zbog udisanja raznih opasnih čestica i isparenja, MORAJU redovno da konzumiraju mleko. Mleko čini čuda. Čisti skoro sve strane supstance.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Na mlijeko se vežu toksini i teški metali. Azbest, olovo i slično. U tom slučaju nema govora da se može očistiti organizam na taj način jer kanabinoidi ne spadaju niti u jednu od te dvije kategorije.
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Bok Ancoras... ;)

Kanabinoid koji se ciljano traži u testovima urina i sline je THC-COOH, on se zadržava u tijelu dva-tri tjedna kada se koristi ulje... Nije ga moguće ubrzano izbaciti iz organizma jer nije topiv u vodi i zadržava se duže od svih u organizmu...

Za ostala pitanja koja imaš o terapiji uljem kanabisa pročitaj moju temu za početak i pitaj ako nešto nije jasno... ;)

Kakva operacija je planirana i kada..?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke and L0oD
05.07.2016
6
3
3
@Herbal Bob, baš sam priželjkivala da mi ti i još par "medicinara" odgovorite. :) Iako cijenim svaki odgovor.

U petak sam saznala da prijem u bolnicu 14.7. (četvrtak). Radi se o operaciji mozga (oligodendrogliom).

Počela sam sa čitanjem tvoje teme još prije par dana. Hvala, @Herbal Bob! ;)
 

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Nema na čemu, drago mi je da sam spazio temu... :)

Prestanak terapije uljem uz operaciju kod koje u preko 90% slučajeva nisu u stanju sve ukloniti nije najbolja opcija po mojem iskustvu zato bi imao još par pitanjca za tebe ako može... ;)

- koji je stadij u pitanju, statični ili progresivni (2, 3, 4...)
- dali tumor uzrokuje fizičke ili mentalne poteškoće
- generalno zdravstveno stanje i starost
- kakvo ulje se koristi i dali je rađena analiza kvalitete ili se zna od čega je

Pozdrav i dobre vibracije... ;)
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
kakva policija, šta prićaš, oni su zakletvom vezani kao prvo, nema tu drukanja, a ti još ozbiljne zahvate imaš i briješ na gluosti, ....odi čim možeš kod lika koji te radi, i reci koliko čega uzimaš i šta, kako djeluje, on će ti dalje reći sve ili ćeš razgovarati sa ansteziologom, no nikako na blef neidi i nemoj brijatt da ti oni neće pomoć. Sretno :ljubav::respect::vutra::wave:
 
05.07.2016
6
3
3
@Herbal Bob -
Još prije 4 godine su mi rekli da moram operirati ali ja sam sve do sad odugovlačila čineći sve što sam mogla (prehrana po dr. Budwig, bioterapija, vizualizacije,...). U 03/2015. tumor je počeo nekrodirati i ja sam se opustila u smislu da nisam odlazila na MR. U međuvremenu tenzije su doma rasle, mene je svako jutro budila svađa i lijegala sam strahujući da se iduće jutro ne ponovi isti scenarij. A kad sam otišla na magnet nakon 9 mj. imala šta vidjet - naraslo k'o gljiva poslije kiše. Još onda mi se tumor utiskivao u desnu hemisferu i potiskivao glavnu žilu koja vodi krv u mozak. Sad je veličine 6x7cm. Dolazi 8 mj. i sve face su na moru. Može se dogoditi npr. da edem potisne ventrikule, nastupi pjena-party i da padnem u komu a onda operira tko je dežuran (a to neki početnik). Zato idem na op. u 7. mj. Svjesna sam da neće ukloniti sav tumor stoga ću poslije pokušati ostatak uništiti uljem. Na kemo i zračenje ne idem ni u ludilu.

Oba puta (2005. i 2008.) je bio grad 2. Radiolog je rekao da ne može odrediti koji je gradus bez histološkog, a u Njemačkoj su kazali da je dobroćudno.

Mentalnih poteškoća nemam (čak sam poslije prve op. upisala doktorski studij i tečaj njemačkog), brzo zaključujem, mozak mi radi 150 na sat, pamtim potrebno&nepotrebno... A fizički... u 11/2015. preko noći mi je dosta oslabila šaka i nisam mogla pisati. Da je život kompjutorska igrica bila bih rado stisnula tipku Game over. Ali nije. Život je puno kompleksnija igra. Uostalom, samoubojstvo je trajno rješenje za privremene probleme. U 05/2016. sam otišla kod ortopeda, dao mi je vježbice i od tad mi je naglo bolje.

Imam mladolikih 40. Na meni nitko ne bi rekao da imam tumorčinu već 11 god. Ni ja ne bih rekla da mi nije desne ruke. Kirurg je pitao "A gdje je pacijent?".

Ne znam o kakvom se ulju radi. U šprici je, gusto i crno. Znam samo da je izuzetno jako - jednom sam uzela večernjeg THC-a 2 malecka zrna riže i dušu sam ispovraćala. Uz ulje sam dobila i papire na kojima su grafovi i tablice. Iz njih se može iščitati omjer THC/CBD 1.57/24.57, 0.58/15.35, 1.25/27.66 i 56.23/0.42. E, sad da li je to što sam ja dobila ili nešto drugo... Ti vjerojatno naslućuješ o kojim se vrstama radi. Na nalazu pesticida piše: Sample: Hemp Oil; Type: Hemp Concentrates.
:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob
05.07.2016
6
3
3
kakva policija, šta prićaš, oni su zakletvom vezani kao prvo, nema tu drukanja, a ti još ozbiljne zahvate imaš i briješ na gluosti, ....odi čim možeš kod lika koji te radi, i reci koliko čega uzimaš i šta, kako djeluje, on će ti dalje reći sve ili ćeš razgovarati sa ansteziologom, no nikako na blef neidi i nemoj brijatt da ti oni neće pomoć. Sretno :ljubav::respect:



@huana.meri, neki dan sam mu rekla i ostala živa. Rekao je da postepeno smanjujem i da mnogi njegovi pacijenti to koriste. :thumb: Čini se da nam budućnost svijetla. ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hvala ti na opsežnom odgovoru, sve je puno jasnije sada...

Prva stvar koji ti moram savjetovati je da ne gubiš nadu i ostaneš pozitivna o ovoj teškoj situaciji koliko je god moguće, tvoje psihičko stanje je neizmjerno bitno za ozdravljenje... Glavu gore i vjeruj da mozes pobjediti... ;)

Posto je tumor počeo utjecati na motoriku i očito je trenutno vrlo progresivan ne mogu ti ciste savjesti preporučiti da odbiješ operaciju, smatram da je tvoja logika ispravna u ovom slučaju usprkos svim slučajevima remisije za koje ja znam...
Drago mi je i da si naletila na "normalnog "doktora koji je svjestan da ulje nije droga nego lijek ali nemoj previše očekivati u vidu podrške u korištenju istog umjesto kemo ili radio terapije koju oni predlažu, nadam se da sam u krivu...

Nakon operacije bi bilo pametno krenuti sa terapijom uljem sto je prije moguće, koristit će u vise segmenata... Ubrzat će oporavak nakon operacije, dermalnu aplikacija će puno brže zacijeliti ožiljak od operacije i smanjiti bolove, opustit će tijelo i mozak te mu omogućiti dodatni oporavak...
Predložio bi ti da dodaš svojem ulju elemente iz BioMix terapije koja je opisana u mojoj temi, ulja koja imaš su nadam se iz pouzdanog izvora imaju analizu tako da mozes njih koristiti... Stvar koju bi trebalo korigirati je omjer THC/CBD koji bi trebao biti 2:1, znaci npr. 2ml THC ulja i jedan ml CBD ulja... Dali su one analize od 4 različita ulja ili je jedno CBD tri straina a drugo THC..?

BioMix terapija se generalno puno lakše podnosi od čistog RSO oralno tako da neće biti povraćanja i toleranciju ćemo dici polagano i sigurno, to daje najbolje rezultate...

Ako si fit 40 godišnjakinja (ja sam isto u klubu 40 od neki dan) uopće ne sumnjam u tvoje pozitivne šanse za ozdravljenje zato glavu gore i krećemo u akciju čim se oporavis od operacije... :)

Želim ti svu sreću ovoga svijeta da sve prođe bez problema i šaljem dobre vibracije za brz oporavak, tu sam bilo kada za bilo kakva pitanja... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ancoras and hazeri
05.07.2016
6
3
3
@Herbal Bob, najprije sretan ti 40. rodjendan od sveg srca! Častim te jednom virtualnom vutrom po tvom izboru. :spliff:;)
Hvala tebi na strpljenju da čitaš moje Svitke s Crnog mora. ;)

Ma mene više brine što neću moći pratiti svoju omiljenu seriju, he he. Šalim se. Ja tako humorom sebe izvlačim za kragnu iz živog blata kad mi je najteže. ;) Hvala ti na podršci, Herbal Bob!

A, ne dam se ja tako lako kemo. Zakazali su mi kemo Temodalom još prije 4 god. i evo me živa i (još malo pa) zdrava. Danas se ne bih dopisivala s tobom već bih orala nebeske njive skupa s Balaševićevim dedom.

Predlažeš da ulje nosim u bolnicu ili odmah po izlasku?
Ne znam da li su ono od 4 različita ulja ili ... Mislim da su od četiri... Ali ja sam dobila 2 šprice (1 THC + 1 CBD). Ne znam.
A to je RSO ? Po čemu si zaključio?
Poslušat ću tvoj savjet u vezi BioMix-a.

Još jednom hvala ti na tvojoj velikoj podršci i savjetima, Herbal Bob! :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Herbal Bob

Herbal Bob

marihuana shaman...
Poznanik Foruma
02.05.2016
95
786
83
46
U oblacima...
Hvala na čestitki, palim jednu u to ime... ;)

Malo me bune ta tvoja ulja pa ako nije problem da uslikaš te analize i pošalješ mi da vidim o čemu se radi... Tek sam sada primjetio da si napisala da je Hemp oil concentrate, nadam se da je to samo iz sigurnosnih razloga jer mi trebamo Concentrated cannabis oil... Hemp oil je ulje konoplje, dobra je i hranjiva stvar ali terapijske vrijednosti su bitno manje od koncentriranog ulja kanabisa ili ti RSO ili CCO kako voliš...

Drago mi je da si dobre volje i veselog duha, smijeh je čudesna terapija koju ljudi slabo prakticiraju u današnje doba... ;)
 
05.07.2016
6
3
3
@Herbal Bob, šaljem ti analize. Samo nisam uslikala omjer THC/CBD 0.58/15.35. Valjda sam bila umorna i bilo je kasno a sad nisu kod mene. Ja vjerujem da ćeš moći zaključiti o kojem se ulju radi i bez toga.
 

Prilozi

  • 2016-07-13 21.15.32.jpg
    2016-07-13 21.15.32.jpg
    156,5 KB · Pregleda: 23
  • 2016-07-13 21.14.43.jpg
    2016-07-13 21.14.43.jpg
    173,5 KB · Pregleda: 23
  • 2016-07-13 21.13.55.jpg
    2016-07-13 21.13.55.jpg
    175,1 KB · Pregleda: 22
  • 2016-07-13 21.11.26.jpg
    2016-07-13 21.11.26.jpg
    160,6 KB · Pregleda: 21
  • 2016-07-13 21.09.44.jpg
    2016-07-13 21.09.44.jpg
    151,4 KB · Pregleda: 22
  • 20160712_234948.jpg
    20160712_234948.jpg
    132,2 KB · Pregleda: 22