Koliko Dobijes?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.06.2007
0
0
0
38
Svi ovdje pricaju o gljivama i o njhovom uzgoju ali nitko se nije dotakao toga koliki je urod i da li je uopce isplativ uz ta silna ulaganja? Ja sam do sad sveukupno potrosio 700tinjak kuna na terarije,grijace,vermikulit,perlit,raz,sprice,igle i jos mnogo drugih potrepstina pa me samo zanima koliko se suhih gljiva dobije iz jedne tegle razi ili jednog cakea ako gledamo neki prosjek? Hvala
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Ne znam sad koliko točno dobiješ, ovisi o kvaliteti printa/spora i podloge itd. koliko ćeš imat flusheva i koliko će bit gusti, ali naravno da se isplati. Terariji su najskuplji od tog svega toga što si nabroja, plus express-lonac (koji nisi nabroja), ali njih kupuješ samo jednom ... uostalom terarij si moga i ručno izraditi s malo mašte, a express-lonac ti i ne treba, u krajnjoj liniji, jedino što ti on štedi energiju i lakše ti je s njim ... a sigurno se isplati kad vidiš da je gram suhe copelandie c., iliti 10g friške, po 25 eura, plus 8 eura poštarina, plus provizija bankama ili Western Unionu. Za šugavi gram gljiva kupiš cilu opremu i print ...
Sretno s uzgojem! ;) ... koju vrstu ćeš staviti?
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
ne zelim bedirat....ali stvarno si PUNO love sprdio na sve, da se kao pripremis ko pravi a nije bilo potrebno bas toliko love....u biti sve sto ti treba je jedan plastican sanduk kojih se nade za 50 kn sa poklopcem, vermikulit 100 lit -100kn- i to je to. ne treba ti grijac, ljeto je kao sto rekla ramona, igle i sprice su sitno, print je 1 euro ako uzimas preko FSRE..i tegle uzmes od krastavaca. umjesto expresa kuhas u loncu duplo duze...ne kuzim...gdje si ti dao 700 kn? mislim sve ce se to vratiti no ipak...cc

inace odgovor na tvoje pitanje: iz jedne tegle sa razi mozes dobiti od 10 gr do 20 i vise, sve zavisi o uvjetima i printu ... ramona kaze dobro....sve ti je to JAKO relativno...pogotovo kada pocinjes...ne kuzis sta i kako pa mozda i nesto sjebes a mogao bi i bolje pa to utjece na rast i urod...malo exprimentiraj...pa skuzi neke malo naprednije nacine uzgoja za veci urod...pogledaj malo na shromeriju i micotopiji :read:

sretno ti bilo :)
 
25.06.2007
0
0
0
38
Hvala Vam. a popusio sam pare, narucivao sam starters growkit iz smartshopa prije nego sam skuzio fa FSRE i to da si doma sam mogu sve napravit za ful malo para. Grijac sam kupio zato sto sam sad u financiskoj mogucnosti a ko zna kad cu opet biti...Ekspres lonac ima skoro svaka majka okja doma kuha neto pa tako da ga i moja ima i to mi je najmanji problem. 10g gljiva nije ni tako lose ali ta kolonizacija me nekako muci. Rekla si da to traje 2-4 tjedna. ja teglu redovito tresem ali mi se bijelo vec 2.5 tjedna uopce ne podize prema gore.sve je ostalo na dnu tegle(nekih 4-6 cm se podiglo) ali je onako zdrava bijela boja.imao sam par kontaminata pa tako da sam naucio u cemu je kvaka.:)
Uglavnom hvala na informaciji i nadam se da cu vam moci podijeliti mnogo korisnih informacija kad mi uspiju i kad otkrijem neki mali savjet moji pali:sun2:.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
jedini razlog koji moze biti..ako se micelij ne penje prema gore ili prema nekim djelovima...prevelika vlaga djelova. ako je mjesto prevlazno micelij se tamo nece stvarat. i ne moras je trest stalno...ja ih niti ne tresem inace...pustim i zaboravim i PUF gotovo :) ajd pokusaj ne trest jedno 5 dana pa vidi rezultate. inace nemam pojma zasto ne....jer ako je krenulo onda je krenulo...nema sta stat na pola...ocito je premokro na nekim djelovima.

sretan uzgoj :)
 
25.06.2007
0
0
0
38
Greska je bila u tome da sam natrag stavio foliju na vatu nakon inokulacije i nisam im dao da disu.sad kad sam to maknuo,micelij se opet poceo razvijati i sad je sve tocno onako kako treb biti. Iako sam istovremeno napravio metodu s rizinim kolacima i biljezim puno bolji uspjeh na rizi. Skoro pa su gotovi. Hvala na pomoci!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.