Koliko dugo i kako drzi vutra?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.10.2010
2
0
0
28
Cao ljudi ja sam nov na forumu....U subotu trebam pusiti vutru prvi put,i zanima me koliko dugo drzi i da li cu moci da se ponasam normalno...ono da odem kuci i da ne poginem usput?XD
hvala zzz
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
hehe....stvarno....ma neces poginut covjece...hahahaha....pa cuj sve ovisi o vrsti trave..ma da sumnjam da ce to bit kakva domacica....xD

ono...oko 4 sata ce te drzat....ali mozes se ponasat normalno.,..neplasi se nista....opusti se i uzivaj kad se naduvas....vidjet ces svjet drugim ocima....msm ako jos nisi probao nes jace...ali nevjerujem..... :)
opustis se ko car i nebrines o nicemu..... :)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
4 sata? Ajme daj meni malo toga xD

Mene u prosjeku drzi 2-3 sata (nekak vise ak je sativa). Ako imas srece dobit neku smijalicu za prvi put ostat ce ti u dobrom sjecanju garantiram ti ;)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Haha ma dajte pustite decka nemora bit da je maloljetan, a i da je samo je pitao kako djeluje gdje da pita ako ne ovdje =]
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Prvih par puta nisam osjetio baš ništa, kao da sam pušio normalnu cigaru, i onda sam počeo govorit kako je to smeče i kako ne valja. (Možda je to zato što sam u početku pušio največe albansko smeče :p) I nakon par mjeseci sam zapalio frulu sa frendom i doživio nešto što se ne može opisati. I od tada ju jako često pušim. :spliff:
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
A jesi lud Haze, umrijeh od smijeha...
Putniče, i tebe bi mogli isto pitati...ako ti nije bilo baš ništa, onda si to i pušio (ništa)...da si vutru pušio, bila bi te nekako i negdje zveknula... i ''albanka'' je pucala (indica), samo što je jako nemarno uzgajana i pripremana za prodaju...

..dečko će zapalit, odgovorili mi njemu ili ne, mislim da mu ovdje možemo samo dati neke dobre savjete...

...Demiane,najvažnije je da se opustiš i ne razmišljaš o tome kako će te lupit. ponašaj se kao da se ništanovo ne događa, kao da pušiš normalno cigaretu sa frendovima, pričajte, zajebavajte se kao i obično, uzmite si obavezno neke tekučine... i sve će ti doći samo u glavu i najljepše će te lupit...nije to neki bauk, nekoga razvali jebački, nekome se zna povračat ( najbolje se odma ispovračati, i dalje ti je super), ali večini ljudi je normalno prvi put... ako te previše lupi, za pola sata ćeš bit u redu, samo na friški zrak i to je to... e sad, koliko???...to ti je individualno, ali pošto ti tek počinješ, tolerancija ti je mala pa bi te moglo možda duže držati, ali već ćeš sam vidjeti kad možeš doma (2-3 h)... ljudi se prvo vrijeme ne mogu kontrolirati, pa odu doma pa umru od smijeha doma..zato ti je najbolje da prvo vrijeme , kad zapališ, ne ideš doma odmah, dok ne skužiš kako se ponašaš, tj., dok se ne naučiš kontrolirati....i drž' se dalje od drugih sranja...stay green...
 
14.10.2010
2
0
0
28
hvala ljudi na odgovorima,inace mislim da cemo da cepamo macado.... :D
ako je kao sa alkholom onda ce mi trebati malo vise da budem high :D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nema to veze s alkoholom.Treba trava biti dobra,i trebaš znati pušiti šta nije filozofija.Ovisi malo i "koje si godište" da high zrelo "prihvatiš" jer ne radi na svakog isto,osobu od 15 godina i osobu od 30 godina.Moje mišljenje,iako u praksi ponekad zaista bude tako.A ti si malo da detalja da ti znamo nešto točnije savjetovati:icon_lol:
I ne mješaj s alkoholom jer se gubi smisao,osim ako nisi jedan od onih kojima je važno da se "razbiju ko kante" i sutradan ne zapamte niti jedan lijep efekt vutre!
 
15.10.2010
1
0
0
32
Slazem sa greenpowerom,nemoj mjesat alkoholo i travu jer ubijas ono najbolje(bar meni je tako). Samo zapali sa ekipon sa kojom je dobra zajebancija i uzivaj.
 
29.01.2009
43
1
8
33
ma dobar je taj kombo hit..pruza jako dobar state of mind... :F samo zajebi prvi put to..to je varijanta za lud provod u gradu,bar meni.Bice ti mozda zaebato prvi put a mozda te bukvalno nece ni taknuti,mislim da ce ti se desiti ovo drugo.Ali ako te pukne samo hrabro..zaebat je trip prvi put,budi spreman za eventualan napad panike,nije nimalo fino..Moze biti jako paranormalno :D mislim tako je bar meni bilo i nekim mojim drugovima.Postoji mogucnost da ti nece biti tako..samo ne znam kako moze covek ostati hladne glave kad dodje do gubitka kontrole nad percepcijom i kad krene sama da shevrda gde ona hoce.. :)
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Meni je bilo super prvi put naletili smo na neku ljutu sativulju nasmijo sam se ko nikad poslije toga. Jedino kaj nisam bio upoznat jos sa nuspojavom zeđi pa mi je to malo tesko palo jer nismo nis za pit uzeli. Pili smo kolektivno vodu na tusu sred dana piva Xd
 
13.02.2011
1
0
0
33
pošto sam nova u svemu ovom i nisam našla odgovor na forumu, pa da pitam - kako pravilno pušiti travu?
ne pušim ni cigarete inače pa mi je frendica preporučila miješanje s duhanom, a ne cigaretom da ne peče po grlu. jel to dobro?
kak dugo dim treba držati u plućima?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Pusi onako kako tebi najbolje odgovara...nema potrebe da se mucis sa nekom unaprijed ponudenom shemom...

Neki puse kao cigare, znaci udahnu i odmah izdahnu...a neki udahnu pa malo zadrze taj dim i tek onda izdahnu...imas i onih njubova koji udahnu pa drze dim dok im se pluca ne raspadnu misleci da ce ih tako bolje udariti...

Ja osobno volim zadrzati dim u plucima par sekundi i onda ga lagano izdahnuti...kod prvog dima s tim prvim izdisajem se i osjete trnci po cijelom tijelu kako se pocinjem opustati...ali, to sam mozda samo ja... XD
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Mene prvi put nije radilo jer je bila mala kolicina, a mnogo ljudi. Posle vec drugi - treci, vec je bilo nesto...:) Nemoj da razmisljas o tome kako ce ti biti i nemoj nikako da mesas sa alkoholm! Samo se opusti i prepusti i ne razmisljaj ni o cemu i bice ti lepo :) kad vec spomenuste "albanku"...ja nisam od nje mogla sa poda da ustanem, ne znam za vas...xD
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
blackpirate je napisao(la):
pošto sam nova u svemu ovom i nisam našla odgovor na forumu, pa da pitam - kako pravilno pušiti travu?
ne pušim ni cigarete inače pa mi je frendica preporučila miješanje s duhanom, a ne cigaretom da ne peče po grlu. jel to dobro?
kak dugo dim treba držati u plućima?
Zajebi duhan skroz, netreba ti nikotin u životu ako do sad nisi pušila.
Mislim da bi ti najbolje bilo mješati s mentom, kupiš u biljnoj apoteci ono na veću količinu, ili ako imaš domaće mente. ;)
Evo baci oko na ovu temu - https://forums.vutra.org/threads/6899-Materijal-za-motanje-frula-kao-zamjena-za-duhan

Zadržavanje u plućima od 4-8sec max, sve više od toga je totalno bespotrebno.
A ima i jedna finta da ne izdahneš sve nego samo pola i udahneš ponovo, tako recimo "bolje iskoristiš" većinu udahnutog THCa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
He-Man je napisao(la):
A ima i jedna finta da ne izdahneš sve nego samo pola i udahneš ponovo, tako recimo "bolje iskoristiš" većinu udahnutog THCa

E za ovo prvi put ovak cujem al sam solo nes skuzio da tak zapuca jace..
hehe ko da cijelim tijelom sve upijes!
Koja je fora?
blackpirate, po meni se najbolje iskoristi dim ak vuces na direkt, al lagano jer je kasljanje neizbjezno-al opet vise se navaris ak kasljes hehe
Uglavnom vuces ko na slamku samo sa dzoksom u ustima
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Pa da, jer kada pogledaš kako joint "zapravo" radi, skužiš da je to ustvari samo primitivni vaporizator.

Kanabinoidi se oslobađaju do nekih 230°C nakon toga izgaraju.
Tako da ne napušiš se ti od dima koji nastaje izgaranjem nego od vaporiziranih kanabinoida
koji se oslobađaju kada vrući dim prođe kroz ostatak jointa.

Zaključak: što brže uvlačiš to više trave ti ode u vjetar.

Ona moja shema ima veze s volumenom pluća, apsorpcijom kisika, co2, kanabinoida itd.
Pojašnjenje zašto i kako je malo poduže al nije toliko bitno ... glavno da funkcionira :icon_wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva