Koliko dugo THC ostaje u organizmu??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pitanje koliko marihuana ostaje u krvi,mokraci i u telu uopste,se cesto postavlja na forumu a jos uvek nema konkretnog odgovora.Posle prikupljanja informacija stvari stoje ovako…

Marihuana odnosno odredjeni njeni sastojci kao sto je THC (delta-9-tetrahydrocannabinol) mogu ostati u telu od 3 dana do 3 meseca.Preciznih podataka jos uvek nema.Izmedju ostalog zahvaljujuci tome sto taj period zadrzavanja u organizmu zavisi od mnogo stvari.Zavisi od kvaliteta i kolicine marihuane,od toga koliko cesto se upotrebljava,koliko se dugo koristi,od telesne tezine,od metabolizma,zdravstvenog stanja.

U poredjenju sa nekim drugim supstancama THC ostaje u organizmu relativno dug period.To je zato sto se rastvara u mastima.To dozvoljava da se talozi u masnim tkivima i vitalnim organima.Odatle se THC postepeno oslobadja i transformise,zahvaljujuci metabolizmu,u 9-carboxy-THC.Sam THC se krace zadrzava u telu od 9-carboxy-THC.Zbog toga se na testovima cesce trazi 9-carboxy-THC,posebno na testovima mokrace jer se i 9-carboxy-THC i THC duze mogu pronaci u mokraci nego u krvi.

Evo i nekih brojki,sa napomenom da su to sve samo pretpostavke jer sve zavisi od mnogo faktora.

Test krvi :
- kod redovnih korisnika : THC = 4-8 sati * 9-carboxy-THC = 2 i vise nedelja
- kod povremenih korisnika : THC = 3-4 sata * 9-carboxy-THC = 2-7 dana

Test mokrace :
- kod redovnih korisnika : 9-carboxy-THC = od 2 nedelje do 3 meseca
- kod povremenih korisnika : 9-carboxy-THC = do 12 dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mobi Dik and Kira
03.05.2009
3
0
0
33
ovako mene zanima...pusim gandju dosta vreemena ali u zadnje vrijeme onako petko i subotom malo vise po piz dva,a tjedno joks ponekad i nista,jer su mi krenili ispiti ..pa me zanima koliko treba da mi se nista ne vidi na urin testu,,popio sam vec oko sedam tableta medicinskog ugljena ,dosta vode,sad neznam jel to dosta
 
20.09.2022
0
0
0
23
Zapalio sam pljugu u petak i nisam pusio od tada a sutra(ponedeljak) mi je test uz to sam popio svaki dan po 4 tablete aktivnog ugljena pio puno vode i pisao ocu bit negativan da obicnom onom kucnom testu za droge, hvala unaprijed :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.