Koliko dugo THC ostaje u tijelu??

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pitanje koliko marihuana ostaje u krvi,mokraci i u telu uopste,se cesto postavlja na forumu a jos uvek nema konkretnog odgovora.Posle prikupljanja informacija stvari stoje ovako…

Marihuana odnosno odredjeni njeni sastojci kao sto je THC (delta-9-tetrahydrocannabinol) mogu ostati u telu od 3 dana do 3 meseca.Preciznih podataka jos uvek nema.Izmedju ostalog zahvaljujuci tome sto taj period zadrzavanja u organizmu zavisi od mnogo stvari.Zavisi od kvaliteta i kolicine marihuane,od toga koliko cesto se upotrebljava,koliko se dugo koristi,od telesne tezine,od metabolizma,zdravstvenog stanja.

U poredjenju sa nekim drugim supstancama THC ostaje u organizmu relativno dug period.To je zato sto se rastvara u mastima.To dozvoljava da se talozi u masnim tkivima i vitalnim organima.Odatle se THC postepeno oslobadja i transformise,zahvaljujuci metabolizmu,u 9-carboxy-THC.Sam THC se krace zadrzava u telu od 9-carboxy-THC.Zbog toga se na testovima cesce trazi 9-carboxy-THC,posebno na testovima mokrace jer se i 9-carboxy-THC i THC duze mogu pronaci u mokraci nego u krvi.

Evo i nekih brojki,sa napomenom da su to sve samo pretpostavke jer sve zavisi od mnogo faktora.

Test krvi :
- kod redovnih korisnika : THC = 4-8 sati * 9-carboxy-THC = 2 i vise nedelja
- kod povremenih korisnika : THC = 3-4 sata * 9-carboxy-THC = 2-7 dana

Test mokrace :
- kod redovnih korisnika : 9-carboxy-THC = od 2 nedelje do 3 meseca
- kod povremenih korisnika : 9-carboxy-THC = do 12 dana
 
27.02.2007
6
0
0
39
zanima me dali se meni vidi u krvi da sam ja pusio travu ako sam ja udiso dim od trave od druge osobe??bio sam u zatvorenom prostoru s osobom koja je pusila i ja sam udisamo taj dim ui zanima me sad dali se to vidi sad u krvi
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
........xxx man...........u prvih 5 dana(pa cak i manje)..........vjerujem da bi ti pokazalo.......ali nakon toga teško.........
 
27.02.2007
6
0
0
39
ok..hvala na pomoci... sam me zanimalo jel bi se vidjelo u krvi ako se vidi onda dobro,ona sam se izvuko...a u kosi kolko se dugo vidi??
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
..........cuo sam da se u kosi može vidjet uvijek.........ali mislim da je to laž..........sam test na krv i pišaku je jako jako skup..............a test na kosu da ne govorim koliko kosta........
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Nije mi jasno ako se vidi onda si se izvuko?
A u kosi kako sam čito ti mogu uvjek nać ovisno kad si se šišo a
ono jedino ak se na ćelavo ošišaš neko vrijeme nakon pušenja onda nemogu a ak si vrlo kosat tj. imaš dugu kosu može ti se u njoj naću povjest upotrebe svega bar sam tak čuo
Ali mislim da se kodnas kosa negleda uglavnom pišaš ili eventualno krv
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
.....šaman dobro kažeš........u kosi uvijek mogu nać......ali koliko košta test na kosu..jeste li se zapitali.....i kome se isplati raditi ga???
 
27.02.2007
6
0
0
39
ja sam se izvuko jednino ako mogu se vidi da sam pusio travu jer cu onda izmilit da sam bio bu sobi di se pusila trava i reci cu da sam ja udiso taj dim... ako se od tog moze vidjet trava u krvi??onda sam ja proso jer cu to rec staroj...
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
jel bi moglo malo pomoci ljudi???
zanima me uvezi ovog 9-carboxy-THC i THC-a....
normalno testovi(oni od 50 kn sta se kupuju u ljekarni)....jesu ti za thc ili za 9-carboxy-Thc???
ako iko zna...
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
........test koji košta 50kn.........sigurno nemože pokazati thc...........jer testovi na thc koštaju para i para.......
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
outdor@c je napisao(la):
........test koji košta 50kn.........sigurno nemože pokazati thc...........jer testovi na thc koštaju para i para.......

Nije tacno testovi na droge pomocu urina mogu se naci u skoro svakoj apoteci, i nisu skupi evo kod mene u gradu u jednoj apoteci test za opijate tj. heroin kosta 3 eura, a za amfetamine,kanabinole,opijate kosta nesto manje od 10 eura,
i jel to skupo?
 

outdor@c

Aktivan Član
20.02.2007
98
7
0
........taj test ce pokazat thc samo ako si pušio par sati prije ili uopšte neće pokazat.......jer kod nas u školi svi profesori znaju da pušimo na tribinama i već bi davno došli do roditelja i skupili sredstva da nas testiraju.........ja baš i ne vjerujem u te priče.........
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
.......taj test ce pokazat thc samo ako si pušio par sati prije ili uopšte neće pokazat.......
Mlad si, i neinformiran, ako vec ne znas, ne siri dezinformacije. '''Taj test'' od 50 kuna radi vrlo dobro i pokazuje THC do 3 mjeseca kod nekih korisnika.
..........cuo sam da se u kosi može vidjet uvijek.........ali mislim da je to laž..........
Nije laž, moze se vidjeti, sve dok ne osisas taj dio kose koji je izrastao dok si konzumirao. Znaci kod nekih (dugokosih) korisnika godinama.
 

Torpedo

Aktivan Član
06.03.2007
80
4
0
46
slazem se sa onim sto je rekao green,thc se moze pronaci i nakon tri meseca u mokrachi,ali za tako neshto je potrebno pushiti nekoliko grama dobrog indoora dnevno i to u duzzem vremenskom intervalu.A testovi na thc,kao i na droge se mogu sjebati jer postoje neutralizatori tih ostataka iz krvi i mokrache,i takvi,da kazem anti-testovi se ubacuju u uzorke.Na zalost,ne mogu se nabaviti u nashem okruzzenju,vec po inostranim headshopovima.Jebiga,godina je 2007,protiv pandura se mora boriti njihovim sredstvima...
 

BrkZorba

Aktivan Član
06.07.2006
81
2
0
Torpedo je napisao(la):
A testovi na thc,kao i na droge se mogu sjebati jer postoje neutralizatori tih ostataka iz krvi i mokrache,i takvi,da kazem anti-testovi se ubacuju u uzorke.Na zalost,ne mogu se nabaviti u nashem okruzzenju,vec po inostranim headshopovima.Jebiga,godina je 2007,protiv pandura se mora boriti njihovim sredstvima...

Mozes li preporucit neki test da provjereno radi?
 

lazar

Aktivan Član
05.02.2007
67
0
0
41
Mene su testirali zadnji put pre 2-3 nedelje.... Test nije pokazao nista iako sam pusio 3 dana pre testiranja. Samo da napomenem da sam pre toga pusio dosta davno, sigurno 15-ak dana je proslo.
 

LLC

13.04.2007
25
0
0
36
frend mi je pre 1 god pao i mora ići svaka 2 tjedna na pišanje.ako samo smijem napomenut da je izdržo samo prva dva tjedna da ne zapali.da bi proslavio to što je negativan naravno da je zapalio,i to više puta.problem je bio u tome što je on slj.tjedan opet moro na pišanje.i tako smo dragi moji mi probali nešto što se zove aktivni ugljen i majstor je prošo.i tako prolazi zadnjih god dana....