Koliko lampi preporucujete?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Imam prostoriju od 20 kvadrata pa bih vas molio da mi kazete koliko bi mi lampi trebalo da je optimalno pokrijem i da li bi neko iz Srbije bio ljubazan da mi kaze kolika bi bila potrosnja struje za taj moj grow.Neko mi je bio poslao celokupnu racunicu ali komp.mi se bio pokvario i izbrisao taj za mene vazan podatak.Ili me uputite ako to vec ima negde napisano, ja ne mogu da nadjem takav podatak.Molim vas pomozite.Hvala svima i drago mi je da sam ponovo sa vama.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ma 20 za 20 je minimalno za dobar grow i ja ispod toga nebi iša.To je taman za tvoju osobnu upotrebu,i prijatelja,i kvarta i pola grada...pa jesi ti normalan past ćeš ko vjeverica :mrtva_banana: sa toliko biljaka,tu stane jedno 100-130 biljaka i to nija hobi nego posao sa punim radnim vremenom i možeš slobodno dignut kredit...još ako si neiskusan i voliš pričati... ma rađe se ti ostavi toga plana jer ćeš samo upast u sranja i uzgoji sebi par biljaka ako ti je već napeto...:eek:hno:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alex-Alex

richsmoke

Aktivan Član
31.10.2006
101
5
0
Haha, dobar je autor threada :))))

Al postavio je zanimljivo pitanje. Posto nisam elektrotehnicar i nemam pojma o tim stvarima, neznam izracunati.
Koliko struje trosi 400W zarulja na sat vremena? Jos bolje ako mi netko moze napisati koliko kosta struja koju 400W zarulja potrosi u sat vremena :) Na kraju krajeva, netko mora i struju platiti.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
U Hrvatskoj ti je 0,30 kn po kW/h (ovo je neka osnova, inace ovisi o tarifnom modelu...) Znaci ako imas zarulju od 1000W koja gori sat vremena, kostat ce te 0,30 kn

Znaci tvoja lampa je 400W sto znaci da je to 0,4kW... Uzmes 0,30kn i pomnozis sa 0,4kW i eto ti brojkice 0,12kn po satu...

Ako radi 12 sati dnevno (pa koliko bi radila..haha): 12h x 0,12kn = 1,44 kn dnevno
 

cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
391
47
0
46
Žarulja ti je sama 1000 W a troši još ne nam koliko ovaj balast ,a koliko ćeš žarulja skombiniraš prema mogućnostima a evo ti i kalkulator pa računaj:
Kod:
https://cannabis.community.forums.ozstoners.com/calculators/lighting.php
A evo kako bi to izgledalo za sobu 1*1*1 m (1 m = 1.09 yd (3.28 ft)) namjerno sam tako stavio da vidiš odnovne jedinice .Sad možeš iz rezultata skontati koeficijete i računati i sam a možeš i otići na ovaj gore link i fino uneseš hoćeš li u stopama,metrima i izbaci ti rezultat.
4tk56c6.gif



6g0m8f5.gif


Preporučene vrijednosti za sobu od 1 m^3.

minimum : 25 W osvjetljenja za svikih 1 kvadratnu stopu tj. 0.0929 m² . Ili na 1 m^2 tj. 10.7639104 kavadratnih stopa 270 W. Ventilator od 29.4 CFM(Kubnih stopa u miniuti).1 kubna stopa = 0.471 Litara na sekudnu ili 1.699 kubnih metara na sat.Preporučeno napajanje stujom jačine 1.5 A(ampera),uračunato s 30% pojačanja radi sigurnosti.

optimalno : 40 W osvjetljenja za svikih 1 kvadratnu stopu tj. 0.0929 m². Ili na 1 m^2 tj. 10.7639104 kavadratnih stopa 432W. Ventilator od 32.4 CFM(Kubnih stopa u miniuti).1 kubna stopa = 0.471Litara na sekudnu ili 1.699 kubnih metara na sat.Preporučeno napajanje stujom jačine 2.3 A(ampera),uračunato s 30% pojačanja radi sigurnosti.

maksimum : 60 W osvjetljenja za svikih 1 kvadratnu stopu tj. 0.0929 m². Ili na 1 m^2 tj. 10.7639104 kavadratnih stopa 648W. Ventilator od 38.3 CFM(Kubnih stopa u miniuti).1 kubna stopa = 0.471Litara na sekudnu ili 1.699 kubnih metara na sat.Preporučeno napajanje stujom jačine 3.5 A(ampera),uračunato s 30% pojačanja radi sigurnosti.
Kod:
https://cannabis.community.forums.ozstoners.com/calculators/gen_conversions.php
Ovi Wati su što se tiče snaga visokotlačnih lampi i metal halide lampi .Što se tiče neonki potrebna je puno veća snaga ,a može se izračunati jednostavno i prema lumenima ,vidiš koliko lumena daje pojedina HPS ili MH . Onda nađeš neonke koje daju najviše lumena u potrebnom spektru za svaku fazu uzgoja,ili čak kao jedan grower čije sam odlične rezultate vidio ispod neonki ,koji kaže najbolje miksano i plavi i crveni spektar.
Onda preračunaš koliko ti je takvih neonki potrebno da postigneš lumena onoliko, koliko određena HPS ili MH daje za određenu kubikažu grow-rooma.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
U principu, uzima se 400W (bilo MH, bilo HPS) na kvadratni metar ukoliko su lampe na nekom minimumu razdaljine od biljke (koliko je moguće da se biljke ne sprže). Ja bih u tvom slučaju radio sa onima od 600W iz 2 razloga: prvi je što imaju bolje iskorišćenje struja/lumeni, drugo, što bi se od gomile svetiljki u takvoj prostoriji dosta podigla temperatura pa ne bi bilo zgodno da budu previše blizu biljaka. Opet, sve zavisi i od visine same prostorije.
U slučaju da ideš sa 600W, onda bi imao ukupnu potrošnju od 12KW/h. U veg. fazi bi to iznosilo (pod uslovom da ideš na režim 18/6) 216KW na dan a za 30 dana 6480KW (napamet računam, ali mislim da sam pogodio). To znači da bi, ako je samo ta prostorija na posebnom strujomeru, dobro ugurao u crvenu zonu (zelena je do 600KW, plava do 1600KW, crvena preko toga). Kažimo da bi ti 7h bilo na jeftinu struju (koliko je maximum u Srbiji) a ostalo na skupu, ispad neka gruba računica da bi platio oko 40 000 dinara, tj. 500 EUR na mesec dana.
Za fazu cvetanja da uzmemo 12/12 (ukoliko su u pitanju čiste tropske sative mogao bi da ideš i na 11/13, pa čak i na 10/14), imao bi 144KW na dan, dakle, 4320Kw na mesec što bi iznosilo oko 25-26 000 dinara, tj. oko 320-330 EUR.
Da računamo da im daš mesec dana na veg, pa još 2,5 meseca na cvetanje to bi ti došlo oko 1350 EUR za to vreme, odnosno do nekih 1500 EUR za neke malo duže varijante.
Ako bi uzeli da optimalno možeš da postigneš 200g po metru kvadratnom (da pustimo nabudžene statistike koje objavljuju seed banks) uz sve opsežne mere, to bi ti donelo oko 4kg hedova. Posle ovoga ne bih ulazio u dalje kalkulacije oko cene.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
09-20-2007, 01:49 To je bio zadnji post u ovoj temi, evo.. ovo ti je treca veceras.. Ajde, i dalje sam tolerantan
ghandi.jpg
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Garinco je napisao(la):
Imam prostoriju od 20 kvadrata pa bih vas molio da mi kazete koliko bi mi lampi trebalo da je optimalno pokrijem i da li bi neko iz Srbije bio ljubazan da mi kaze kolika bi bila potrosnja struje za taj moj grow.Neko mi je bio poslao celokupnu racunicu ali komp.mi se bio pokvario i izbrisao taj za mene vazan podatak.Ili me uputite ako to vec ima negde napisano, ja ne mogu da nadjem takav podatak.Molim vas pomozite.Hvala svima i drago mi je da sam ponovo sa vama.


pojest ce te spider mitsi L : D

To se tako ne radi. ideja ti je suluda, po mojoj racunici s obzirom na kakva si pitanja postavio

padas 90 % ....... ovih 10 % te jedu spider mitsi

:sick:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Ljudi moju svi bi u neku komercijalu tešku 20 kvadrata pa jesi ti normalan frende jebote sa 2 kvadrata napraviš po kile pa na više a što bi ti sa 5 kila skunka nego ga prodavao jer 5 kila nije za tebe sigurno ,
Zašto ljudi ne guštaju u jednoj dve biljke meni to jednostavno nije jasno nego se mora ići megalomanski što je naravno i put prema zatvoru :icon_lol: tako da i ako vi koji pokušavate tako nešto pripremite se ne na najgore
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Ma nek odradi i 20 komada, bar ce taj dio srbije imat sta za pusit kojih 7 dana : D

Radi radi, napravi i dnevnik uzgoja, nazovi ga grow na 20 m2 bas me zanima..

kazi jel samo fantaziras ili se namjeravas probudit/upogonit ??

kad ces ?! jel sljedece pitanje sta je vegetacija ili zasto mi biljka ne cvjeta ?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ovo fakat nije normalno.... haveru padaš 100%, eeeeh, jedino ako imaš tih 20 kvadrata u nekoj vikendici, bogu iza leđa, mooooožda ti uspije jedan grow.... s tim da (opet govorim) imaš vikendicu koja je pravo udaljena i od puteva, i od ljudi itd itd... al' da imas spojenu struju tamo već gdje ti je vikendica....
ovo opet kažem mooožda, aaa inače ne podržavam tvoj projekat kao što reče Brain !!!
 
13.11.2007
2
0
0
52
Garinco.....a da podelish i nama malo:clap:
Batali to brate,sto je previshe-previshe je:rasta1:
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
samo će te sruja odati
nasmijaćeš dosta ljudi
biće lik pao zbog računa a gajio kile
i niko nema toliko dobre marihuane
a da nije u teškom kriminalu
tako da će te prije savatati lokalni
dileri i bossovi nego murija i EPS
jer kada se pojavi čudo zna se odakle dolazi
i ko kontroliše daj dio

ako opet budem gajio sto posto ću 250W
jer 100-150 grama je više nego dovoljno
za tri mjeseca koliko traje ciklus
manje grije manje troši
banja a ne 20kvadrata
zamisli samo facu komšijama kada budeš samo zemlju unosio ?
ili ćeš profi hydro ?
ccc
 
23.10.2006
8
5
3
Garinco je napisao(la):
Imam prostoriju od 20 kvadrata pa bih vas molio da mi kazete koliko bi mi lampi trebalo da je optimalno pokrijem i da li bi neko iz Srbije bio ljubazan da mi kaze kolika bi bila potrosnja struje za taj moj grow.Neko mi je bio poslao celokupnu racunicu ali komp.mi se bio pokvario i izbrisao taj za mene vazan podatak.Ili me uputite ako to vec ima negde napisano, ja ne mogu da nadjem takav podatak.Molim vas pomozite.Hvala svima i drago mi je da sam ponovo sa vama.

vidim na kraju da si vec bio sa nama!?
smisao pitanja i kontext mi i nisu jasni ,dakle citavu garsonjeru zelis da pretvoris u grow box?
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Heheh treba imati **** za to.... :) LOLčina, hehehe i ja bih da imam uslove... ehehehe naravno samo negdje "bogu iza nogu"... npr: dobro sakrivena vikendica (extra kota...) zašto ne... čak i čitavo potkrovlje bih ja stavio.... al' u stanu - gradu... nema šanse!!!
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
ako radis 20 kvadrata ides na max urod odnosno 600W po metru, e sad posto ti treba i malo prostoro uzmes jedno 12 lampi (komotno), i imas za 2,5 mes. oko 12*400g skoro 5 kila, pa ti vidi dices s tim, a struja ti ispadne max 300e grubo. bez obzira na tarifu/
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Ovaj forum sluzi da ljudi nauce da uzgajaju u malim kolicinama za sebe... tema ide na groblje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saturn
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.