koliko litara je otprilike dovoljno...?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
tražio sam po forumu al nisam vidio slično....:read:
da pitam.da li bi ovako nešto posude(30cmx40cm) bile dobre za jednu osrednju biljku...........


ja sam po formuli izračunao 28 litara i nešto sitno,pa pitam,ako bi netko mogao reći je li ovih 28 litara dovoljno (kolko-tolko),ja mislim da je,pa sad ako je netko imao iskustva sa sličnom litražom...........otprilike kolko su mu uspile biljke narast,.....ne zamjerajte ako već ima negdje na forumu...........:prof10:
ili bi mi možda lakše bilo sa kvadratnim posudam,al neznam di ima za kupit,ia ko znate koliko otprilike koštaju u trgovini kvadratne posude ili vaze ovako slične ko ove..........hvala
 

Pampers

Aktivan Član
23.03.2007
267
16
0
38
pa nebi bas reko da je 30x40cm = 28 litara jer je 1dm kubnih = 1 litri

Racunaj da sto je veca posuda manje ces imat bedove s PH, iako 40x30 mi u glavi izgleda nekako premalo.... Ako si u mogucnosti uzmi nes malo vece, pogotovo ako ides na sative.
 
17.09.2007
41
2
0
38
Pampers je napisao(la):
pa nebi bas reko da je 30x40cm = 28 litara jer je 1dm kubnih = 1 litri

Racunaj da sto je veca posuda manje ces imat bedove s PH, iako 40x30 mi u glavi izgleda nekako premalo.... Ako si u mogucnosti uzmi nes malo vece, pogotovo ako ides na sative.

Mislim da si se ti zajebao sa racunicom posto si izracunao sasvim drugi geometrijski predmet, a povrsina valjka se racuna P=r^2*Pi*H i dobijes malo vise od 28 litara. To je sasvim dovoljno jedino ako nece da sadi jelku od 2 metra