koliko marihuana ostecuje mozak?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Nije ti IQ narasto.Cestim rjesavanjem IQ testova postajes bolji u tome.

IQ je velikim djelom genetski odredjen,tj. svi imaju svoj maximum,koliko dosegnes,mislim do 16 godina takav ce ostati,moze opadati dok staris(opada).
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pa neznam bas dali opada. Ja bih rekao da je meni rastao tek poslije 16ste godine.

Postoje razne vrste inteligencije i ja mislim da covjek uvjek moze biti pametniji i da ne postoji granica. Samo da uchi i da vjeruje u sebe sve je moguce.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Što god se prekomjerno konzumira, štetno je i gubi draž.
Stoga... Via media optima. :p

Kada pušite na bong pomiršite vodu koja ostaje... To znači da takav smrad završi u vašem organizmu. Tak da pušenje ne može biti dobro. Niti je zdravo.:punch:

Trava ne čisti pluća kako sam znao čuti od nekih... To su obične gluposti. THC se lijepi na stijenke i plućne alveole i šteti plućima pogotovo ako se trava miješa sa duhanom, onda dim još duplo štetniji.

A mozak.. Trava djeluje dosta snažno na mozak i centralni živčani sustav. Djeluje i na mišiće i sve ostalo. I marihuana OŠTEĆUJE mozak, pogotovo područje u mozgu koje je zaduženo za memoriju. Neurotransmiteri ne rade svoju primarnu zadaću...

"In one study, researchers found that rats exposed to THC every day for 8 months (about 1/3 of their lifespan), showed a loss of brain cells comparable to rats that were twice their age."

Stoga, marihuanu kao ni duhan, alkohol i ostale droge ne treba smatrati zdravo za gotovo i ne smije se pretjerivati.

Marihuana ima i svoje dobre strane, pomaže također, ali jedino kad je se konzumira umjereno i kad ne trebate raditi neke intelektualne ili poslove koji zahtjevaju koncentraciju...

Stoga, marihuana povećava IQ?! Daj ne pričaj gluposti. Marihuana može promijeniti percepciju i način života, ali sve ostalo... Hmmm
Boz
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Vutragenjo je napisao(la):
Pa neznam bas dali opada. Ja bih rekao da je meni rastao tek poslije 16ste godine.

Postoje razne vrste inteligencije i ja mislim da covjek uvjek moze biti pametniji i da ne postoji granica. Samo da uchi i da vjeruje u sebe sve je moguce.

IQ ti rastao tek poslje 16. godine?Nisam te bas skuzio.Naravno da covjek postaje mudriji kako stari,pa oduvjek su filozofi prikazivani kao starci.Ako ucis postajes pametniji,ali pamet=znanje + inteligencija,toliko toga za nauciti.......reklo bi se nema granice pameti.

Ali inteligencija,ona koju testiras kod psihologa se ne mjenja....puno toga sjebava mozak,onda naravno i IQ smanjuje,dok ne ostaris puno toga ces probat,konzumirat,dozivit sto ce ti sjebat mozak i uciniti zaboravnijim,imat ces losiju kratkorocnu memoriju=bit ces manje sposoban snalazit se u nepoznatim situacijama a bas to je inteligencija.

Da ima teorija po kojoj postoji mislim 9 vrsta inteligencije ali posebni testovi tih inteligencija se ne primjenjuju ko valjani kad se mjeri IQ.

Vutragenjo siguran sam da si postao pametniji od svoje 16 godine ali ne i inteligentniji jer to jednostavno ne ide tako.Vidi za djecu su drukciji testovi a rezultati ovakvi npr. djete od 5g ima inteligenciju na razini djeteta o 6g,tj.iznadprosjecno inteligentno.A 20-godišnjak ne može biti inteligentan kao 40-godišnjak jer nakon 16g godine nemaju veze,baš zato su rezultati izraženi brojkom(IQ).
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Vutragenjo je napisao(la):
Pa neznam bas dali opada. Ja bih rekao da je meni rastao tek poslije 16ste godine.

Postoje razne vrste inteligencije i ja mislim da covjek uvjek moze biti pametniji i da ne postoji granica. Samo da uchi i da vjeruje u sebe sve je moguce.

IQ ti rastao tek poslje 16. godine?Nisam te bas skuzio.Naravno da covjek postaje mudriji kako stari,pa oduvjek su filozofi prikazivani kao starci.Ako ucis postajes pametniji,ali pamet=znanje + inteligencija,toliko toga za nauciti.......reklo bi se nema granice pameti.

Ali inteligencija,ona koju testiras kod psihologa se ne mjenja....puno toga sjebava mozak,onda naravno i IQ smanjuje,dok ne ostaris puno toga ces probat,konzumirat,dozivit sto ce ti sjebat mozak i uciniti zaboravnijim,imat ces losiju kratkorocnu memoriju=bit ces manje sposoban snalazit se u nepoznatim situacijama a bas to je inteligencija.

Da ima teorija po kojoj postoji mislim 9 vrsta inteligencije ali posebni testovi tih inteligencija se ne primjenjuju ko valjani kad se mjeri IQ.

Vutragenjo siguran sam da si postao pametniji od svoje 16 godine ali ne i inteligentniji jer to jednostavno ne ide tako.Vidi za djecu su drukciji testovi a rezultati ovakvi npr. djete od 5g ima inteligenciju na razini djeteta o 6g,tj.iznadprosjecno inteligentno.A 20-godišnjak ne može biti inteligentan kao 40-godišnjak jer nakon 16g godine nemaju veze,baš zato su rezultati izraženi brojkom(IQ).
 

triorio

Aktivan Član
07.11.2007
51
6
0
53
wannabeshaman1 je napisao(la):
ja sam čuo kako uništava neurotransmitere.
i šta bi to trebalo značit?
stvorio sam neku svoju teoriju da se ne može prenosit podražaj kroz neuron...
ali s obzirom kolko malo znam o ovome vrlo vjerojatno je glupost.

OTKAD KORISTIM MARIHUANU PAMETNIJI SAM
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Prvo kao prvo IQ je totalna glupost. Apsolutno nista ne dokazuje. Apsolutno!


Mozda kao mozes sloziti kockice brze od drugih ali u sustini je jedan glupi test napravljen da bih se testirala "inteligencija". Inteligentan covjek nikada ne bih napravio taj test jer razumije da inteligencija je kao svjetlost ne mozes je sabiti u nikakvu zapreminu.


Ako mi ti objasnis srvhu IQ testa kupicu ti sladoled. Zasto bi se iko testirao?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
bozga je napisao(la):
I marihuana OŠTEĆUJE mozak, pogotovo područje u mozgu koje je zaduženo za memoriju. Neurotransmiteri ne rade svoju primarnu zadaću...
Marihuana NE OŠTEĆUJE mozak! Za vrijeme djelovanja THC-a remeti se rad privremene memorije, ali NE OŠTEĆUJE mozak i ne uništava moždane čelije ni neurotransmitere!
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ok vidim da su neki tu zabrijali pa da rascistimo nesto..

Ako se marihuana pusi stetna je za organizam radi biljnog materijala koji izgara i unosi se u pluca te time oneciscuje krvotok i sam organizam.

Jedu li se kolaci ili ako se vaporizira negativnih posljedica apsolutno nema i nikada nisu dokazane iz razloga sta se mozdane stanice NE ostecuju, vec se samo mjanja funkcija neurotransmitera koja se kasnije u potpunosti uravnotezi ako osoba ne pusi bas svaki dan.
Dakle ako se organizmu da predah od nekoliko dana nakon nekoliko dana pusenja cak ni THC nema NIKAKAV negativni ucinak po dosadasnjim znanstvenim nepristranim rezultatima.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Vutragenjo je napisao(la):
Prvo kao prvo IQ je totalna glupost. Apsolutno nista ne dokazuje. Apsolutno!


Mozda kao mozes sloziti kockice brze od drugih ali u sustini je jedan glupi test napravljen da bih se testirala "inteligencija". Inteligentan covjek nikada ne bih napravio taj test jer razumije da inteligencija je kao svjetlost ne mozes je sabiti u nikakvu zapreminu.


Ako mi ti objasnis srvhu IQ testa kupicu ti sladoled. Zasto bi se iko testirao?


Evo,svrha IQ testa je da se sazna IQ neke osobe a to je ponekad potrebno kod npr. zapšljavanja,jer je neprihvatljivo zaposliti osobu s niskim IQ ako je na tom poslu potrebno brzo reagiranje,dobro snalaženje u raznim situacijama.

Mjerenjem IQ se utvrdjuje mentalna zaostalost neke osobe.

Kako objasnjavas to sto ne postoje znanstvenici koji imaju ispodprosjecni IQ?
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
28
18
Mislim da je glupo pričati o tome kako marihuana ima ljekovito djelovanje, osim ako stvarno niste bolesni i koristite ju u te svrhe.

To bi bilo isto ko da pijete Andole iz zajebancije!

Što se ostalog tiče... ne da mi se sad pisat, moje mišljenje je da tu ima i pametnih komentara pa se nadam da će se vrlo lako zaključit koji su to ;)
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
samo da se nadovezem.. kao sto je vec bilo receno.. umjerenost je kljuc. Ja sam dvije tri godine stvarno pretjerivao, pusio svaki dan po dvije tri cetiri pljuge.. Onda sam poceo zapadat u neke depre i tako.. Dok nisam shvatio da je pusenje sredstvo ka cilju a ne cilj sam. Primjerice, idemo kampirat na more i ja se veselim sto cu moc cijeli dan pusit sa prijateljima umjesto da se veselim sto idem na more i sto cu imati promjenu okolisa.

dakle, to je samo bonus, nedajte da vam bude primarna stvar u zivotu. Koliko je naucite kontrolirati, toliko ce vam stetiti. Po meni je najveca stetnost po motivaciju ili u situacijama kada treba trezveno razmisljati. Takodjer sam primjetio i laganu desocijalizaciju kada pusim sam, smanjuje mi se potreba za prisustvom drugih, odnosno preferiram biti sam sa svojim mislima.

da zakljucim, svatko sam za sebe treba odluciti steti li mu i koliko. I u skladu s time regulirati konzumaciju.

Price tipa od pusenja trave sam pametniji su jednostavno smijesne i neutemeljene. Isto kao i price da je netko oglupavio od iste. Bjeh na sluzbenom mjerenju IQ-a na FER-u i zadovoljan sam sa svojih 134 boda. Kada sam napusen, mislim da nije toliko, kao sto nije ni ako pusim svaki dan a nisam trenutno napusen. No ukoliko mi zatreba, nakon 4-5 dana nepusenja sve se vraca u normalu, kao da nisam ni pusio. (s mentalne strane gledano, naravno, ne fizicke.)

svi mi volimo nasu biljcicu ali dajte malo pazite kakve gluposti pricate tu i tamo..
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
kako kome.. ja mislim da ne steti ni ako svaki dan zapalis jedan. Ali je cinjenica da koliko god ih zapalio, nece me ucinit pametnijim :))
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Neznam za tebe, ali osobno sam spoznao neke stvari pod utjecajem koje nebih nikada mogao trijezan.. tako da mozda nemam veci IQ, ali definitivno smatram da sam iz tih iskustava izasao kao pametniji covjek.
 

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
da, to je istina, meni su se takodjer prosirili horizonti. definitivno. No to ne znaci automatski i biti pametniji u nekom efektivnom smislu.