koliko marihuana ostecuje mozak?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2007
7
0
0
36
to je laz. nakon dugotrajnog i svakodnevnog konzumiranja marihuane na sebi sam primjetio jedino jednu promjenu a to je da sam zaboravljiviji nego prije..
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Rogonja je napisao(la):
to je laz. nakon dugotrajnog i svakodnevnog konzumiranja marihuane na sebi sam primjetio jedino jednu promjenu a to je da sam zaboravljiviji nego prije..

Mislim da si jedan od rijetkih...
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Pa marihuana cak i ak unistava memoriju unistava ti kratkorocnu memoriju a to ti je npr. da znas odgovoriti kolko si puta iso do wc da popijes vode, ili kolko si puta nesto isprostacio a ta memorija ti tak i tak nestane nako sat vremena, a kod covjeka koji konzumira marihuanu nestane nakon pola sata...

al ipak nebi se slozio da je istina da unistava mozdane stanice ili bilo sto sto ima veze s mozgom...*****rija
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Izraz kratkotrajna memorija se ne koristi za to_Ona ostaje nekoliko sekundi(znam da je manje od pola minute) i potrebna ti je npr. kad racunas neki matematicki zadatak,povezujes rjeci u recenice dok citas......zapravo za sve sto radis ti je bitna kratkotrajna memorija......
To sto si ti napiso nije kratkotrajna memorija nego stupanj poslje u kojem bitne inf. prelaze u dugorocnu memoriju a nebitne zaboraviš.

Ne vjerujem da Marihuana uništava,sjebava kratkotrajnu memoriju ako da definitivno u razumnim kolicinama ne.Ali definitivno utjece(pogotovo neke sorte) ne kratkotrajnu memoriju za vrijeme djelovanja.Jednom sam pusio travu od koje sam zapado u neke rupe u vremenu,zapravo mi je kratkotrajna memorija bila sjebana,nisam mogo izgovoriti recenicu do kraja jer sam zaboravljao pocetak,izadjemo iz kafica ja pitam kad idemo u kafic i takve stvari...
 
02.07.2007
21
1
0
32
ma niš ne uništava,ja mogu reč da eo 2 godine dost aktivno pušim :icon_biggrin: bio na magnetnoj rezonanci mozga i mozak mi presavršeno radi sve zdravo isve oke eto sve vam jasno :D
 

psychedelic_vision

Banned
Banovan
23.12.2007
16
0
0
44
dokazano je da marihuana prosiruje horizonte,mjenja i poboljsava nacin razmisljanja,vasi neurotransmiteri su povezani sa neuronima,npr.prolazite nekim mjestom gdje ste pokupili sramotu,tako su svi ti neuroni spojeni,znaci lose emocije-vezano za to i slicna mjesta.ali ako se promijenite,usredotocite na nesto drugo,razmisljate pozitivnije,shvatite da to mjesto nema veze sa takvim emocijama i vasi neurotransmiteri gdje je upisano to mjesto povezu se sa neurotransmiterrima gdje su sazdrzane vase ljepe emocije-banalan primjer,ali tako i kod trave,stvari se pocnu mjenjati,neurotransmiteri spajaju sa drugim neurotransmiteri i dode do promjene.a za gubitak pamcenja,motivacijem,koncentracije.to dolazi do toga jer marihuana poboljsava razmisljanje u svakom pogledu,znaci prosiruje horizonte,mislite nesto deseto cak i kad s nekim pricvate ili obavljate neke vazne poslove,ucenje...i tako iz toga proizlazi da zbog vutre koja poboljsava razmisljanje pocinjete gubit motivaciju za druge poslove,zbog motivacije vam opada koncentracija,i zbog pretjeranog razmisljanja,mozak otvara puno razlicitih ladica u mozgu,pretrazuje,i tako ako razmisljate o necem i jos se pokusavate sjetit neceg desetog,mozak je preopterecen i treba mu vremena da nađe informaciju.nakon dugog pusenja to pređe u nesvjesno,pa i zbog toga nismo otkrili uzrok tim problemima.i kada iz tjela nestane vecina cannabinoida,znaci nako mjesec dana nakon pusenja,sve se vraca u normalu.ali vase filozofsko stajaliste ostaje,ali ne pretjerujete u razmisljanju
 
27.12.2007
2
0
0
39
E pozz za sve ovde od novog clana.Hajde da i ja dam neki komentar na sve ovo.
Ko pusi zdravlje rusi, ko duva zdravlje cuva. Koliko god glupo zvucalo ovo je potpuno tacno.Ko pusi cigarete ne moze ih ostaviti ili moze vrlo tesko, a bez jointa mozes biti duze vremena ako to zelis.Jedino delovanje na mozak, bar moj, je da me tera da dublje razmisljam o nekim temama i kao sto jedan clan vec rece neke sam stvari shvatio pod uticajem THCa koje ne bih inace mogao.Ne zelim reci da su pametni samo oni koji puse, ali stvarno zna da izvuce nesto dublje iz coveka.Pozz iz Banjaluke
 
28.12.2007
6
1
0
37
Vutragenjo je u pravu,kojoj to vladi treba narod koji ne razmislja kao vecina?Ili koji uopste razmislja o svemu sto mu neko kaze?Primer:Rekli su nam da je otvorena ozonska rupa,da se od ultraljubicastog zracenja dobija rak koze,i 99% ljudi koje znam su poceli da kupuju kreme se zastitnim faktorom 30 do 50.Posto kreme kostaju negde oko 800 dinara,a svako ko ide na kupanje ih koristi,sta mislite koliko zarade farmaceutske kompanije?Izmanipulisali su narod i sad zaradjuju milijarde!E zbog takvih stvari gotivim travu,jer mi je npr. ova ideja pala na pamet kad sam bila naduvana,pa nek mi neko kaze da mi mozak slabije radi od trave na bilo koji nacin!To sto ne razmisljas kao vecina ili pricas na drugaciji nacin i postavljas cudna pitanja ne znaci da sa tobom nesto nije u redu.Koliko poznajem istoriju,vecina obicno nije u pravu:setite se Galileja ili Kopernika.Njih su ubili jer su tvrdili da su stvari drugacije nego sto vecina misli,a mi posle nekoliko vekova utvrdili da su jadnici bili u pravu.Bavim se umetnoscu i grass mi daje nove ideje,postanem osetljivija na sve,i ako ti se desi da dozivis zakrivljenje u vremenu a niko u tvom drustvu nije mozda ne znaci da tripujes-ostali ga samo nisu doziveli.Mi ljudi nemamo pojma o svetu oko sebe,tek ga otkrivamo,i ako sam naduvana u stanju da vidim i osetim vise nego drugi,da dozivim nesto drugacije,to je divno!!!TRAVA JE CUDO!Ne ostecuje mozak,mislim da razvija svest i da ga dovodi na mozda visi,mozda drugaciji nivo