Koliko novaca minimalno treba...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.11.2005
8
0
0
Ovako postavio bi jedno pitanje koje muci vecinu nas koji ne zaradjujemo sami ::placko . Koliko novaca minimalno treba za solidan growbox i urod. Bez nekakvih high-tech stvari ?
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ako imaš kakav stari frižider ili veæ imaš neki kupljeni ili sklepani grow-box i ne raèunaš novac za seme, onda ti 3 komada plavih neonki završava stvar za svetlo, što æe reæi 3-7 EUR. Plus 0,5 EUR za kvasac (da ti proizvodi CO2), plus 5-6 EUR za zemlju (ako ne ideš na hidro), plus 2-3 Eur za veštaèko (teèno) ðubrivo (nemoj da gubiš vreme u grow-box-u sa organskim varijantama), plus 1-2 EUR za struju. Sve u svemu, bez obzira na lokalne cene, možeš da raèunaš da æeš završiti pos'o sa nekih 20 Eur ili èak neki 'vriæ manje.
 
14.09.2005
18
1
0
Tripco je napisao(la):
Ako imaš kakav stari frižider ili veæ imaš neki kupljeni ili sklepani grow-box i ne raèunaš novac za seme, onda ti 3 komada plavih neonki završava stvar za svetlo, što æe reæi 3-7 EUR. Plus 0,5 EUR za kvasac (da ti proizvodi CO2), plus 5-6 EUR za zemlju (ako ne ideš na hidro), plus 2-3 Eur za veštaèko (teèno) ðubrivo (nemoj da gubiš vreme u grow-box-u sa organskim varijantama), plus 1-2 EUR za struju. Sve u svemu, bez obzira na lokalne cene, možeš da raèunaš da æeš završiti pos'o sa nekih 20 Eur ili èak neki 'vriæ manje.

mozes pojasnit to sa kvascem i co2 molimte!!! ::sperm
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
prilokom kemiske reakcije vode,šeèera,kvasca dolazi do oslobajanja CO2
isto možeš staviti sodu bikarbonu i vinsko sirèe...

problem je jedino što mora biti box zatvoren(ugašeni ventilatori) jer nem haska inaèer.

Tripco ti nastavi :pivo

Zimi svi koji se grijete na plin imate dodatni CO2-pri izgorevanju prirodnih gaseva proizvodi se CO2
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Upravo tako SLO-Era i tu se nema više šta dodati, jednostavno, za mali prostor nije potrebna neka skupa oprema za CO2. A što se tièe ventilatora, u malom prostoru je sasvim dovoljno provetravanje dvaput dnevno, otvaranjem vratanca ili èega veæ, na par minuta. Gore sam pominjao neonke jer one greju, ali, naravno, najslabije. S tim u vezi, dodao bih još 5 EUR za prigušnicu i startere a za 10 EUR se može naæi i gotov i spreman za montiranje "rack" za kratke neonke (cena bez sijalica, startera i prigušnice). Metal halogene lampe æe znatno više zagrevati (istina, biæe i bolji veg. rast) pa je onda ipak potreban neki slabiji ventilator. Za mali prostor æe biti sasvim O.K. jedna 75W MH lampa po biljci. HPS lampe nikako, jer vam tu mogu izgoreti biljke. Kako napominje DJ Short (tvorac èuvenih sorti Flo i Blueberry), èak i u nešto veæem prostoru HPS lampe, ukoliko su suviše blizu cvetova, mogu da ubiju toliko željene aromu i miris jedne sorte.
Još nešto. Unutrašnjost frižidera je veæ u beloj boji (najèešæe) pa vam ne treba neka posebna reflektujuæa površina. Ukoliko svojeruèno pravite G-box, onda, ili ofarbajte u srebrnu (specijalnu) reflektujuæu boju, ili postavite po zidovima staniol folijiu. Mislim da je ovaj savet veæ negde napisan na forumu u nekoj drugoj temi. U svakom sluèaju, ne stavljajte ogledala, jer (zaèudo) imaju slabiji stepen refleksije od alufolije, a i, naravno, skuplja su.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
jedino je problem sa tim frižderom/VISINA!!

malo se treba potruditi sa prostorm uzgoja a i imaèete puno manje problema sa temp,CO2.........
 
14.09.2005
18
1
0
sta alufolija ne stvara tzv. "hot spot" pa je zato nije dobro koristit??

i jos nesto: je potrebno obogacivat s co2 ako jakost lampe ne prelazi 25000 lumena??
 
15.11.2005
8
0
0
Evo ljudi imam neku neonku za akvarij koju sam skinio s akvarija ::super a na akvarij stavio cool white ::histerija . Ta sama neonka doðe 60kn(7-8 eur) pa valjda i vrijedi nesto. Ima 20w,55lux-a,60cm,na njoj je grafikon koji pokazuje visok crveni i plavi spektar, a i bitna svar je to da kad sam je stavio u akvarij sve na biljkama se vidlo poboljsanje preko noci. Pa ja bi pitao u moj mali growbox (visina 70cm, sirina 40cm, duljina 60cm) ja bi stavio sa tom neonkom jos tri cool white (namjestio bi neonke da se mogu pomicet blize biljkama),2 coolera za kompjuter (jedan da piri u biljke a drugi da uvodi novi zrak u growbox),posude,gnojiva... Pa onda sto kazete na to. :pegla
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Ako ima visok prvenstveno, plavi, a potom i crveni spektar, onda je O.K. Uostalom, ako si primetio bolji rast na vodenim biljkama (znam, nije to isto što i Cann., ali princip je isti), ne može da bude loše, ne?
A što se tièe visine frižidera, heh, pa ima ih razlièitih. Evo, jedan moj drug kupio novi Indesite, visok oko 2m i razmišlja da li da protraæi 400 EUR i da sadi biljke u njemu (ubiæe ga žena). Ozbiljno, za takava uzgoj, mislim frižideri, G-boxovi, ormari i sl. sigurno su najpogodnije ili èiste indike ili indika/sativa, i sativa/indika sorte, ali sa izrazitim fenotipskim karakteristikama indike (nizak i kompaktan rast), kao i onaj nesretni Lowryder.
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
SLO-Era je napisao(la):
Zimi svi koji se grijete na plin imate dodatni CO2-pri izgorevanju prirodnih gaseva proizvodi se CO2
ne znam ali ovde je dosta ljudi imalo problema sa plinom jer je takodje nus produkt sagorevanja i vodena para, pa su svi koji su sproveli iz plinske pecji u dimnjak imali strahovitih problema. tj voden para se kondenzuje ako je na spoljnom zidu pa bude vlazno a nekako zamascjeno elem uglavnom idu metalni oluci direktno van kuce... tako da nisam siguran da je to bas dobra ideja.
btw. ja ga gorim leti posto nemam bojler na struju
:lock:
 
03.09.2006
34
4
0
Ja mislim da je optimalna kolicina ulozenog novca oko 120E, pod uslovom da vec imate box. Mada ideja sa starim friziderom uopste nije losa!

P.S. za sve koji ne zaradjuju nikako nebih preporucio ortakluke. Kada dvoje ljudi znaju za tajnu, jedan uvek ide okolo i prica!
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
evo ja opet novi box slazem..drugi ove godine..ali me nikad nekosta izpod 500 eura...kako to radite sa tako malo para??...mora da zbilja naraste 5 g po biljki....
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
b r a i n c h i p je napisao(la):
Kilo eura godnisnje trosis na box... Mozda je to nekima malo previse, pogotovo ako rade uzgoj samo za sebe...
a ja ti growam samo za sebe...nebi prodao nikad više ni mikrogram u zivotu...novi grow će biti 8 biljki 3 vrste...pustim biljke na metar da narastu..izvučem dobrih 250g..i točno mi je dosta za 3 mjeseca dok ne izgrowam nove...i da to bude super gras treba oprema koju koristim..i ona je min 350 eura....150 za moje dodatne zajebancije...
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Pa brate sta ti pravis za tolike pare???
Mogao bi da napravis plastenik za manje para..........
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Po meni je nekih 500€ optimum za dobar box, pogotovo ako znate što radite i ne eksperimentirate previše tj. ne bacate lovu na nepotrebne gluposti. Mogu reći da sam bez veze zdrobio bar 1000kn na potpuno nepotrebne stvari ili sam pak one potrebne mogao manje platiti. Nema veze, sad imam kvalitetan "komad namještaja" koji će duže vrijeme zadovoljavati moje potrebe.

Sad se možda nekome ovo čini puno, ali kad pogledam koliko bi platio nekome za gotovi proizvod upitne kvalitete ne čini mi se tako puno (dugoročno gledano). A bar sam siguran u ono što sam sebi pripremio... tako da je to još i mala cijena koju sam platio.
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Smoke kuzimo mi da si ti zagovornik turbogrowinga ali ovdje je cilj da ljudima objasnimo kako za malu vulu napraviti boks i gajiti svoju vutru.

koga ti lozis da dobije 5 amgra po biljci meni je naprimjer smjesno utuci u boks 500e kad se kladim da cu ja sa 250 e dobiti iste rezultate kao i ti.


ali kuzim te ja ti si veliki hobista i za svoje uzivanje u growingu nije ti zao para ali nemoj druge omalovazavati jer neznas sta su ljudi sa smislom za improvizaciju u stanju napraviti za jako malo para.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
stoji skunk
ali da jednom složiš box od 500 evropejeca to je ok ako možeš
ali dva puta godišnje je mnogo i čudno
jer šta radiš sa 500€ opreme iz prvog box-a ? bacaš ?
možda tehnologija ide tom brzinom napretka da sam ja u out-u totalno