Koliko novaca minimalno treba...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.11.2007
19
0
1
hy ljudi....ja imam isto takav problem...imam sjemenke od jebene vutre i zelio bih ih iskoristit...molim sto vise savjeta na moj mail(drvo zivota)...hvala unaprijed....
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Vidim da se nismo skužili... ja sam jednom uložio 500 € i sad ne ulažem više ništa tj. nemam potrebe... kad dođe vrijeme zamijeniti ću žarulje... ili neki drugi dio ako krepa... uglavnom nemam dodatnih troškova u slijedećem growu osim zemlje, gnojiva i struje... a to je daleko ispod 500€.

Što se tiče boxa, radio sam samo jedan (2mx1,5m - 3 prostorije - veg, mama i cvjetanje) i u grubo mogu reći da sam za daske dao 800kn, ventilator 500kn, cooltube 400kn, HPS 500kn, neonke (10x18W) 500kn, PC ventilatori (8 kom) cca 400kn... e sad, to je 3100kn cca 420€... a nisam nabrojao potreban materijal za izradu boxa, žice, cijevi za ventilaciju, 2 timera, mjerač temperature i vlage, tegle, napajanje za PC... skoro sam zaboravio na karbonski filter.

Uglavnom, ovo sve što je kupljeno je idealno posloženo... nisam nabrojao stvari koje sam kupio, a da mi nisu trebale... što znači da sam potrošio još više novaca... bolje da ne idem računati dalje. Sad kad bi to radio ponovno vjerojatno bi prošao puuno jeftinije jer znam točno što mi treba i kako ću to iskoristiti.

Sad je sve tako dobro istunirano da mogu grow odraditi i usred ljeta bez straha od visokih temperatura!

Raditi puno jeftiniji box od ovog je vrlo teško, a da bude funkcionalno kako spada... uvijek neki problemi. Ne kažem da nije moguće odraditi grow i u lošije opremljenom boxu jer sam prvi odradio u kartonskoj kutiji... i sretan sam bio što sam bio u mogućnosti složiti i takav box!

Uglavnom nek vas ova cifra ne preplaši... skupljajte lovu i slažite malo po malo, samo nemojte kupovati previše stvari za "prvu ruku" jer ćete tako potrošiti najviše novaca.