Koliko para, toliko i muzike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.05.2014
12
66
0
Pozdrav uzgajivacima i ljubiteljima,
ovo nije klasican dnevnik uzgajanja, vise je report. Trebalo mi je vremena da se usudim da se registrujem, u medjuvremenu su biljke rasle, elem oko nove godine , najpre iz dosade, bacim 5 semenki u saksiju koja je stajala na terasi 20 godina. I gle cuda one niknu. Sazalim se pa ih presadim i stavim ih pod sijalicu. Od 5 biljaka 4 prezivi. Jedna je istrulila zbog previse vode. Rasle su u sobi bez boksa sa 1500-2000 lumena u zemlji obicnoj iz cvecare. Nikad nisam kontrolisao ph, vlaznost. I tako, uz put citam forum, kupim po neko grlo i sijalicu. Pocetkom aprila stavim ih na 12-12. Jedna se ispostavi da je decak, i pogine. Od ostale 3, jedna je bila zakrzljala skroz pa sam je vratio u vege. Ove dve cvetaju, sada u boxu, pod 5000 lumena, u jednoj saksiji od 17l, bez ventilacije. Zaboravih, jednu od devojki u cvetanju sam skoro od pocetka maltretirao zicom. Zalivao sam ih odstajalom vodom i povremeno dodavao tecno djubrivo iz cvecare.
Sve sam biljke presadjivao po par puta, menjao im mesto, zajebavao ih svetlom, varirala je temperatura, ukratko svasta su prezivele ovo je fotka od pre 2 meseca, dok su jos bile ispod stola za komp
.

a ovo od pre 6 nedelja


od pre neki dan, pre jedno metar dana sam kupio 200w cfl


nemam vise fotki jer svako malo paranoisem pa redovno brisem slike iz fona
Sve u svemu, obzirom da sam im pruzio minimum za zivot, zadovoljan sam ucinjenim. Nisu bile bolesne, nisu ih mucile bube, fleke. Rod nece biti nista specijalno, ali bice da se pocaste drugari. Samo da izguraju do kraja, pa ce sledece biti bolje.
Sve sto znam o uzgajanju sam naucio samo na ovom forumu, i mogu vam reci da se sada vise lozim na gajenje nego na konzumaciju.
Hvala ljudima koji su izdvojili vreme da ovo procitaju i nadam se konstruktivnim predlozima i sugestijama. Izvinjavam se moderatorima ako sam nesto zeznuo, treba mi malo vremena da udjem u fazon.
 

mičurin

Prof.Doctor
Poznanik Foruma
22.11.2013
723
2.509
163
Babajara Oooooogroooomaaaan :respect: Pročitao sam sve pažljivo i oduševilo me :) Biljke ti izgledaju bolje nego kod nekih guru growera ;) Jaooo kad te krene :ridinghorse:
Svaka čast!!!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Oće to, ipak je vutra "samo" korov ;)

jedino sta bi ti ja savjetovao je da žarulje ne vise tako, nego ih vodoravno postavi, bolje ce ti tako biti, a nije neka nauka za napraviti :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
babajara je napisao(la):
... i mogu vam reci da se sada vise lozim na gajenje nego na konzumaciju.
hehe, dobrodosao u klub, skockaj malo box i sledeci ce grow biti bombona, sretno dalje, drzi ih jos koju sedmicu jer su krenule sa malo svetla, i poslusaj savet za razmestaj lampi, probaj nekako fiksirati horizontalno umesto da tako vise
 
12.05.2014
12
66
0
Hvala kolegama, hvala mentoru
slika u sredini je stara, pre nego sto sam ih castio sa cfl 200w. Sada te male cfi sluze za vrhove koji su nisko i stoje po coskovima. Zato ih i nisam fiksirao. Inace nemam mira, stalno nesto zagledam,cackam, dosipam, presipam. Ko da imam kucnog ljubimca. U stvari i jeste kucni ljubimac.
iskopah jos jednu fotku od pre jedno 10 dana



Pre neki dan sam kupio i mali mikroskop i sada se igram non-stop. Konto sam da je glupo da, pored svega sto su prosle, ih oberem prerano. Pre 3 dana su pocele da se secere. Mikroskop kaze da su poceli baloncici da prelaze iz providnih u bele. Na cvetovima ima dosta braonkastih pistila, ali stalno izlaze nove. Kapiram da to zavisi od vrste( seme nadjeno u ketu skanka), i da se ipak rukovodim prema baloncicima ?
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Bome ovo je superrr s obzirom na uvijete te je to pokazatelj koliko dramimo ponekad bez potrebe i koliko joj malo treba da nam izmami smješak na lice :ridinghorse: a bogme i :smoke18: će biti OK.
 
12.05.2014
12
66
0
Ma dabome. U fazonu sam da za prvi put je to ok. Bicu zadovoljan da ostane 20g suvog heda.
Nego, imam neke nedoumice pa rek*o da pitam. Kada "pomazim" rukom cvet i uporedim mirise, razlicito mi mirisu. Nisam se istripov*o, i kum je proveravao. Cvetovi jako lice, ali nisu skroz isti. Ne razumem se u sorte i genetiku. Semenke su nadjene u ketu onoga sto nama prodaju kao skank. Jedna tako i mirise, a druga kao da je prosla pored limuna. Inace od prvog dana devojke su u istoj saksiji, znaci indeticni uslovi. Planiram da ih kasnije cuvam odvojeno, da bi dobio pravu sliku. A do tad ?

E, da. Sada se setih, Ova gospodjica sto mirise na "skank" je imala listova i sa 11 pera. Nisam pratio na kom spratu su izasli, a od tad sam je sisao 100 puta.
 
12.05.2014
12
66
0
Da ok. prestao sam ih sisati kada su procvetale. Samo ono sto je propalo skroz. Pratim baloncice i tek su na pocetku belih.
Dao sam im med pre tri dana i sad su na cvetovima, na samom vrhu izasli propelercici. Necu sada da slikam, posto spavaju devojke, ali uskoro. Brinem da ti novi listici ne ostanu kao antene, valjda ce se popuniti. :watchplant:


Sad je svanulo u boksu, pa evo fotke





Inace svaka cast onome ko je provalio foru za med. Znaci kao da su dobile turbo. Nove pistile izlaze i na cvetovima gde su sve odavno braon. Mnogo sam zadovoljan :joint2:










:b_unripe: :b_stomp: :b_woot: :carrot: :b_cowboy:
 
12.05.2014
12
66
0
Iiiiiii stize podmladak.

br. 1
inace moj favorit, jednom skinut vrh i igram se zicom



br. 2
i ona je skracena jednom, mislim. ideja je bila da napravim 4 vrha. secno sam je jednom sigurno, jbg vise se ne secam. sada izgleda da ce imati 4 vrha, dva veca i dva manja. ako se razlista dva veca "vrha" cu jos jednom secnuti. malo me brinu dva najveca lista posto su preteska i lako zaljuljaju biljku




inace devojke su u 9-oj nedelji pod 12-12, ali sad spavaju pa fotke veceras. pozz
 
12.05.2014
12
66
0
mali update


Sinoc sam se izgasirao da se jedna od devojaka :bananabang: i da je puna semenki. PowerSeed je veceras resio dilemu, ali se sinoc to moralo desiti



sada se kupamo jedno sedam dana i susimo dva, pa da vidimo o cemu se tu radi. :spliff:
U stvari sam oslobodio jedan cosak za podmladak.



Cvetovi koje sam skinuo su bili u senci, nisu im vise rasle nove pistile i poceli su se crveneti trihiomi. Kao da su vec zavrsili svoje, iako su bili u senci. Bilo kako bilo, bice to dobra proba :banana_rasta:
Meni se oduzilo, 10-a je nedelja pod 12-12, a kao da ce jos 3