Koliko vode je potrebno za jednu biljku zaliti?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Krejzy je napisao(la):
Obilazi biljku sto cesce i ona ce ti pokazati kad joj manjka vode, pa mozes prilagoditi raspored zalijevanja
samo hrabro!

Nemoj ovo što češće da shvatiš doslovno. Čovjek sa kanisterima nije baš svakodnevan prizor. Zna zaintrigirati radoznale ljude (čitaj sve ljude!)
2 puta sedmično je više nego dovoljno, obilaziti ako su preko 40cm outdoor i nemaju nekakve nastale komplikacije.

Pozz ekipa :sun2:
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Krejzy je napisao(la):
Obilazi biljku sto cesce i ona ce ti pokazati kad joj manjka vode, pa mozes prilagoditi raspored zalijevanja
samo hrabro!

Nemoj ovo što češće da shvatiš doslovno. Čovjek sa kanisterima nije baš svakodnevan prizor. Zna zaintrigirati radoznale ljude (čitaj sve ljude!)
2 puta sedmično je više nego dovoljno, obilaziti ako su preko 40cm outdoor i nemaju nekakve nastale komplikacije.

Pozz ekipa :sun2:
 
08.03.2009
7
0
0
33
Oke.. Hvala svima na pomoci :) :)
Mislim biljcice su mi sada tek nekih 4-6cm.. :) Ali bit ce ako se potrudim :) Hehe.. (nadam se)
 
08.03.2009
7
0
0
33
Oke.. Hvala svima na pomoci :) :)
Mislim biljcice su mi sada tek nekih 4-6cm.. :) Ali bit ce ako se potrudim :) Hehe.. (nadam se)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Trip je napisao(la):
Vetji debilitet od topic-a skoro nisam video, nishta lichno Travice. . .

fail!

ajde reci svrhu tog komentara

nemoj pisat gluposti, ako mozes pomoci covjeku, pomogni, napisi nesto korisno

i unatoc tome sto je to skoro opce poznato, mnogi grijese sa zalijevanjem i bolje je pitati nego grijesiti
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yi_ and filip666

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
Kolika je idealna kolicina vode za biljku kad je josh mala (kad je tek presadis tj kad proklija pa jedno nedelju dana posle, racunam negde da ima 10cm visine),pa u fayi vegetaciji i u fazi cvetanja?? koliko treba da primi vode u ovim navedenim fazama po satu tj danu?
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Ljudi, ajmo malo stat na loptu..... ova pitanja su polako iritantna, jer se sve može pročitati na forumu....
Formula za točnu količinu ne postoji, sve je stvar pokušaja i pogreške...ak imaš teglicu, izbuši rupe, pa ak pretankaš, bude ti iscurilo....ako ne znaš kak odredit, pitaj doma mamu/baku, nek ti pokaže, i ona koja ima godine i godine iskustva, neće mjerit u posudici kolko je vode dala....
to i ti primjeni.... ako joj daš 2 dl, i vidiš da je ok, dobio si traženi odgovor , ako vidiš da joj je nešt događa, pokušaj povečat/smanjit količinu vode.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ovo pitanje je cak i meni malo smesno... :))
nebitno je dal je u cvetanju ili vegetaciji,zalivas je kad je zemlja suva,a ne u odredjene dane ili ti sate. ako se strogo pridrzavas idealni uslova to je u proseku na svaka 2,3 dana. ja vodu doziram tako sto polako sipam pa dok ne procuri... niko ti nece tacno reci iz razloga sto to zavisi od velicine posude,temperature i kolko je biljka pustila koren. logicno je da kako biljka raste tako joj se i koren siri i tako trazi i vise vode.
 

getoboys

Banned
Banovan
18.09.2010
14
0
0
34
Nisam se dobro izrazio, posto se drzim starog i pouzdanog nacina tj kao po kap to je najdelotvorniji nacin zalivanja i odredio da pusti svaku kap na 1 min! e sad ako jedna kap ima lupam 1ml za jedan sad primi 60 ml a za dan 2,4dl. taj sistem sam napravio jer nisam u mogucnosti da drzim kuci box zbog keve i caleta pa drzim kod babe na tavanu i obilazim svaka 3-4 dana! posuda je 15L! jel to dovoljno/malo?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Posuda 15 litara,uz idealnu temperaturu do 28c tražit če zalivanje otprilike svakih 3-5 dana,iako prije 4-5,može samo proči više dana ali teško manje.Kako god okreneš,mislim da gubiš vrime na brojanje kapi i reguliranje protoka.Jednostavno zaliješ polako dok ne procuri i vratiš se za 4 dana.15 litara je ok.
 
18.08.2011
4
0
1
36
planiram da zalivam svaki dan 2x po pola litre vode ujutru i uvece, saksije 7l biljke 1.50cm, 400w hps, tepm preko 30

do sada je bilo svaki dan ili svaki drugi po pola litre

molim misljenje drugih tnx
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
pitanje da glava boli...sado mazo teže vrste....pola litre ujutro i pola navecer' e i? sta ces s tim dobiti...zemlja ce ti cilo vrime biti vlazna i korjenje nece moci disati pa ces biljku gusiti....bar ne radite drame oko zalivanja....zabijes prst na 5 cm dubine i osjetis jel vlazno ili ne...ako je vlazno nemoj jos zalivat ako nije zalijes i to je to :S
 
  • Sviđa mi se
Reactions: crveni56

crookrutni

Aktivan Član
15.05.2011
102
12
18
67
Travica je napisao(la):
Pozdrav..
Znam da ova tema ima malo glupi naslov ali me zanima koliko prosjecno vode 1 biljka popije na dan ako je recimo cca. 130cm s normalnim suncem i ostalo..?

Pls bez nekakvih odgovora "kako kada" ili nesto slicno.. :)
Odgovor je sljedeći , ako to neznaš onda nemoj ni saditi biljku , moj odgovor je takav zato jer si postavio glupo pitanje na nisi se udostojio malo prošvrljat forumom .
Ujedno najrađe bi te banirao da sam mod zbog citiram: Pls bez nekakvih odgovora "kako kada" ili nesto slicno.. :), jer nas u startu praviš budalama .
 
11.08.2013
20
3
3
Pozdrav growerima
Jedno pitanje vezano za zalivanje.
Koristim 8l Teramagme po biljci, na temperaturi od 24 do 27, svetlo 2x200 CFL, faza je vege 25-ti dan.
Poznat mi je nacin na koji se proverava vlaznost zemlje i koji su simtomi usled nedostatka.
Pa me zanima ako neko moze da kaze odprilike kolicinski koliko je potrebno vode na tu kolicinu zemlje? Unapred hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.