Kolorado legalizovan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org

Turf.

Aktivan Član
15.09.2013
177
198
43
32
Los Angeles,Compton.
Vlasnici kanabis shop-ova u Coloradu tvrde da su zaradili 1 mil. $ prvi dan legalizacije rekreativnog korištenja kanabisa. Legalizacijom kanabisa u 2014 se čekuje zarada od 2,34 milijarde $ uključujući medicinsku i rekreativnu prodaju.
1524768_774823142532248_1677945091_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/1185477_598044260249034_1558430033_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/q71/s720x720/1526665_597548660298594_1391690958_n.jpg Ispred shopova dug red bio :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Zamislite sad kako bi se ove nase drzave podigle iz mrtvih kad bi i mi ovako kao Kolorado. Mislim od poreza i to. Ne kontam ove nase politicare. Jel to njima nije u interesu ili sta? :eek:hno:
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Vutragenjo je napisao(la):
Al do tad smo svi ususkani za stolice iza kompova.
To stoji... Valjda je to jedino sto mozemo... Nazalost.


EDIT: Citam ove komentare sa blica sto si postavio,i jasno mi je sto se nece kod nas tako lako legalizovati. Pa pola njih svrstava maru i heroin u isti kos... Pa ne mogu da vjerujem.
 
04.04.2015
1
0
1
33
Drzave podigle iz mrtvih kad bi i mi ovako kao Kolorado. Mislim od poreza i to. Ne kontam ove nase politicare.




________________________________________
*Signature*
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Kad bi legalizirali marihuanu, balkanski mozak regira odma tri stepena iznad,a tada bi heroina bilo na svakom ćošku,a ko ima malo dijete,mislim da se slaže samnom.Neki dan bio kod doktora, u redu 10 mlađih osoba ćeka suboteks,jadno i žalosno.Treba je legalizirat za medicinsku uporabu i povečat kolićinu za osobne potrebe starijima od 18.U Irskoj trave ima dosta na ulicama ,ali heroina ima puno više i postotak se samo povećava po broju ovisnika,na svakom ćošku ih ima, za nevjerovat i nepovjerovat,sve su to mladi ljudi kojima je mozak totalno uništen od jakih droga,i ti ljudi za ništa više nisu ,pa ćak ni poslje komune ako se uspiju ićupat.Legalizacijom marihuane neki ljude se odma vide u biznisu,za to i ako dođe moraš imat fakultet da bi možda to smijo radit, jel bi to onda svaka osoba uzgajala i vidila sebe u profitnoj organizaciji a nezaposlenih u HR je jako puno.Znam da sa cofeshopovima bi se uplaćivalo u državni proraćun i da bi država profitirala od toga,ali bi neke druge stvari zeznila,tako da je to oštrica sa dvije strane,a Kolorado je samo pokusna država za to pa će se vidit statistike.A i prićo sam sa nizozemcima koji se sele iz svoje države jel se navuklo bagre u državu da se više nemože iskorijenit.
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nema ti post baš puno logike, legalizacija marihuane u rekreativne svrhe nema nikakve veze sa suboteksima i ovisnicima o heroinu. Kad već kažeš za djecu, današnjim klinci puše svakakva sranja tipa osvježivača zraka itd. jer im je dostupno, legalno i jeftinije. To je ono žalosno...
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
vadiš rijeći iz konteksta a ne iz razumnog zakljućaka šta sam htio reć,sve 5,a vidit ćeš kolorado za 5 godina s ćime če se borit! jel kad ljudima daš nešto, oni uvijek traže ono ilegalnije i zanimljivije,što im stvara osjećaj zadovoljstva.
 

zlotvor

Aktivan Član
05.02.2008
217
301
63
balkan
Colorado će se za pet godina boriti sa nedostatkom poreza od alkohola (što je već sad slučaj). Većina odraslih ljudi konzumira kanabis jer im odgovara način na koji djeluje. Jedan dio ga konzumira iz potrebe ali se ni oni ne žale na "nuspojave", a nakon završetka terapije obično nastave rekreativnu konzumaciju.

Teorija o kanabisu kao "prijelazne droge" je davno srušena, tj. ne drži vodu. Osobe sklone teškim drogama će koristiti teške droge bez obzira na legalni status kanabisa. Takve osobe imaju problem i trebaju adekvatnu terapiju kako bi se riješili problema koji ih tjera na konzumaciju.
Heroin je i sada dostupan u HR, u trenutku kada vutre nema ni za lijek. Uvijek je dostupan i bit će ga dok god ima zarade na njemu.

Prema mojoj procjeni otprilike 10% ljudi u našim krajevima konzumira kanabis. Ljudi za koje znam da konzumiraju (i često se vrlo iznenadio kad sam doznao) su uglavnom smireniji i bolje podnose stres modernog života nego oni koji ne konzumiraju. Isto tako su uspješniji u poslovnom smislu od prosjeka. Dio njih ima svoje firme ili su na odgovornim pozicijama unutar većih privatnih firmi.

Nikome od njih ne pada na pamet igrati se sa "teškim drogama", ali bi rado platili i 100% PDV-a kad bi mogli ušetati u trgovinu i kupiti sortu po izboru.