Komentar "doktora" Aleksandra Vujoševiæa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.03.2005
16
0
0
38
Dok sam citao vijesti sa b92 o MMM-u na koji nisam mogao da dodjem iz financijskih razloga, naleteo sam na "interesantan" text:

Kako za Glas kaže dr Aleksandar Vujoševiæ, doktor Zavoda za bolesti zavisnosti u Drajzerovoj, legalizacija ne bi donela ništa dobro, jer je marihuana droga i tako tretirana i treba da ostane.
- Marihuana je opasna sama po sebi i najèešæe uvodi u konzumiranje težih droga. Iskustva naših pacijenata govore da su gotovo svi poèeli upravo sa duvanjem trave, a nije prošlo mnogo vremena do prelaska na heroin ili sintetièke droge. Svako od njih veruje da im se neæe dogoditi da se "navuku", ali to je pravilo, kaže doktor Vujoševiæ.

Prekid konzumiranja kanabisa izaziva apstinenciju, kaže Vujoševiæ, kada osoba dobija izražene simptome nesanice, uznemirenja, strahova, stomaènih tegoba, dijareje, èak i halucinogenog i delirijumskog stanja. Najèešæi pacijenti Zavoda za leèenje bolesti zavisnosti su oni u životnom dobu izmeðu 24. i 30. godine. Dok se dr Vujoševiæ nada da kanabis neæe doživeti svoju legalizaciju dotle sa pomenutog sajta za današnji "Marihuana marš" pozivaju da na okupljanje "renesanse marihuane" graðani povedu prijatelje, rodbinu, babe, dede i sve koji bi mogli da uèine da ovaj dogaðaj bude "lepši i snažniji".

http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2005&mm=05&dd=07&nav_id=167955
 
14.03.2005
16
0
0
38
Sramota ... na kojem je nivou znanje(i razmisljanje) nasih 'doktora' o cannabisu.

Skoro da je ravno razmisljanju iz cetrdesetih godina:
Marijuana_warning.png
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..ni ovde u susjedstvu nije bolje..
..etiketiran si ako samo pomislis na marihuanu, ne samo od starijih ljudi nego od mladih koji bi trebali da koliko toliko razumiju pravo izbora..
 

didjilidoo

Aktivan Član
09.05.2005
64
0
0
36
moja majka osobno priznaje da je puna predrasuda prema marihuani i da ih se nece rijesit i da ju ne zanima sta imam za rec niti micanje tih predrasuda.
a kak bi drukcije i bilo,kad imamo debile za znanstvenike,kao ovi navedeni,kao nas dragi sakoman,i ostala djubrad,koji fino formiraju misljenje ljudima oko nas.
usput kakva je okolo situacija sa drotovima,mene krimovci rastepaju svako malo,nikad nist ne nadju,al bome se trude,a to me polagano i zabrinjava...
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..slièna stvar, nalazio se ovdje na faxu ili 170 km južno, doma, ne prodje tjedan da me ne zaustave na ulici i traže licnu kartu..jebiga, mene to u vecini slucajeva zabavlja i laska, ali nekad stvarno znam popizdit jer im svasta pada na pamet..e onda se nedam.. 0029
 
23.01.2005
47
1
0
46
svakako da treba širiti istinu o ganji i razbijati predrasude kod ljudi, to nije nimalo lako ali treba se potruditi pa možda nešto i bude
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Sta mozete uciniti povodom ovoga? Ako zelite, mozete napisati nesto vezano za ovu temu za irie magazin koji ce izaci krajem meseca... :)