Komplet CFL 200W(crvena +plava)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

twins83

Aktivan Član
29.03.2012
55
276
53
41
hteo bi da kupim ovaj komplet
da probam i unutrasnje uzgajaanje

pa da pitam da li se isplati da kupim ovaj komplet

cini mi se da nije skup oko 60eura

http://www.***********.com/image/cache/data/SVETLO%20i%20LAMPE/cfl_200w_komplet-400x400.jpg
http://www.***********.com/image/cache/data/SVETLO%20i%20LAMPE/cfl_125w_crvena%20i%20plava-50x50.jpg

Komplet CFL 200W se sastoji od:
CFL 200W sijalice
Six-Fold reflektora
Standardni Six-Fold reflektor je napravljen tako da po potrebi može da se skupi ili raširi, kako bi se svetlost reflektovala na većoj površini ili koncentrisala na manjoj. Konstrukcija je izrađena od visoko-reflektujućeg aluminijuma.
CFL sijalice od 200W se javljaju u spektrumu od 6400°K, koje se koriste za vegetaciju, odnosno rast biljaka ili rasad i od 2700°K , koje se preporučuju za period cvetanja biljaka.
Dodatna pogodnost CFL sijalica je što se one veoma malo greju čime se eliminiše problem hlađenja.
Specifikacija CFL 200W sijalica:
CFL Sijalica Lumen 200W 6400°K 13000 200W 2700°K 13650

ako moze neki savet
pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
04.04.2014
267
230
43
Batali to, i kupi neki HPS komplet. Te sijalice se prilicno greju (crvena) tako da ces morati da podizes reflektor vise nego sto planiras pa ti to sve skupa dodje kesa bez mesa. Ako planiras da growas sa CFL sijalicama, osnovno ti je pravilo: vise sijalica sa manje wati. Znaci slabiji efekat postizes jednom sijalicom od 200 W nego sabiranjem W veceg broja slabijih sijalica koje su pravilno rasporedjene oko biljke ili biljaka.

Koliko sam uspeo da zakljucim na osnovu fotki to je komplet koji se moze kupiti u HP u Beogradu. Ako je ova moja pretpostavka tacna onda bih ti toplo preporucio njihov HPS 250 W komplet. Za iste pare ces dobiti mnooooogo vise svega u plusu.
 

twins83

Aktivan Član
29.03.2012
55
276
53
41
tacno to sam nasao na HP
onda cu uzeti ovaj komplet sa 2 sijalice MH&Super Bloom HPS 250W http://www.***********.com/image/cache/data/SVETLO%20i%20LAMPE/mh_hps_01-50x50.png

ovo je iskopirano sa njihovog sajta
Komplet 250W je pravi komplet za početnike koji planiraju da gaje biljke.
Jednostavan je za upotrebu, svi delovi su već sklopljeni pa možete odmah da započnete sa gajenjem svojih biljaka.
Komplet 250W sadrži sledeće komponente:
250W HPS/MH Prigušnicu + Starter + Six-Fold Standardni Reflektor
+ 4m kabla od reflektora do prigušnice
+ kabl sa utikačem

+ izbor sijalica: HPS i/ili MH
Prigušnica radi i sa HPS i sa MH sijalicama, a takođe se mogu koristiti i sijalice spojiti i sa sijalicama drugih proizvođača.

U kompletu 250W dobijaju se HPS i MH sijalice. HPS sijalice se koriste kako bi pospešile cvetanje biljaka, dok se MH sijalice preporučuju za fazu vegetacije (rast i listanje).
Standardni Six-Fold reflektor je napravljen tako da po potrebi može da se skupi ili raširi, kako bi se svetlost reflektovala na većoj površini ili koncentrisala na manjoj. Konstrukcija je izrađena od visoko-reflektujućeg aluminijuma.
Maksimalna pokrivenost kompleta 250W je površina od 1m2 (1x1m), a Optimalna pokrivenost (za najbolje rezultate) je oko 0,8x0,8m (0,65m2)
http://www.***********.com/image/cache/data/SVETLO%20i%20LAMPE/komplet600_kinez-400x400.jpg
ovo kosta oko 70 evra
krenucu sa ovim kad zavrsim sa vanjskim uzgojem
hvala na odgovoru
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
zezanje sa CT jep... fina je to stvar...

ali nije neophodno da ga imaš... središ dobru ventilaciju i ne treba ti CT... ali u svakom slučaju sve ljepše izgleda i manje se grije sa CT...

ali sada dolaze malo hladniji dani, uskoro će 10. 11. mjesec, pa vidi kako ti se isplati ( ovisi u kojem dijelu će ti biti box, ako je u grijanom prostoru, onda zanemari ovo :) )


također potvrđujem da radije uzmeš taj HPS nego CFL... a o CFL growu ti je sve objasnio komšija u gornjem postu
 

twins83

Aktivan Član
29.03.2012
55
276
53
41
hvala na odgovorima...
ako mi uspe ovo vanjsko uzgajanje sto sam poceo imacu trave za 2 god posto ne palim mnogo 2-3 puta nedeljno
a ovaj koplet cu uzeti uskoro da probam indor radi ciste zanimacije

pozz...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Gagiba