Kompletni Reflektori?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Pozdrav ljudi, nista slicno nisam nasao na ovu temu pa zato ide ovaj post :)
Radi se o reflektorima koji su "all in one" kuciste sa sijalicom koje ima i svoju prigusnicu. Ustekate u struju i radi. Naisao sam na dosta jeftine komade pa da vidim sa vama da li bi to moglo da se iskoristi?
Evo kako izgledaju
ref.jpg


Da li bi moglo da se eksperimentise sa njima, da ubacimo neku nasu sijalicu ako nam postojeca vec ne odgovara? Da li je njihova prigusnica dobra?

Sve ovo me najvise zanima da bih znao kako da porucim od coveka, samo kostur reflektora ili zajedno sa sijalicom i prigusnicom koja je vec ubacena? :)
 
Poslednja izmena od urednika:

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Meni se ne sviđa šta je mala reflektivna površina pa mislim da ima znatno jeftinije a bolje.
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Meni nudi covek za 20e slican kao na slici, original je namenjen bio za MH lampu a doradio bih ceo sistem da bude kao "cool tube" pa bi mi se isplatilo bas dosta.
I model koji ja treba da kupim je malo drugaciji a evo i slika kako od prilike izgleda
floodlight-hqi-400w1226971137492218017fa36.jpg
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
Pa dobro moze se to cudo rastaviti.
Trebas samo grlo izvuci van i pod neki bolji reflektore ;)
Sve ostalo ostavis spojeno kako je...znaci produzis zice na koje je spojeno grlo ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Imala sam priliku vidjeti to čudovište.Valja samo unutrašnjost(prigušnica..itd),sam reflektor je dosta nezgodan.
Kao što je Avantura rekao,mala reflektivna površina.
I još ima jako debelo staklo.
Za te novce ga kupi radi unutrašnjosti,a reflektor uzmi drugi ili napravi sam :)
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
ja od toga mislim napraviti cool tube, izbusi sa strana povezem sa crevima i eto ga. Jeste da ima malu reflektivnu povrsinu ali veca i ne bi trebala za box od 60x50 zar ne ? Ja prigusnicu i lampe ve imam i svakako cu ih koristiti a ovu iz reflektora cu tesstirati na nensto drugo :) Sve u svemu ako ovo uspe za max 30 40e se moze dobiti cool tube, reflektor, prigusnica i sijalica sto je veoma jeftino :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da jeftino je,to stoji.
Ali što se tiče iskoristivosti lumena itd...bolje je izvaditi sve van,staviti na ovakav reflektor
IMG_20151206_17494.jpg
I pojačati ventilaciju.
Ali to je samo moje mišljenje ;)

Edit: A kao što sam i napisala već gore negdje...ima jako debelo staklo+ono šta je Avantura rekao.
Onda ti je jeftinije uzeti hps 250w bez stakla i sa dobrim reflektorom pa ćeš manje struje potrošiti :)
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
svasta se moze iskombinirati i za malo novaca samo je bitno znati sta je najbolje za uzgoj koji planiras...

evo jedan dobar video koji pojasnjava razliku i mogucnosti pojedinih reflektora a i ima dobrih ideja za kopiranje ;)
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Bio sam toliko ubedjen u to da kupim taj reflektor i da od njega napravim i cool tube i reflektor i sve sta mi treba. Sad ste me malo bacili u bedak zbog stakla i svega toga :D
Koliko vidim iz vase price a i iz price sa video klipa iznad. Bolje je uzeti profi reflektor i napravti ventilaciju koja odvlaci toplotu direkt sa sijalice ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Za cooltube napraviti najjednostavnije je uzeti običan reflektor ili i to isto napraviti od pocinčanog lima ali je i refleksija nešto manja.
25_137-500x500.jpg

Iz ovog videa šta ti je mario339 staviš premotaj na 1:00, takav koncept radiš. Dakle trebaš 2 nazovimo polukruga sa rupom u sredini za protok zraka kako je i u videu, zakovicama povežeš za reflektor. Napraviš prihvat za staklo(iskemijaj), ne mora nužno biti vatrostalno jer če se hladiti ali je poželjno ali i skupo iz jednog komada(min. 50€). Ja sam bio stavio 2 komada stakla koja sam našao na otpadu sa starih pečnica. To su okvirne smjernice i jednostavno je ako uključiš logiku i malo osnovnog znanja tehničkog koje svi prođu u osnovnoj školi.
S ovim reflektorom(cooltube) dobiješ veliku površinu odbijanja svjetla i jeftino se napravi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Sad bas nista ne razumem, da ja uzimam taj reflektor i da ga izbusim i napravim ujedno i cool tube tu ili da koristim svoju rasvetu koju vec imam i da nabacim bolju ventlaciju da izvlaci toplotu sa lampe ?
Meni se nekako najbolje cini da kupim ovaj reflektor od 20e da ubacim svoju sijalicu MH ili HPS i da izbusim i povezem sa crevima da se hladi lampa..
Ne znam samo koliko bi mi lose bilo to staklo jer kazu da je bas debelo.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Mi smo dosta napisali a ti kako hočeš. Ovaj tvoj iz prvog posta je malen nije lak za modifikacije.
Šta nije točno jasno u mojem postu npr?
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
I treba da iznesete svoje misljenje, da mi nije potrebno ne bih se obracao bas ovde hvala vam na tome jer tako ucite novim stvarima nas koje ne znamo sve sto vi znate.
Reflektor koji ja zelim da kupim je 49x30x15 i namenjen je za 250w. Ima fin obli reflektor nije kao onaj sa slike sto sam ja postavio u prvom postu. Na to sam mislio da postavim rupe za ulaz vazduha i za izlaz da mogu regulisati temperaturu. E sad koliko mogu videti problem nastaje u debelom staklu a iskreno ni ne znam koliko je debelo staklo na reflektoru. Kad ga dobijem izmericu i poslati ovde.. Sta ciniti i kako dalje zavisi vise od vasih misljenja nego od mog jer ste vi ipak dosta ispred mene u znanju o svemu ovome :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Samo nek bude šta veči to bolji. Onaj u postu 3 se da srediti 20€ je sitna lova za to, ako stane bar 400-600 unutra:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Fenix94

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
staklo na tom reflektoru je debljine 6mm i to je kaljeno staklo! Nemoguce ga je obradjivati(seci,busiti) jer puca i rasipa se kao soferka u sitne komadice. To je poprilicno debelo staklo koje previse korisnog filtrira i umanjuje prinos ako se koristi za uzgajanje biljaka.
Reflektor je tezine oko 25kg kolko se secam;)
Steta bi bilo upropastiti ga,odlican je za spoljasnju rasvetu !
 
29.11.2015
59
143
33
Da jeftino je,to stoji.
Ali što se tiče iskoristivosti lumena itd...bolje je izvaditi sve van,staviti na ovakav reflektor
Pogledajte prilog 52054
I pojačati ventilaciju.
Ali to je samo moje mišljenje ;)

Taj Adjust-a-wing reflektor sanjam već neko vrijeme,prilično je skup (800 kn medium model),a ako sve prođe po planu i programu vidim ga sljedeći tjedan u svom box-u...[/QUOTE]