Konkretan prijedlog "Mentorski kutak"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Lijep pozdrav ekipa.
Eto sami naslov govori,predložio bih uvođenje "Mentorskog kutka" po uzoru na jedan strani forum a u vidu sprijećavanja otvaranja nepotrebnih tema,spamma ali i konkretno olakšavnaje ljudima koji su željni naućiti uzgajati Cannabis.

Sama ideja nije komplicirana...u mentorskom kutku postojale bi sekcije "Slobodni mentori" (znaci mentori koji su trenutno na raspolaganju) i "Tražitelji mentora" (jednostavno članovi koji bi htijeli imati mentora kroz grow)..s tim da ja nebi uvodio "titulu" mentor ...tako nekako sam ja to zamislio,naravno potrebno je ideju doraditi...mislim da nebi bilo dobro da se mentorstvo odvija preko PM..nego npr...ako je Vutrojed jedan od mentora...da ima svoju temu,npr jednostavno "Mentor Vutrojed"...i u toj temi clanovi kojima je on mentor postavljaju pitanja njemu i on im odgovara...
Naravno svašta bi trebalo odredit ,npr koliko mentor odjednom može imati preko sebe clanova...mislim da je 10-ak realna brojka..itd...
Mentori bi mogli bit samo članovi koji su se višestruko dokazali da znaju growat i naravno članovi koji imaju volje i želje za to...+..aktivni su na forumu..kakva korist od spavača :)

Ovo je samo jedan prijedlog,zanima me šta cjenjeni članovi ovog foruma misle o tome kao i Admini i svi ostali...eto...e i zamolio bih da se nitko sad i ovdje ne prijavljuje za mentora lol....konkretno me zanima šta mislite o prijedlogu.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
:thumb: meni se cini kao dobra ideja...mentor bi puno bio od pomoci ljudima koji pocinju prvi grow jer u tom slucaju samo jedna osoba bi te savjetovala i ako bi slijedio upute rezultat sigurno nebi falio sto bi bilo od posebne koristi za ljude kojima treba za lijecenje i nemaju vremena za promasaje a nikad u zivotu nisu se susreli sa vutrom a kamoli uzgojom a vjerujem da ima iskusnih clanova koji bi rado pomogli i pratili novajlije
 

Jesse Pinkman

Aktivan Član
19.06.2013
80
95
0
super ideja. pitanje je da li iskusni kolege zele svoje slobodno vrijeme trositi na grow-njubove? nadam se da da.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Na PM se vec javljaju clanovi koji bi htijeli imati mentora...eto ekipa nadam se da ce stvar ubrzo biti realizirana pa cete imat mentora :)...također na PM sam dobio i poruku zabrinutog clana foruma,znaci momci zato sam otvorio temu sve što mislite o prijedlogu slobodno postajte ovdje.

Poruka glasi :


Jack kao sto sam i napisao ideja je odlicna al danas mi se provrtio jedan scenarij kroz glavu koji bi trebalo dobro prouciti prije nego li pokrenemo ovu stvar

recimo ovako na vutri se osnuje kutak za mentore i njihove ucenike i neki od tih ucenik bude uhvacen u prodaji te iste vutre koju mu je neko od clanova pomogao uzgojit sa svojim savjetima i o tome cak ima i pisani trag(koji sa sudskim nalogom mogu dobiti) i samo ime mentor znaci neko tko te uci i nadgleda da uzgojis zabranjenu supstancu a znas da je u zakonu isto drzao ti ljestve ili krao zato posavjetuj se sa genjom oko te stvari bojim se da bi tako nesto moglo naskodit cjelom vutra sajtu u slucaju da se nesto tako desi jer nije tesko zamislit da velika vecina onih koji padnu su u stanju drukat prijatelje a da nepricam onda o virtualnim prijateljima

nisam onaj koji misli crno ali treba vidjet pravnu stranu ovog mentorstva da zastitimo sajt od eventualnih problema a nedaj boze ukidanja

Pozdrav i nadam se da se ovakav scenarij nemoze desit i da cemo imati mentore..
 

Bosnafaria

Aktivan Član
14.06.2013
73
92
18
Jack, po mom mišljenju imaš jako dobru ideju, ali kad sam vidio ovo crvenim slovima, ni ovo nije za baciti.
Ja vjerojatno nikada neću moći biti mentor pa se možda hipotetički ne bih ni mogao naći u ovoj situaciji, ali opet bilo bi mi jako krivo da netko tko pomaže ljudima upadne u probleme samo jer je imao dobru volju i živaca za njubare poput mene.
Ne znam i ne zanima me da li netko prodaje robu ovdje sa sajta, ali ne mora značiti ni da samo oni mogu pasti. Može i mene prijaviti komšija ako čuje miris sa balkona, pa da mi upadnu i da radi jedne biljke bude frke. Mislim ako upadnu, biće garant.

Jedina dobra stvar je da je policija takva kakva jeste, pa će možda iznijeti ljudima CRT monitore, misleći da su to kompovi :)
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
hm hmm.. :S

možda i mogu imati pisane tragove o pomaganju u uzgoju, ali na koji način mogu doći do mentora?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Sativa aj probat cu ja onako logicki zamislit tijek..u slucaju odredjene istrage u kojoj je naveden nas sajt i ako to istarznom sudcu postane zanimljivo kao dokazni materijal ja vjerujem da imam pravo od Admina sudski zatrazit IP adresu odredjenog clana sa kojom pomocu operatera koji ti pruza uslugu interneta dolazi do tvoga imena prezimena i adrese...Napominjem ovo je samo moja logika koja sa stvarnoscu nemora imamti nikakve slicnosti

sve ovo se moze i treba odradit mozda samo preformulirat ime MENTOR u neko bezazlenijie ime koje u pravnom smislu nece imati tu definiciju izravne povezanosti i nadzora...ima vas puno ovdje mozda i ljudi koji znaju vise o pravu i zakonima pa bi mogli prodiskutirati o ovom scenariju i dati svoj prijedlog kako da se odradi ova ideja a da svi ostanu sigurni koliko su bili i do sada..
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Osobno nisam uopce zabrinut po tom pitanju...al eto ljudima svašta prolazi kroz glavu pa valja to objaviti...kaže moj stari "Dobar je strah kome ga bog dao" hahha...niš ne brinite ekipa....se bu 5 :)

E da na kraju..ljudovi da znate nisam se ja ovog sjetio i smislo..lol...nemam vam ja baš smisla za takve stvari..kompletnu stvar sa mentorstvom sam vidio na jednom stranom forumu gdje to funkcionira već...tako da nebi mislili da je Jack inovator :)...ja sam vam samo napuseni Truck Driver..i to je to :)
 
24.01.2012
5
0
1
Sam admin je rekao da je hosting u Americi i da je legala ovo.a i sam admin moze ukinuti logovanje IP adrese + IP adresa nije statična..
 
22.06.2013
6
3
0
Svidja mi se ideja , samo bih zeleo da dodam da nam ne treba 1 mentor na 10 nubara (sebe svrstavam isto tu , da se neko ne uvredi) vec mislim da bi sistem u kojem je mentor upoznat sa par vrsta i odgajao ih je duze vreme napise full dnevnik , zajedno sa savetima i svim ostalim , a da se odeljak foruma zove mentor i sam odeljak ti pruza informacije po svim mogucim vrstama koje je neko odgaji (neka podforma otprilike : Mentor/auto low girl), ne trebaju ti ljudi 0-24 ako je tamo vec sve napisano i objasnjeno , pod uslovom da koristis istu aparaturu (svetlo / vent / prihrana) , mislim da ne bi trebalo biti razlike ako sve od toga koristis isto (ako gresim sa ovim neka me slobodno ispravi neko) .
Samo jos jedna od ideja :read: :ludaci_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: miladinka
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.