Konkretan prijedlog "Mentorski kutak"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Za pocetak napravio sam forum mentorski kutak. Ti rece treba biti 5 tema za mentore i jedna kao pravilnik koja je zakljucana.

Vi odradite te teme a ja cu vidjet da namjestim da svaki registrovani clan dobije poruku gdje se objasnjava kako mentorstvo radi. A kako dodjeljivat mentore automatski to vec ne znam kako odradit.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mislim da bi mentorski kutak samo za tek registrovovane clanove koji ne znaju ni da traze niti da pitaju. Sad ako se pocnu javljat clanovi koji vec kapiraju kako sta radi onda ne znam...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
1-Mentorski kutak bi trebao biti upravo što naslov kaže...Mentori koji vode ljude kroz grow i forum....nikako se nebi smio pretvoriti u "pitajte sve što vas interesira" pa znaci trebala bi postojati tema koja to objašnjava ekipi....znaci zamisao je prvenstveno namjenjena ljudima koji startaju u grow i žele pomoć na tom putovanju.S tim da npr ako član lolipop je dogovorio s powerom mentorstvo...onda lolipop netreba upadat kod mene npr jer ima powera jel tako...po meni nebi bilo dobro da sa pitanjima upadaju članovi koji nisu dogovorili mentorstvo...al dobro.

2-Grow suport ima mogucnosti moderiranja u "uzgoju" pa bi i to trebalo proširiti i na Mentorski kutak.

3-Kao što je već rećeno...eto power je startao...možda bi bilo bolje da promjeni naslov u "Mentor Powerseed" ako se slaže,ako ne ne.. i to je to.

Sad cu ja otvorit i napisat što sam mislio s time...prvenstveno zamisao je tava a u hodu vjerojatno cemo vidjet kako to radi i pokuašti ispraviti što nije dobro.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
od volje ti genjo al mislim da bi moglo... ja cu zadrzati sistem Q&A, nemam zivaca da nekog mentorski pratim kroz ceo grow, malo sam jos pojasnio sta mi je cilj u mom uvodnom postu a verovatno cu u hodu jos stvari izmeniti, nadam se da moze da ostane tako... mislim da bi modovi i grow supp. trebali da se ukljuce u pricu, svako onako kao mu odgovara i kako zamisli. peace to all
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
ja sam to vise skapirao kao uvod u forum nego uvod u grow ali ajde


Edit: Namjestio sam da svaki novi clan dobije PM sa detaljima mentorstva. Posto dobrodoslic poruku ipak mora neko da posalje...namjestio sam da to bude jack :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
za uvod u forum bi samo triba biti pravilnik.. :rolleyes:

evo neke vizije.. napravite prijave, kome triba mentor.. otkad dokad.. usput neka i obrazlože zašto, kako uzgajaju.. kasnije sami izaberete par učenika.. na prvi dojam. oni koji se liječe imaju prednost..
a u dnevnicima će se raspravljati oko growa, to bi triba bit dnevnik učitelja, mudraca, vodiča i određenih učenika.. i sve naravno odradit na profesionalnoj razini. dakasnijenebibilo.. :blink: just sayin..
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Može biti i uvod u forum zašto ne...mada korištenje forma i nije nuklerana fizika,kroz dan dva se polovi to.. ispotavlja da growanje kao da jest...pa rezultat toga je zagušivanje informacija,masa nepotrebnih tema,teme sa samo jednim odgovorom...mrtve...i sve ostalo što je loše za svaki forum.
Obožavam ovaj forum al ruku na srce 99% ekipe ovdje je zbog grovanja i samo growanja...1% zbog medicine i to je to

Mislim da sam dobio poruku kad sam se regao....a lol znaci Jack okolo šalje poruke....hahhahahaaaaaaaaaa
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
mislim da bi modovi i grow supp. trebali da se ukljuce u pricu
jel nije bolje da se toga uhvate prijatelji foruma ili aktvini clanovi koji znaju osnove uzgoja i ponasanje forumom...
Mi ionako imamo svi svoje obaveze u svom kutu a i kao growsupport osjecam obavezu pomoci svima koji mi se obrate ili zapnu u uzgoju ...ovo je samo pretrpavanje nas .


S tim da npr ako član lolipop je dogovorio s powerom mentorstvo...onda lolipop netreba upadat kod mene npr jer ima powera jel tako
tehnike i nacini uzgoja nam se razlikuju ... moramo se nekako podjeliti u tome.
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
slažem se sa C. svatko tko misli da ima znanja,volje,umijeća i svega što je potrebno za biti mentor,bi trebao pomoći i uključiti se u rad...ima puno novih članova koji se žele okušati u ovome i treba ih uputiti barem u osnove growanja,modovi i support kako se sami izjasne za sudjelovanje jer i ovako imaju posla oko foruma,a prijatelji da recimo otvore svaki svoju temu. :) a od ostalih,recimo prijave se za mentora nekome od vas na pm.vi glasate i donesete odluku jel dotični može biti mentor ili ne.tko zadovolji kriterije može otvoriti svoju temu i pomoći novim članovima,a i svima ostalima koji misle da trebaju stručnije mišljenje.ostali koji nisu mentori dobiju blok na otvaranje novih tema,samo da mogu komentirati.mentori dobiju dozvolu za brisanje postova unutar svoje teme i sami održavaju svoju temu,tipa ako netko spama ili sl.pa tko voli nek izvoli,zašto ne?. ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nemojte samo puno da komplikujete, ja odgovaram na tonu privatnih poruka, odgovaram na forumu, prvi sam pokrenuo temu u mentorskom kutku (i vec dao jedan odgovor), nemojte meni pricati o obavezama, imam ih i privatno poprilicno... ko hoce da se ukljuci i pomogne nek se ukljuci i radi na nacin koji mu odgovara (koliko vidim genja je ostavio punu slobodu), naravno da su prijatelji foruma dobrodosli. od mnogo price nema nista, ponasanje definise coveka a ne reci, znaci, trazi se akcija i delanje, naravno na dobrovoljnoj bazi ;)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
, ja odgovaram na tonu privatnih poruka, odgovaram na forumu, prvi sam pokrenuo temu u mentorskom kutku (i vec dao jedan odgovor), nemojte meni pricati o obavezama, imam ih i privatno poprilicno
Pa kad si as na forumu :thumb:
trazi se akcija i delanje, naravno na dobrovoljnoj baz
Nikad se nisam bojao uhvatiti lopatu u ruke ;)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Mozda da unutar mentorskog kutka napraviš genjo "podforume" tipa Jack Sparrow, PowerSeed, Kali itd? jer sad gledam đekija...ima 2 potencijalna usera. Ako to sve bude u jednoj temi biti ce zbrkano? Opet gledma powera ali on fura samo Q&A, tako da njemu pojedinacne teme nebi bile potrebne...razmislite....

također mentorima dodjeliti "prava" unutar svojih tema jer su danas vec mamojebi počeli spamati u svih 16 :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
[SIZE=10pt]1. u pdf Mentorski kutak otvori se zaheftana ;) tema kao dobrodošlica svim novim članovima u kojoj bi ujedno mogao stajati u prvom postu pravilnik tako da svi koji otvore temu prvo pročitaju pravila foruma.svatko tko je došao naučiti će poštivati kućni red.u drugom postu se objasni način funkcioniranja mentorstva,dakle,šta kako i zašto recimo ovo što je Jack napisao gore.[/SIZE]



[SIZE=10pt]2. otvori se tema sa listom slobodnih mentora,svaki mentor ima svoju temu kao što su već započeli dečki,bravo.sad malo o načinu odabira mentora i same dodjele mentorske titule: u rad se uključe svi grow support i prijatelji foruma.moderatori i admin tko hoće jer oni imaju ionako posla oko ovih gore spomenutih padobranaca koji uletavaju sa svakakvim smijurijama.(za moderatore imam prijedlog kako da očiste forum malo,al o tome drugom prilikom. :) ) .ostali članovi se mogu recimo prijaviti nekome na pm,recimo Creativu npr. on prosljeđuje to dalje,napravi se glasanje među moderima,supportom i prijateljima foruma i tako se odluči da li netko može biti mentor ili ne,vrlo jednostavno.[/SIZE]



[SIZE=10pt]3. za ovo ne znam jel izvedivo,ne kužim se u to baš?!? npr. unutrar pdf-a mentorski kutak svaki mentor dobije svoj mini pdf u kojem može otvarati teme sa svojim šegrtima.recimo svaki od njih dobije svoju temu i unutar nje se pozabavlja problematikom tijekom growanja,od same pripreme pa do berbe...a dnevnik uzgoja se ostavi više za prikaz slika,sa manje pitanja koja se ponavljaju također u svakom growu, i svatko tko prati forum može pročitati sve i naučiti iz prakse drugih..[/SIZE]



[SIZE=10pt]4.svaki mentor sam sebi odredi broj novih članova koje će pratiti na početku i dok dosegne svoj neki limit zaključa si pdf tako da mu ne mogu uletavati drugi i otvarati teme.kad netko završi tečaj,i tema se zatvori,automatski se otvara mjesto za novog kandidata i tad mentor odabire novog učenika.[/SIZE]



[SIZE=10pt]5.dati ovlasti mentorima u pdf mentorski kutak tako da mogu brisati teme,micati i sl.[/SIZE]

[SIZE=10pt]sinoć sam počeo ovo pisati ali nisam stigao završtiti,jbg.ovo je moje neko viđenje kako bi to moglo funkcionirati,vi slobodno nadopunite prijedlozima ili ove moje prijedloge sasijecite u korijenu. :D[/SIZE]
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.