Konkretne ideje i predlozi u vezi legalizacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.10.2009
43
10
8
44
Ljudi ovako ja mislim da bi trebali raditi i javno iznosim mishljenje jer od Vas ocekujem savete i ispravke.

1. Obavezno napraviti udruzenje gradjana koje bi radilo na legalizaciji koje bi imalo svoj statut i pecat. Ideja je clanstvom i kolicinom ljudi koji bi podrzali udruzenje privuci neku od politickih partija jer bez njih ne ide nista...Udruzenje bi se borilo protiv narkomanije, pruzanjem pomoci onima koji su pali, prosvecivanju ljudi i naravno legalizacijom...

2. Iskoristiti ljude clanove udruzenja ili cak ovog sajta kao podrsku ideji na sledeci nacin

Javno istaci broj ziro racuna na koji svako moze da uplati sredstva i sredstvima javno raspolagati da slucajno neko ne pomisli kako je dao sredstva uzalud jer hteli mi to ili ne bez novca se ne moze nista uraditi.

3. Omasoviti pokret na sledeci nacin izabrati dan u godini koji bi se proglasio danom vutre i na taj dan raditi na gore navedenim stvarima. Unapred isplanirati sve troskove kao sto su npr. iznajmljivanje prostora, ozvucenja, reklame i sl. Ideja je privuci veci broj clanova i to javno pokazati kako bi se pojavile interesne grupe poput politickih partija... Ne bi bilo lose postaviti jedan ovakav projekat organizovanja skupa na sajt i njegovo kostanje a onda sve clanove informisati koliko jos novca nedostaje kako bi se skup organizovao.


Ovo su grubo date moje ideje, unapred zahvaljujem moderatorima i administratorima sajta vutra.org za sve sto su do sada uradili i mislim da je krajnje vreme da se i mi ostali makar finansijski pokrenemo,naravno na dobrovoljnoj bazi ko moze i koliko moze. Mishljenja sam kao i vecina vas da se na jednoj strani zemaljske kugle vutra smatra svetom biljkom i dekriminalizuje a kod nas za jedan gram mozes da zavrsis kao najgori kriminalac...
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Ja sam malo naduvan i pripit pa nemoj zamjeriti.

Ne nastupaš javno jer se skrivaš iza nicka.
Što će nam (vam?) koji krc pečat?
Legalizacija je utopia u ovom trenutku, dekriminalizacija i korištenje u medicinske svrhe je prvi korak.
Javni žiroračun, ništa od toga. Dam ti ja svoj pa ti uplati meni za duvku (to u politici zovu trošak promocije).

Za početak uvjeri svoje roditelje, braću, sestre, rodbinu, prijatelje da ne glasaju za HDZ jer ti su donjeli ovaj trenutno važeći zakon o drogama a napravili i hrpu drugih većih sranja.

Dan marihuane je bio prije 10tak godina i što??? NIšta.

Korak po korak, prvo pometi u svom dvorištu pa onda kreni dalje. Ovo je škakljiva tema za prosječnog čovjeka i proći će još neko vrijeme do kritične mase.

Imaš još kakvu ideju?
Dok se sjetiš već ćeš imati škembu kredit i djecu pa ćeš misliti o drugim stvarima.

PS: i stvarno oprosti nako ovo zvuči grubo ali je yebeno istinito.
 
15.10.2009
43
10
8
44
Uh Hvala ima istine delimicno u tome sto pricas.

1. Nikad ne nastupam javno na internetu
2. Pecat je potreban zbog akcija ako se bude delovalo kroz organizaciju,birokratska stvar, inace u organizaciji je potrebno da budu ljudi koji podrzavaju ideju ali nisu uzivaoci zbog eventualne prismotre i slicno.
3. Legalizacija nije utopia, ja maru u medicinske svrhe i koristim,narocito protiv depresije koja je masovna olest naseg drustva...
4. Zato sam i dao predlog prvo ideja, npr. u stampariji 1000 flajera kosta 10 000 din. na racunu trenutno imamo 7400din. kada se skupi 10 000 potrosis novac i znas gde si ga potrosio.Na kraju krajeva ne mora sve kroz novac ideje su mnogo bitnije, jer sam siguran
da ce svako od nas naci vremena da izradi flajer, drugi ce naci strica koji bi mu odradio stampanje za Dz, ja licno poznajem neke bendove koji bi svirali kao podrska bez novca ako se napravi skup ali je za sve to potrebna organizacija i javno koristan cilj jer ako kazes javno e mi ocemo da legalizujemo maru a da pri tom nemas opravdane argumenta zbog cega si za legalizaciju naravno da si unapred osudjen na propast.
5. Ok. bio je pre 10-ak godina dan marihuane ali ga treba postovati, mozda jos uvek nismo jaki da bi organizovali javni skup ali malo obelezavanje makar simbolicno nije na odmet,tako se pocinje.
6. Sto se tice mog dvorista ono je pometeno, jos odavno... Za moju babu i dedu gajenje konoplje nije bila zabranjena stvar, kada god se pomene trava na poslu javno istupam u njenu odbranu i mogu ti reci da sam iznenadjen koliko ljudi koji imaju decu i ne spadaju medju "konzumente" imaju odobravanje za legalizaciju jer su svesni cinjenice da se zabranom nece mnogo postici a sa druge strane ubacivanjem u legalne tokove bi barem prilicno iskorenili crno trziste.
7. Nadam se da cu pre otici iz ove zemlje nego imati skembu i malu decu jer sve je manje onih koji decu i skembu planiraju ovde...

Hvala na kritikama i nadam se da ce ih biti jos.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Punxer

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da skratimo priču, barem u vezi RH, nisam siguran za zakone u Srbiji i BiH, ...

Zakon o suzbijanju zlouporabe droga.
Članak 4. Zabranjena je izravna i neizravna promidžba izrade, posjedovanja, uporabe i prometa droga i promidžba droga na bilo koji drugi način.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
15.10.2009
43
10
8
44
Nisam mislio samo na RH ali sam siguran da se moze smisliti neki sinonim koji bi jasno aludirao na ideju a opet ne bi nikog ostetio.Drugo nisam ni mislio da podsticem ili promovisem travu, mislio sam da je uvedem u legalne tokove. Kakva je razlika izmedju nekih strogo kontrolisanih lekova i trave? Zasto se npr. trodoni mogu kupiti u apoteci a mara ne? Ne moramo ici sa idejom legalizujte travu odmah jer mi tako hocemo, vec da se promeni nacin tretiranja i razmishljanja o njoj, ona moze biti i lek a ne samo sredstvo klincima da se prave vazni... Npr. ako bi se organizovao skup cija bi parola npr. bila sa zdravom travom za zdravu okolinu ili slicno gde ne bi niko mogao direktno da dovede jedno i drugo u vezu a opet bi svi indirektno znali o cemu se radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77
17.01.2011
6
1
0
33
Neznam, pokušat ću osnovat udrugu za medicinsku marihuanu da vidim jel bu prošlo, ima sigurno neka rupa u zakonu na osnovu koje možemo osnovati udrugu.

Moj brat mi je pričao o marijuana marchu u beču, kaže da je to bila samo napušena masa ljudi koja je vodila putujući tehno parti kroz beč, svuda su ostavili smeće i nered, pritom su si lupali u prsa da su "zeleni" i ekološki osvješteni. Zamisli sad nekog starog didu iz beča ili neku friško pečenu majku kad to vidi, misle si "zabraniiii!!! sve ih teraj u zatvor, narkomančine!!!!".
Ukoliko će bit kod nas marševa i prosvjeda vezano za maru, trebalo bi to sasvim drugačije izgledat: Hrpa ljudi se pristojno i mirno okupe na nekoj površini npr u zagrebu , jako je bitno da među ljudima nebude samo mlada populacija, treba se pripremit neka lijepa psihološki promišljena powerpoint prezentacija i par filmića na projektorima, i stalno napominjati ljude da "manjeviše svi danas imaju internet, odite na wikipediju i obrazujte se"

Također planiram nabaviti "sirovine" ovih videa izravno od kreatora:
http://www.youtube.com/watch?v=QloMOOG-bbE
http://www.youtube.com/watch?v=L5ELFfbQAXU
Želim napraviti dobar voiceover na hrvatskom i širiti ih u ime udruge, da ljudi ne dobiju dojam da smo samo "željni droge" nego da smo osvješteni oko drugih problema u svijetu :D Thats good PR

Još bi htjeo napomenuti da je jako važno da svatko od nas širi propagandu putem facebooka i usmeno svojim prijateljima i familiji, uspio sam obratiti dobar broj ljudi sa stajališta "trava je najveće zlo civilizacije" na stajalište "trava nije opasna, prohibicija više šteti društvu nego marihuana sama". I jako mi smeta što vidim na ovim forumima da kad god neki član dobije dobru ideju, odma se mora nać neko da ga poklopi i unušti mu volju za razvijanjem te ideje odma u startu, kao diskriminirana skupina ljudi kakvi jesmo trebali bi se podržavati u svim idejama ma koliko glupe one bile.

PS
Upravo mi sinula ideja dok sam ovo pisao da bi se trebali udružiti sa drugim diskriminiranim skupinama, najveća takva skupina je homoseksualna zajednica, sa uzajamnom podrškom možemo daleko dalje stići.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
sam kaj je problem da nemamo masu kao u drzavama kao usa(dispensaries) di je dozvoljena u "med" svrhe..niti smo svica. niti nizozemska sto se tice droge koju koriste "mladi"
, a tako se ona ovdje percipira od vlade i zakonodavstva....proci ce jos mnoge godine dok cemo moc mislit na marijuana march u zg...jeste vidjeli kaj je bilo kad su ljudi
ZA branitelje demonstrirali ,a sad zamislite kordone murije i 5000 potheadova... al bi bilo zanimljivo...
ne bih nista radije vidio nego marijuana march kroz cijelu yugu- al nacekat cemo se bojim se.... imate na forumu topic za 20.4. pa hajde da se nas PAR pokusa udruzit za march pa cemo od tuda krenut..na malo...:hehe::hehe:
PS- mislim da se ne bi trebali udruzivati sa nikakvim drugim diskriminiranim skupinama.. treba svak svoje...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
8bit je napisao(la):
Neznam, pokušat ću osnovat udrugu za medicinsku marihuanu da vidim jel bu prošlo, ima sigurno neka rupa u zakonu na osnovu koje možemo osnovati udrugu.

Moj brat mi je pričao o marijuana marchu u beču, kaže da je to bila samo napušena masa ljudi koja je vodila putujući tehno parti kroz beč, svuda su ostavili smeće i nered, pritom su si lupali u prsa da su "zeleni" i ekološki osvješteni. Zamisli sad nekog starog didu iz beča ili neku friško pečenu majku kad to vidi, misle si "zabraniiii!!! sve ih teraj u zatvor, narkomančine!!!!".
Ukoliko će bit kod nas marševa i prosvjeda vezano za maru, trebalo bi to sasvim drugačije izgledat: Hrpa ljudi se pristojno i mirno okupe na nekoj površini npr u zagrebu , jako je bitno da među ljudima nebude samo mlada populacija, treba se pripremit neka lijepa psihološki promišljena powerpoint prezentacija i par filmića na projektorima, i stalno napominjati ljude da "manjeviše svi danas imaju internet, odite na wikipediju i obrazujte se"

Također planiram nabaviti "sirovine" ovih videa izravno od kreatora:
http://www.youtube.com/watch?v=QloMOOG-bbE
http://www.youtube.com/watch?v=L5ELFfbQAXU
Želim napraviti dobar voiceover na hrvatskom i širiti ih u ime udruge, da ljudi ne dobiju dojam da smo samo "željni droge" nego da smo osvješteni oko drugih problema u svijetu :D Thats good PR

Još bi htjeo napomenuti da je jako važno da svatko od nas širi propagandu putem facebooka i usmeno svojim prijateljima i familiji, uspio sam obratiti dobar broj ljudi sa stajališta "trava je najveće zlo civilizacije" na stajalište "trava nije opasna, prohibicija više šteti društvu nego marihuana sama". I jako mi smeta što vidim na ovim forumima da kad god neki član dobije dobru ideju, odma se mora nać neko da ga poklopi i unušti mu volju za razvijanjem te ideje odma u startu, kao diskriminirana skupina ljudi kakvi jesmo trebali bi se podržavati u svim idejama ma koliko glupe one bile.

PS
Upravo mi sinula ideja dok sam ovo pisao da bi se trebali udružiti sa drugim diskriminiranim skupinama, najveća takva skupina je homoseksualna zajednica, sa uzajamnom podrškom možemo daleko dalje stići.

Slažem se u potpunosti!Edukacija je jedini pravi put ka nekom napretku.
Dobre su ti ideje,trebalo bi više takvih entuzijasta u ovom našem nakaradnom društvu!
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Pfff osim kaj smo narkomani, sad smo i gejčine :eek:hno:
Da, to bi sigurno pomoglo... da nas Boysi potamane tamo nasred trga.
A i homoseksualce društvo "jako" voli... treba nam transfer imidža, da, hašomane isto jako vole.
Majko mila :balls:
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
Tarki je napisao(la):
Pfff osim kaj smo narkomani, sad smo i gejčine :eek:hno:
Da, to bi sigurno pomoglo... da nas Boysi potamane tamo nasred trga.
A i homoseksualce društvo "jako" voli... treba nam transfer imidža, da, hašomane isto jako vole.
Majko mila :balls:

nisam nis htio rec glede tog...al....

:clap::clap:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Pa dobro ako sebe smatrate narkomančinama onda ču ja reč piff!!
Podržavam optimizan i ideju o edukaciji naroda.Ne podržavam stav da su gey za nas dobri.Al nismo tu da se hvatamo za neke slamčice i sputavamo tuđi optimizam sopstvenim pesimizmom.Kolko vidim ovdje ima određenih ljudi koji su dosta pesimisti.Koji samo čekaju da neko zrači optimizmom i iznosi ideje.Pa da se nađe neka slaba karika i udari po njemu.
Po meni to ne dovodi do ničega osim prepucavanja ovdje ko je u pravu i ko nije.Ili ti ko ima bolje argumente a ko nema.Za to mislim da nije ovaj forum.I mislim več ako se ne podržavaju nečije ideje trebali bi bit malo suzdržajniji ti pojedinci.Ne odmah napadat nečije ideje i stavove,rušit čovjekov entuzijazam i optimizam!!Mislim da to ne vodi konstruktivnoj raspravi.
A ova tema bez entuzjazma,optimizma i konstruktivnog raspravljanja i iznošenja svakakvih ideja,oblikovanjem tuđih i svojih misli,prihvačanju raznolikosti neče nikad imat života.A samim time neče se ni ništa pomaknuti sa mrtve točke u smislu borbe za neko naše bolje sutra!
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
:icon_lol:ma ja podrzavam Sve njegove(8bit) ideje.. samo ono sa gejevima ,mislim da nije dobra ideja(dovoljno smo i mi stigmatizirani...) ..sve ostalo-MORE!
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ne shvacam cemu udruzivanje? Tako bi se mogli udruziti sa udrugom za prava seljaka, prava zena, zastitu zivotinja...
Nista nam ne znaci onda sve to tako 'razbacano'. Treba se jasno isticati da masa zeli dekriminalizaciju, a ne da imamo 10 skupina od kojih svatko nesto zeli, bili bi samo jedan glas u masi..
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
Punxer je napisao(la):
Ne shvacam cemu udruzivanje? Tako bi se mogli udruziti sa udrugom za prava seljaka, prava zena, zastitu zivotinja...
Nista nam ne znaci onda sve to tako 'razbacano'. Treba se jasno isticati da masa zeli dekriminalizaciju, a ne da imamo 10 skupina od kojih svatko nesto zeli, bili bi samo jedan glas u masi..
moram se slozit
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
ma mislim da se treba aktivirati za legalizaciju -
zelim 8bitu srecu sa formiranjem udruge za MED.marijuanu..samo neznam kako se to ako nema neki kondishn..(medicinski)..
i ja bih volio da vidim marijuana march u HR i bit cu medj prvima koji ce sudjelovati..(drzim fige)..
mozda je malo lose se sa gejevima se udruzivat..jer ova drzava gleda stvari skim si -takav si...
radje da se mi pothedovi stvarno skupimo (bez obzira na podgrupacije).i napravimo svoj marijuana march..evo treba se dogovorit DANAS na forumu i fejsu i itd.. da se STO VISE ljudi skupi u svim gl.gradovima bivse juge ,pa idemo na march.. to je 2,3 tjedna i manje da svi dobe poruku ..
idemo onda ..dogovor!!
evo punxer,ja se izjasnio...:icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: prosto oko

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Ako cemo se sta dog, postoji topic posebni za 20.4, a sto se opcenito tice fejsa predlazem da se klonite bilo kakvih dogovora prek njega, Veliki Brat sve vidi koliko ih je vec tako palo...
 
03.03.2011
10
2
0
33
Ljudi, mislim da march nije nikako dobra ideja, a evo i zasto. Skupit ce se nas par normalnih koji se bore za legalizaciju mirnim marchom, ali ko i inace ce doc ekipa koja se samo oce sorat s murijom i razbijat, a proc nekaznjeno. Pa tak je uvijek. Tak je bilo i kad su nedavno bili prosvjedi u RH za rusenje vlade. March je po meni najgora opcija samo zbog toga. Mislim da cemo morati nesto drugo smislit. Rade da stavimo QR kodove svugdje, po tramvajima, banderama, zidovima, SVUGDJE pa koga zanima, fotka mobom i odma link na neku stranicu ili blog s istinom o marihuani. Tako ce se najbolje obrazovat gradanstvo. I naravno, vutra.org svugdje naznaceno.
 
27.08.2011
1
0
0
38
p.s. Loša ti ta ideja poslednja,,.. marihuana je prirodna, homosexualci nisu! bez mešanja baba i žaba.,., treba voleti prirodu čitavim bićem i razumeti je , da bi se razumela i upotreba marijuane.,.,
 
01.12.2017
8
4
3
Bok ljudi vidim da je ideja kako je dosla da je tako brzo i osla ... zanima me kakvi ste s mišljenjem da se organizira da ljudi svak za sebe skuplja sjemenke i na isti dan ih ljudi proklijaju i pobacaju po javnim povrsinama , parkovima i tako dalje kao neki gerilski marketing za promociju legalizacije pa uz to par plakata nalipit po gradovima s nekim kratkim porukama ...mislim da se situaciji iz 2011 godine i sada dosa prominila ...em sta se za manje kolicine dobiva prekrsajna prijava , em slucaj Huanito koji je isto tako pokaza da se misljenje javnosti takoder prominilo oko cijele teme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok