Konkretni predlozi povodom izmena na forumu sa ciljem poboljsanja rada

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Čitam vutra.org već dosta vremena a od nedavno sam i član.

Primjećujem da ima mnogo novih postova te upita na postojećim temama (i ponekim dnevnicima) o stvarima koje su mnogo puta "prežvakane" u raznim dijelovima foruma. Sudeći po @PowerSeed vrlo vjerovatno opravdanoj ljutnji toga ima i previše.

Imam dva vrlo konkretna prijedloga:
- uvesti ograničenje otvaranja novih tema na članove koji imaju 50+ postova (u slučaju otvaranja dnevnika admin može otvoriti)
- kod odgovora na temu (normalni post) napraviti "dvokorak" ili alert ili crvenim slovima "Jesi pročitao FAQ?", "Jesi pretražio forum?" lijepo sa linkovima ... pošto je ovo naravno "dosadno ljudima" onda ograničiti i taj alert na članove koji imaju ispod 50 postova

Pozdrav!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jbg. uvek bilo i uvek ce biti takvih stvari na forumu, ako se sta moze uciniti to mogu jedino admini. pa sad od volje im, predlozi su ovde dobrodosli pa nek oni odluce sta se od svega toga moze uciniti i sprovesti u delo da bi forum bolje funkcionisao.
forum nije mali, nakupilo se dosta toga za proteklih 10 godina, broj clanova je u porastu i za ocekivati je da ce ih biti jos vise, to je cinjenica i evidentno je. ja dajem sta mogu od sebe po pitanju moderiranja foruma ali sad vidim i da se vidi da gubim volju jer se osecam prilicno usamljeno a posao progresivno raste.
temu u mentorskom kutku sam morao zatvoriti jer ne mogu vise da funkcionisem i kao grow support i kao moderator, a uz to u inboxu mi je trenutno 263 konverzacije i na svaku je odgovoreno. kad pogledate prosek postova ispada da na godisnjem nivou objavim skoro 2.000 postova s tim sto nisam svih 9 godina u kontinuitetu prisutan na forumu tako da je taj broj realno veci. ja se nadam da razumete o kom opterecenju se radi tako da... sta vise da kazem, i ja imam limite i privatan zivot i nisam jedan od "robota" sto skeniraju forum. ziv sam covek na forumu i radim iz srca a ne za pare, mada i ovakvih poruka dobijam na pp, evo bas jedna od sinoc:"Poweru,covece,nemoj me minirati, mi smo na istoj strani,samo sto ti primas platu na sve to." pa umro sam od smeha kakve sve ljudi filmove imaju.
jeste cesto lenjost u pitanju ali je isto tako cesto i neupucenost i neznanje strukture foruma i funkcionisanja foruma u pitanju, dolaze i javljaju se ljudi koji prvi put u zivotu ucestvuju na nekom forumu, imaju slabije kompjutersko znanje i sl. ima tu raznih uzroka ovoga o cemu pricamo tako da je sigurno i vise nacina na koje mozemo bar malo srediti stvari.
eto, dosta, najbolje da sad opet samo ja kuckam i pametujem (mada fakat, prozvan sam).
da cujemo i ostala misljenja i sugestije, predloge, ideje, samo gledajte da ne spamujete previse i da je to sto eventualno predlazete koliko toliko realno izvodljivo.
long live vutra.org
peace to all
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
1. Član koji ima manje od 100 postova (možda čak i kompletno članstvo ne samo ovih ispod nekog broja postova) može otvoriti temu međutim "moderator" ili "urednik" ili "grow support" odobrava da li se tema objavljuje ili ne.
2. Dummy mode prvih 4 tjedna nakon registracije ( moguće je samo odgovarati u temu "predstavljanje" uz pop up poruku s objasnjenje ovog pravila.)
3. Isključiti opciju odgovoranja u jednu temu post iza posta na rok 24 sata.
4. Produžiti vrijeme koje je na raspolaganju za editiranje posta. S trenutnog na 6 sati.
5. Javno uz pravilnik objaviti i "kazneni zakon" ( spam - 1y0x bodova, dupli post - 1y0x bodova, nepotrebno otvaranje teme - 1y0x bodova, vrijedjanje - 1y0x bodova )
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
odobravanje teme je dobra ideja. onako sa 50+ postova ne bi funkcioniralo jer bi onda zagadilo forum spamanjem dok se ne nakupi tih 50+ postova. vise stete nego koristi..

"dummy mode" bi svakako ogranicio i unazadio forum i to jako. ako smo mi mogli pisati glupo je novim clanovima to braniti, nekom informacije trebaju hitno, zato smo i mi i forum tu. forum je otvoren za sve i nadam se da ce takav ostati. losa ideja..

za editirati post smatram da je dosta limit 15-20min, kazneni zakon isto nije bas pametno a nije ni lijepo :)

dobro je sto ima ovakvih ideja, ali i forum dosta i brzo napreduje u svakom pogledu. ako niste primjetili tu je i "Mapa foruma" sa bitnijim tekstovima- za one kojima se tesko snaci. Za sve ostalo tu su moderatori..
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Bilo je vec sve to pa kako se forum mjenja nesto ostane nesto ne.

Otvaranje novih tema do 50 postova stvara jos vise spama barem tako je prije bilo. A malo jes bezveze nekoga tjerat da pise 50 postova ako hoce samo dnevnik da napravi. Nije fer prema ok ljudima barem po mom misljenju.

Ovo za citanja pravilnika ili neke teme prije otvaranja je bilo prije. Nije lose mada ih dosta ne procita. Bilo bi fino na svakom postu da izbacuje neku notifikaciju novim clanovima. To je malo tehnicki teze.

Vidjecu sta od prijedloga mogu odradit u sto kracem periodu jer postaje opet zagusljivo. To uglavnom nedeljom sta stignem od posla zivotnog mada sam vec nedje pisao koliko bi preeee fino bilo da mi je admin ovog sajta jedini posao :)
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
@Tarzan - vidiš mapa foruma, prvi put čujem :) zašto? zato što mi nije iskočio alert ili notifikacija (znam da nije jednostavno @Vutragenjo ali to bi zaista unaprijedilo stvar po mom sudu). Slažem se da je dummy mode malo pretjeran ali neka notifikacija sa bitnim linkovima i mapom foruma ako zaista nije toliko komplicirano odnosno da je izvodivo za "vikend"/e bi bilo odlična stvar.
U biti slažem se s tobom za otvorenost foruma i brze odgovore, no ako se ne varam tu imamo i temu "problemi u uzgoju" gdje manje više svatko može dobiti brzi odgovor - recimo ta tema (i još pokoja vezano za nove članove) bude oslobođena tih penala ili usporenja.

A što se tiče broja postova kod otvaranja teme, zbog otvaranja dnevnika, tu svakako netko nešto pita prvo ili se makar predstavi, ako baš i želi skočiti odmah na pisanje dnevnika otvarat će ih u unutrašnjem/vanjskom uzgoju - dakle posebna kategorija - ne znam koliko je komplicirano taj dio jednostavno nemati taj brojač/usporivač/štaveć kao recimo što je izvedeno u graveyard.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Po meni je najbolje da se teme za nove clanove odobravaju tako ih je puno lakse kontlorirat i nemoraju se prebacivat na groblje a ostalo ogranicenja misli da nebi donijela nikakav poboljsanja
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Čitam vutra.org već dosta vremena a od nedavno sam i član.

Primjećujem da ima mnogo novih postova te upita na postojećim temama (i ponekim dnevnicima) o stvarima koje su mnogo puta "prežvakane" u raznim dijelovima foruma. Sudeći po @PowerSeed vrlo vjerovatno opravdanoj ljutnji toga ima i previše.

Imam dva vrlo konkretna prijedloga:
- uvesti ograničenje otvaranja novih tema na članove koji imaju 50+ postova (u slučaju otvaranja dnevnika admin može otvoriti)
- kod odgovora na temu (normalni post) napraviti "dvokorak" ili alert ili crvenim slovima "Jesi pročitao FAQ?", "Jesi pretražio forum?" lijepo sa linkovima ... pošto je ovo naravno "dosadno ljudima" onda ograničiti i taj alert na članove koji imaju ispod 50 postova

Pozdrav!
forum bi trebao biti jednostavnije posložen, tražilica radi po sistemu zbrda zdola
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
sad vidim i da se vidi da gubim volju jer se osecam prilicno usamljeno a posao progresivno raste

Olaa maj men, da posao raste je vidljivo svima... a da se vidi da gubiš volju, meni barem nije ;) Ne znam u kakvom i kolikom obimu je bio tvoj raniji angažman na forumu, al otkad sam ja tu mane ti nema.... sem što ponekad opržiš neko nevino čeljade kao što sam ja :D Šala mala, svaka tebi čast :respect:
da cujemo i ostala misljenja i sugestije, predloge, ideje, samo gledajte da ne spamujete previse i da je to sto eventualno predlazete koliko toliko realno izvodljivo
Najrealnije, i najizvodljivije... pojačajte redove grow supporta, sa @No Joke prije svih... čovjek je expert,a i sam je solidno solidnooo revnosan. Nadjite modus, vezano za ta vaša pravila inicijacije. I da, long live PowerSeed i :vutra:
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
ja bih u naslove imenika isključivo stavio ima sorte i godinu, sve nezavršene i kojekakva piskaranja bez glave i repa izbrisao, tu su mnogo iskusni koji mogu proceniti šta je potrebno za dobar info o uzgoju
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
^^ To bi bilo lepo. Da postoji neki redosled u imenu dnevnika. Ne znam da li je moguce da se napravi tako nesto. Padajuci meni za sijalice, sortu i velicinu boxa. Mozda dodati "formular" za prvi post u dnevniku sa obaveznim informacijama. Jer kada je sve uvek na istom mestu dosta je preglednije.

Inace problem je u internet/forum kulturi koju pojedini nemaju. Nego dodju, napisu 2 reda i onda cekaju da im se servira. A kada im se ukaze na to, oni se brusaju kao mala deca (sto i vecinom jesu). Ali takvi ne ostaju dugo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
imao sam i sam takvih ispada ali kontam da su to laičke "greške", što sam duže tu vidim kako to sve funkcioniše ili barem kako bi trebalo pa izbegavam svaku svoju misao pljusnit na forum, pre ovog foruma obilazio sam forume naširoko jer nisam imao potrebe za njima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
Najrealnije, i najizvodljivije... pojačajte redove grow supporta
Od kad sam na forumu a to nije tako dugo ali da se primjetit ko je tu svaki dan ili jako često a imaju oznake kao poznanik foruma ili prijatelj foruma.Možda da kontaktirate nekog od ekipe koja stvarno zna što priča(bar po meni) i dogovorite neki oblik suradnje ili kako to već ide jer bila bi grehota da čovjek poput Powera izgubi volju ili nedaj ti svevišnji odustane od nas laika.A kako nagovorit ljude da čitaju prije čudnih i po sto puta pitanih pitanja,e jbg,ne znam.Divim se ekipi koja stalno odgovara na ista pitanja.
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Koliko puta sam se pitao jel moderatorima muka svaki put kad se ulogiraju na forum :D

Definitivno nesto izmislit,pogotovo za one koji se registriraju samo da vide "koliko mogu dobit od jedne biljke",mislim da svi ovdje trebamo težit k članovima koji gledaju na vutru kao izvor "blagostanja",samopomoći (bolesti,tegobe)...a ne komercijala,dilanje i zarada.

Zajednica mora jačat jedino u tom smjeru i s takvim članovima,u suprotnom legalizirat će se nikad:murija:
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Sta to izmisliti a da niko ne bude ostecen. Imas ljude koji se registruju sa zeljom da budu dio kolektiva i ljude koji su samo dosli da pokupe njima bitnu informaciju, ne postujuci pri tom pravila iako sve lijepo pise i jos su pri tom cesto upozoreni. Problem lezi u tim drugima, a kako ga rjesiti i da li je uopste rjesiv...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.