Konoplja - kukuruz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
konoplja če pored nekih bilnih kulturi dobro uspevati naprimer kokuruz je jedan tih.
Kad poznajete okolinu i prilike...Isplati se razmisliti o sadnji nekoliko biljki za svoju upotrebu.
zemlja dobro preorana,rahla,nahranjena,.... pored je dobro sakrivena

koliko primenjujete sadnju medju kuruzom
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Prije 12 godina smo frend i ja u jednom polju kukuruza našli oko 4m kvadratna zasađene konoplje... bilo je nekih 20+ biljki visokih oko 2m... naravno da smo skoro sve pobrali, ali nismo znali što sa time pa smo ih osušili na suncu (konji) uglavnom sjebali smo čavjeku cijeli urod, a dobili smo ništa... brdo lišća koje ništa ne puca... vjerojatno nisu ni bile spremne za branje (sredina 8. mjeseca) ili je bila industrijska pa zbog toga nije pucala. Poslije mi je bilo skroz mi je žao kaj sam to napravio :eek:hno: čovjek je ostao bez većine uroda, a mi nismo imali nikakve koristi od toga... još su mi to starci našli, pa sam imao informativni razgovor i brdo problema... to je tako kad je neko neuk, baš bed.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
da,po meni odlično mjesto.jedino što se mora malo kasnije sadit..pogotovo ove godine kod nas je bila suša,kukuruz nije nikao pa su ljudi ponovo sijali tako da je još uvijek dosta mali...
 
25.01.2007
44
22
0
Sezona kukuruza je obicno pred kraj 9. mjeseca pa zetva mora biti prije toga. Tako smo ograniceni na rane i brzo cvjetajuce vrste. Meni zanimljive sorte uglavnom zavrsavaju sredinom/krajem 10. mjeseca pa sadnja u kukuruzu otpada. Drugi problem je blizenje kraja sezone kukuruza kada on postaje zlatno zuti i onda se lako uocio zelenilo u njemu (kada se gleda iz daljine ili povisenog). Ali super za autoflower niske vrste; lowryder, maroc, master low, purple power...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Da, stara dobra fora koju za sve ove godine nikada nisam probao. Sad imam par komada razbacanih pa cu da vidim, otvorih u dnevniku Avalanche - outdoor pa dok traje izvestavacu.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ma večina kokuruza na manjim parcelama dozri i ubire sedo kraja oktobra.Zato je važno poznavati okolinu i uvjete...
Inačer sam ja za vreme Yuge sa frendom "krao" vuju njegovom matorcu i to u DALMATINSKOJ ZAGORI i to je bila strava od "domaje"
sve u kukuruzu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Oprobano vise puta i to uspesno.Vazno je da ne posadite u kukuruz pre okopavanja ili spricanja protiv sirka i slicnih korova.U mom kraju je kraju je to krajem Maja i pocetkom Juna.I vazno je osloboditi dovoljno prostora,jer kukuruz kad krene raste jako brzo i ako je veci u startu biljkama ce biti tesko da docu do svetlosti.Zato pokidajte koji kukuruz i napravite mbiljci malo komfora.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Zbog susa i visokih temperatura kukurz ce ove godine da se bere mnogo ranije nego inace,tako da svi koji imate biljke ou kukuruzima obratite posebnu paznju na to.Nemojte da vam propadne sav trud pred sam kraj.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
E imam pitanje u vezi sa presadivanje u kukuruze. Imam par biljaka koje bih stavio u kukuruze(imam odlicnu priliku) al jebe me to sto sam cuo da su prskani sta ja znam sa cim protiv korova i tako toga a nisu okopavani. Pa pitam jel bi mi to moglo uspjet bez problema iako je prskano sa tim sranjem????
Ima li ko iskustva sa tim???
Zna li sta????


p.s. Sadnja u kukuruzima je odlicna!!!! Zemlja odlicno pripremljena,usitnjena,pognojena...al samo sto jebe to da biljke treba prebacivat od pocetka do kraja maja u zavisnosti od velicine kukuruza, kad su posadenji i tako to....

Ja sam 2002 imao samo jednu u kukuruzima i tada su bili okopavani a i nisam smio vise jer jbg nisam smio:) i bila je muska nazalost al bila je 2,5m u visinu, nije bila razgranata al je isla u visinu boze sacuvaj. Znaci zemlja joj je vise nego odgovarala.

Ode ja sa predaleko:) samo zelim da vam kazem ako imate sta i ako je sigurno stavite u kukuruze isplati se!!!!!

I ISKUSNI recite sta u vezi onog sa prskanjem...
 

super hash

Banned
Banovan
23.04.2015
12
4
3
36
imam royal highnes medical od royal qvvin seed cbd 12%thc 14% pocela sa cvetanjem pre par dana kukuruz ce se brati krajem 9,i afgan kush od word of seed.za royal hughnes pise midl october.dali je tko sadio strein u kukuruzu koji se bere u 10 mj.hvala unaprijed i koliko cesto zaljevati,posto je u kukuruzu,neka mi netko preporuci gnojivo s cime je mogu pumpati jer ovo je hihg cbd strein.meni za lijek
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
spomenuo je da si uleteo u temu u kojoj je poslednji post objavljen pre vise od 7 godina :) al bar si on topic a tema nije zakljucana, pa sad... kukuruzi su lutrija, zalijes kad stignes. o gnojivma postoji odvojena tema il dve, koristi pretragu foruma, gore desno na stranici
 
06.01.2016
51
41
18
27
pozz ljudi vidim da tema nije vec dugo aktivna i nemam namjeru da sadim u kukuruzu, jer kao sto power kaze to je lutrija.Najbolje nadjes mjesto neko napusteno malo okrcis i posijes par biljki ali mene zanima nesto drugo ako vec neko sije u kukuruzu.U jesen kukuruz pozuti a zna se desit da se vozaju oni sa onim malim avioncicima i to je onda dosta ocito kad oni sa visine u polju kukuruza vide nesto zeleno mene hvata paranoja i za biljke koje su posijane u zelenilu i tesko se razlikuju iz vazduha.Sta vi mislite da li se mogu skontati biljke kad to neko gleda iz onog malog avioncica gdje mogu sjesti 2-3 ljudi oni lete 50-100 metara iznad zemlje.
 
06.01.2016
51
41
18
27
izvini sto nisam napisao odmah ali sta mislis da li se mogu skontati biljke na sajtu koji je obrasto zelenilom mislim na 4-5 biljki sta o tome mislis :D
 
06.01.2016
51
41
18
27
aha hvala ti ma nasao sam dobar sajt za ovu predstojecu sezonu 100 metara od puta na mjestu gdje niko nikada ne ide jer ima zmija obraslo komarci nikom ne bi palo na pamet ici tamo al me zanima da li bi se na takvom sajtu skontalo iz aviona mislim onog malog sto leti nisko izvini sto spamam temu znam da je ovo tema za sadnju u kukuruzu ;) :D