Konoplja u medicinske svrhe. CBD ulje od legalne konoplje.

Hesi Canna Mills Nutrients
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.11.2015
150
56
28
Neshvil
Dosta vec istrazujem o sortama konoplji koje su legalne kod nas uz prvobitnu dozvolu i drzavnu kontrolu.
Retko gde sam mogao naici na informacije koliko CBDa sadrzi koji strain. Da li ste se vi mozda sreli sa biljkom koja ima manje od 0.3 THCa i dobar broj CBDa koji moze da se iskoristi u svrhe ulja?
Naravno, ulje bi bilo nepotpuno i ne bi bilo ucinkovito bez THCa ali bi takodje i dalje bilo dobro i pruzalo medicinsku pomoc! :)

OP
OP
Fenix94
20.11.2015
150
56
28
Neshvil
Ne znam jel se vidi, napisao sam KONOPLJA, ona se legalno uzgaja kod nas. I za nju je potrebna dozvola i kontrola da ne bi slucajno zalutao kanabis sa vecim procentom od 0.3 THCa u sebi.
Da li sam ja nesto pomesao ili si druze mozda propustio nesto? Voleo bih da cujem i od ostalih :)

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.813
35.595
3.198
Bekaa Valley
cbd je cbd i ako ti treba samo cbd moze se koristiti iz inustrijske konoplje, naravno nema ga u ulju koje se pravi iz semena konoplje :)

evo nekih razlika koje isticu na sajtu discovercbd

Medical Marijuana Derived CBD
-Can provide real relief from the use of cannabidiols
-Contains high levels of THC in conjunction with high levels of CBD for increased effectiveness in certain conditions
-May have the ability to have very high cannabinoid content in a small application
-Can be found in many varieties and strains with varying flavors, percentages and more.
-Can be hard to obtain or illegal depending on your location
-Carries the possibility of causing undesirable effects because of the higher THC and associated “high”.

Hemp Derived CBD
-Can provide real relief from the use of cannabidiols
-Hemp derived cannabidiol extracts are legal in all 50 states
-Is easily obtained through websites online
-Does not contain THC and will not give you an “associated” high
-Has the option of variety in flavor via flavored oils, e-juice, and tincture.
-Does not contain a significant enough amount of THC to be able to use the benefits of THC

OP
OP
Fenix94
20.11.2015
150
56
28
Neshvil
Da bas samo na CBD sam ciljao, znam da ne moze iz semenki da se dobije zato bi sve bile zenke u sadnji. To me interesuje gde ima de se kupi hemp sa sto vise CBDa u sebi posto ovi koje sam ja nasao su bas slabi :/
A eto tako kaze i kolega @opa cupa da CBD ulje nije pomoglo ljudima u lecenju, sto mi je malo cudno posle onih istrazivanja sto sam citao..

Ja ako sam dobro razumeo, jedina razlik izmedju ulja od kanabisa i konoplje bez THCa je to sto je ovo drugo legalno i nema THCa.
Zna li iko malo bolje da li zbog tog nedostatka moze da lecu ljude od bolesti?

opa cupa

Urednik
Moderator
04.03.2012
5.477
16.111
398
Ma ne krivo si me shvatio ili sam se ja krivo izrazio.CBD naravno da to trazis i da je to glavna stvar,ali sam gotovo siguran da ti je za to potrebna ganja.
Thc+cbd..radi cuda :) to sam htjeo reci :)

OP
OP
Fenix94
20.11.2015
150
56
28
Neshvil
Razumem Cili nego sam ja namerno razdvojio u ovom slucaju da bi se bolje razumeli i videli na sta ciljamo.
a kako to znas obzirom da cbd nije psihoaktivan, jesi nosio na testiranje
Citao sam specifikacije tih strainova i neke imaju jedva 1% CBDa.
I to mi je nekako bas malo.. A verujem da nisam jedini i da je neko napravio strain sa dosta vise CBDa a da je i dalje u "legalnoj zoni THCa od max 0.3%"

Tu se razumemo svakako, samo sto to na zalost nije dozvoljeno u nasim glupim uslovima :/
Ja pokusavam da nadjem alternativu, da dobijem CBD legalno bez THCa (iako je to pola dobrog manje)

Da uprostim jos vise, zeleo bih proizvoditi ulje kao sto proizvodi Discover CBD i trazim koje seme za sadnju je najbolje u te svrhe, tj koje bi dalo najvise CBDa kada bi se izvlacilo iz biljke :)

Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
11.087
24.742
1.198
Evo i sorti....pa istrazuj koja ima najvise cbd-a :)
  • Armanca *
  • Asso *
  • Beniko *
  • Bialobrzeskie *
  • Cannakomp *
  • Carma *
  • Carmagnola *
  • Chamaeleon *
  • Codimono *
  • CS *
  • Delta-405 *
  • Delta-llosa *
  • Denise *
  • Diana *
  • Dioica 88 *
  • Epsilon 68 *
  • Fedora 17 *
  • Felina 32 *
  • Ferimon *
  • Fibranova *
  • Fibrimor *
  • Fibrol *
  • Finola *
  • Flajšmanova *
  • Futura 75 *
  • KC Dóra *
  • Kompolti *
  • Kompolti hibrid TC *
  • Lipko *
  • Lovrin 110 *
  • Monoica *
  • Red petiole *
  • Santhica 23 *
  • Santhica 27 *
  • Santhica 70 *
  • Silesia *
  • Silvana *
  • Szarvasi *
  • Tiborszállási *
  • Tisza *
  • Tygra *
  • Uniko B *
  • Uso-31 *
  • Wielkopolskie *
  • Wojko *
  • Zenit *

Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.

ima i tu nest

OP
OP
Fenix94
20.11.2015
150
56
28
Neshvil
Hvala stipe, negde sam vec naisao na celu ovu listu i istrazivao sam malo ali bas malo podataka daju. No sad cu malo jace da upregnem mozda mi se posreci :)
A evo stigao je i odgovor od "DicoverCBD"
We do not sell any seed and any of the seeds used for extraction are coming from Europe and companies other than our own. I apologize I couldn’t be of more help.

evome

Banned
Banovan
19.11.2015
45
7
8
Ne znam jel se vidi, napisao sam KONOPLJA, ona se legalno uzgaja kod nas. I za nju je potrebna dozvola i kontrola da ne bi slucajno zalutao kanabis sa vecim procentom od 0.3 THCa u sebi.
Da li sam ja nesto pomesao ili si druze mozda propustio nesto? Voleo bih da cujem i od ostalih :)
nikad ili bar ne još dugo kanabis neće saživjeti kod nas
svi naši doktori i stručnjaci ne mogu se složiti
ima onih koji su se predozirali što naši stručnjaci znaju
tim više su protiv to je dodatni razlog

Poslednja izmena od urednika:
OP
OP
Fenix94
20.11.2015
150
56
28
Neshvil
Kanabis kao nelegalna tvorevina kod nas zivi vec mnogo godina.
U medicinske svrhe se koristi sve aktivnije koliko se da primetiti.
To predoziranje pada u vodu, vecina nas je citala sta se desava sa covekom kada se predozira i prizor nije ni naliko onome kada se neko predozira od alkohola :)

evome

Banned
Banovan
19.11.2015
45
7
8
znam
u čemu je razlika
znam da je čov jek nesposoban za funkcioniranje
ostavlja li to posljedice

opa cupa

Urednik
Moderator
04.03.2012
5.477
16.111
398
haha logirao sam se samo da bi ti lupio lajk na ovo gore.Udario bi uzgoj haha ali bi zato dobio neke bodove....negativne :)

Sviđa im se: Smells

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.112
16.642
358
37
Tacna
I to predoziranje baš ne zvuči lijepo. Kao da pričamo o neznam čemu. Danas se ljudi predoziraju sa kruhom, sa salatom, hrenovkama, evo nedavno i jedan kinez sa rižom. Nekako bolje zvuči neumjerenost, i u svemu možeš bit neumjeren. Mene bez obzira na skoro 2 desetljeća svakodnevnog druženja sa vutrom ponekad zna "okrenuti" kad sam alav pa ponekad pretjeram. Jednostavno legnem, pa me oblije znoj i strašna vrućina, onda za 15 minuta treskavica od zime i većinom zaspiš ko pokošen, i normalno kad se probudiš "udri jovo na novo" ;)

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
211
609
93
Ne bih da zazvučim kao gad, al stvarno mislim da se iza ovog nicka evome, krije opasan zaebant.... a ove aktivnosti istog na forumu su čisto, kako se kaže, "trolovanje" ... Možda griješim, al tako mi zbori moj insekt ;)

evome

Banned
Banovan
19.11.2015
45
7
8
Predozirao se kanabisom :puuuh:: Već vidim članak "Predozirao se kanabisom,zaspao i probudio se ko' nov" :D Toliko o predoziranju.

Ostavlja dugoročne posljedice,želju da to ponoviš :D
hvala na znanju i ja sam se predozirala

je neopisiv doživljaj

Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.