KONOPLJINO ULJE - 400g JAck La Mota

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.08.2008
109
83
28
Pozdrav,

jedan od najfinijih proizvoda kanabisa - Ulje od Kanabisa, tko si može priuštiti trebao bi probati tu stvar ali najbolje je kada ga sam napraviš.
Ja svoje radim, svakih par mjeseca jer jednostavno nemam tako velike količine...
Ulje od kanabisa djeluje protuupalno na sve načine,pomaže u sprečavanju širenja kancerogenih stanica, djeluje pozitivno na tlak i tako dalje i tako dalje...

MOJ RECEPT:

1.Izopropilni alkohol
2.Express lonac, ili obični
3.400g dobro osušenih vrhova
4.Dobro provjetrena prostorija
5.Nikako kuhati na otvorenoj vatri zbog eksplozivnih para,nego smo na strujnom
Ako možete nabavite ventilator koji će provjetravati prostor gdje kuhate.

ULJE OD KONOPLJE
Suhu materiju natopiti dobro u alkoholu, 24h max.
Nakon toga dobro procijediti i alkohol sa otopljenom materijom staviti u lonac na kojem kuhamo. Na lagano kuhati, paziti da temperatura ne pređe (kod mene 100C), jer u protivnom aktivni sastojci se rastope i ispare. Kuhati i miješati lagano i kako alkohol isparava smanjuje se i razina ,sve dok na dnu lonca ne ostane katranasto-crna mješavina. Kuhati na lagano i dalje i paziti da nivo alkohola , sve dok u loncu ne ostane 100ml cca. i ond dodati 1 čep obične vode. Razina mase će se još spuštati do trenutka kad ne ostane svega 50ml ulja. Ostatak procijediti u otvorenu posudicu i ostaviti otvoreno još dan-dva dok ne ispari sav alkohol.

KREMA OD KONOPLJINOG ULJA

Prazan lonac još ne ispirati nego dok je lonac još topao ,dodam biljnu mast za raditi kreme (bez ekstrakta) unutra i dobro protrljam uz stjenke i po dnu lonca. Taj crni ostatak u obliku masti isprati što bolje sa rukama po loncu i staviti ga također u posudicu da alkohol ispari. Nakon tjedan dana ostat će crna krema sa intenzivnim mirisom hašiša koja lijeći sve! Na sebi sam probao protiv dermatitisa i opeklina i djeluje 2x bolje nego svi kortikosteroidi koje sam probavao godinama protiv seboreje. Tako da otpada nema!

Slike govore tisuću riječi:




IZOPROPILNI ALKOHOL


KOMADE VRHOVA SAM PRSTIMA GNJEČIO U ALKOHOLU NEKIH 20 MIN DA SE SVI KRISTALI ŠTO VIŠE OTPUSTE I MASA ŠTO BOLJE NATOPI.




NAKON 24 H ,DOBIJE SE OVAKVA TEKSTURA.



PROCIJEĐENA KROZ GAZU ,ALKOHOLNU TEKUČINU UBACIM U LONAC A OSTATAK U SMEČE.



KUHATI NA LAGANOJ VATRI I STALNO PAZITI DA ALKOHOLNA TEKUĆINA NE ZAVRIJE,VEĆ DA LAGANO KUHA I KRČKA SE!



NIVO TEKUĆINE SE STALNO SMANJUJE..



NA SAMOM KRAJU KAD TEKSTURA POSTANE TAMNO CRNA I SMOLASTA SMANJUJEM TEMPERATURU I DODAJEM ČEP H2O



KAD VEĆINA ALKOHOLA ISPARI JAKO JE VAŽNO SMANJITI TEMP. JER JE ULJE VEĆ FORMIRANO I LAKO SE MOŽE UPROPASTITI U OVOME TRENUTKU.



ULJE IZ LONCA PRELIO SAM U PLASTIČNU POSUDICU ,I OTVORENU JU DRŽAO DAN -DVA SVE DOK ULJE NIJE POSTALO SMOLASTO I KATRANASTO.

A OD OSTATAKA NA STJENKAMA LONCA SAM NAPRAVIO KREMU TAKO DA SAM LONAC PREMAZAO BILJNIM ULJEM ZA KOZMETIKU (100%organic) I TRLJAO DOK NISAM POKUPIO VEĆINU CRNILA SA LONCA. SMJESU SAM STAVIO U MALU POSUDICU I OTVORENU JU DRŽAO 7 DANA. NAKON ŠTO JE MIRIS ALKOHOLA NESTAO
​ZATVORIO SAM POKLOPAC I OSTAVIO U FRIŽIDER. NAKON ŠTO SMJESA OHLADI , OTVRDNE I SPREMNA JE ZA APLICIRANE.



TO JE TO NARODE, UŽIVAJTE U PROIZVODIMA KONOPLJE!!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
NISI VALJDA TO NA OTVORENOM PLAMENU RADIO???? ako jesi, mogu ti reći da nisi normalan i da imaš sreće što nisi zapalio/digao u zrak cijeli stan.

to se inače radi na električnom kuhalu, i stavi se lonac vrele vode i u njega drugi lonac sa alkoholnom otopinom, tako da temperatura nikad ne prelazi 100 stupnjeva...

druga stvar, suhu materiju natopiti u alkoholu MAX pola sata, čak i manje, zato jer ti onda ulje povuče sav klorofil i onda ulje dobije crnu boju i gorkast okus (znam iz prve ruke)...
 

mikri mouse

Aktivan Član
01.04.2010
228
367
0
36
ajme sta se volimo pravit pametni,vidis li da je na kuhalu nikakav otvoreni plamen
lik je to vrhunski izvea daj mu kredit koji zasluzuje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zmija

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
nije lose al nije ni vrhunski jer vrhunsko ulje nije crno a crno ulje znaci ruzan okus imao sam ga i znam koja je razlika a to se deseva samo zato sto ljudi predugo drze u alkoholu...ako se koristi isopropilni dovoljno je 3-5 min dva puta i to je to dobijas ulje zelenkasto smedje boje koje ima odlican okus i jednom tko ga proba tesko ce ikada vise probat ulje koje je puno klorofila a ako radite sa etilnim onda vam je svejedno jer cete dobiti u svakom slucaju ulje sa puno klorofila i jos jedna stvar malo sam skeptican sa ostavljanjem u otvorenoj posudici jer nisam siguran koliko alkohola ispari ja bih ipak radje prakticirao dokuhavanje na pari par sati dok na ulje nestanu i najmanji baloncici al u svakom slucaju :respect: sto sam sebi pravis ulje i prakticiras ga u lijecenju stvari za koje bi te bespotrebno kljukali tabletama i kremama od koji velika vecina radi vise stete nego koristi

evo jedna da vidis o kojoj razlici u boji pricam

IMG-7536.jpg
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
mikri mouse je napisao(la):
ajme sta se volimo pravit pametni,vidis li da je na kuhalu nikakav otvoreni plamen
lik je to vrhunski izvea daj mu kredit koji zasluzuje
ajde ne počinji mi tu, nisam danas dobre volje za ovakva kenjanja...

zbunilo me ovo:

KUHATI NA LAGANOJ VATRI I STALNO PAZITI DA ALKOHOLNA TEKUĆINA NE ZAVRIJE,VEĆ DA LAGANO KUHA I KRČKA SE!
inače, začudio bi se kakve ljudi sve "pametne" ideje dobivaju, a uostalom vidim sa strane i plinske plamenike tako da...
ostalo je već Mario rekao, nema smisla da ponavljam.


@autor teme, koliko si ulja na kraju dobio?
 
08.08.2008
109
83
28
ajde ne počinji mi tu, nisam danas dobre volje za ovakva kenjanja...

zbunilo me ovo:

inače, začudio bi se kakve ljudi sve "pametne" ideje dobivaju, a uostalom vidim sa strane i plinske plamenike tako da...
ostalo je već Mario rekao, nema smisla da ponavljam.


@autor teme, koliko si ulja na kraju dobio?

Moj "lapsuz", zaboravio sam se u pisanju, naravno da nije Vatra!,, ali ja sam to tako (greškom) sebi predočio u žaru pisanja.. Kuhao sam samo na el.ringu ili struji, kako sam naveo , i nemojte se svaditi.
Pošto je ovo multi-nacionalni forum, jezične greške su oprostive!



60ml, odnosno 5 šprica od 10ml.(ostatak je ispario)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
evo mozda nekom novom pomogne...ja isparavanje radim ovako sa dvije posude na pari a glavni mi je instrument ovaj mjerac topline za pecenje mesa u rerni,njega stavim u ulje i namjestim si temperaturu na 60°C i za 2-3 h imam 50 ml gotovog ulja ovisi koliko je alkohola ostalo moze i duze potrajat

IMG-7597.jpg
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Slazem se ja kolegom metalmanicom,ja sam salegom uzimao hedove stavio u alkohol i udarao sibom oko pola sata,ni slucajno vise,onda smu uzeli sito za buble hash i kroz njeg procjedili cjelu tekucinu.Uzeli smo elektricnokualo i na laganoj temperaturi kuhali tekucinu dok nije isparila do kraja,kad se priblizio kraj znacio ostalo je ulje i par kapi alkohola,nagnili smo posudu i sacekali da i to malo alkohola ispari,kad je isparilo brzo smo uzeli sprice dok je ulje jos toplo i navukli...I naravno tokom isparavanja,bilo smo vani i ventilator je bio ukljucen i puhao u zapaljive pare...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kad se hedovi umoce u alkohol i kad se zavrsi taj proces zar nije bolje to
ne bacati u smece vec napraviti neku kremu ili nesto tako posto sigurno ostane
nesto u tim hedovima, nemojte zameriti ako je ovo moje pitanje gluposto posto nikad nisam radio.
od nekog sa cuo da je vazelin dobar za kremu.

ni manijakov a ni mikrijev ton mi se nije ovde svideo, manijak verovatno nije procitao a
ni video ceo post posto je i dokumentovan slikama i u pravu je covek bar na ovom forumu
bi svadjanja trebalo izbegavati.

nisi reko od koliko si hedova dobio ovu kolicinu ulja, kontam preko pola kile?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
23.02.2008
1.048
1.455
188
hehe, ma video sam u naslovu nego me zacudilo da je dobio vecu kolicinu ulja
od prosecne pa sam mislio da je stavio vise, obicno se dobija 1/10 ulja od hedova.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kolko sam gledao po dnevnicima obicno se malo iznad 10 posto dobija ulja
on je dobio vise sigurno zato sto je drze drzo hedove u alkoholu zato mi bilo cudno.

eto pitanje za maniaka i ostale koliko zrna pirinca se moze dobiti od ml ulja :D ?
 
08.08.2008
109
83
28
Pročitao sam da je ulje kvalitetnije i više ga se dobije ukoliko se radi sa "bogatim strainom". ( Savjetuju da se koriste medicinski strainovi-visok udio THC )
Vodila me ideja da ako stavim 400g najboljih hedova, sa najviše kristala, da ću i dobiti više ulja, pošto alkohol otapa sve te spojeve iz kanabisa.
Ostatak tih hedova ,nakon što sam ih ocijedio je beskoristan, -to je sama biljna masa-materija, u kojoj više nema ničega hranljivog, tako da su za baciti. A preostali hedovi su ionako kontaminirani alkoholom ,tako da se na kraju od toga ne može više ništa dobiti.

Pozz
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
WeeDiC je napisao(la):
eto pitanje za maniaka i ostale koliko zrna pirinca se moze dobiti od ml ulja :D ?
jel kuhano zrno ili sirovo? :D
ne znam točno, do sad sam samo dvaput konzumirao ulje, mislim da bi trebalo barem 30 zrna ispasti, ako ne i više...

čuvam ulje za posebne prilike, a i ne može se stalno jesti jer nakon ulja nema smisla pušiti barem 10 dana, ništa ne osjetiš... :)
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
to sta ti ostane je teska steta bacati.....
stavi u rakiju, maslinovo ulje blio sta....

moj recept ti je rakija, med i taj ostatak.....da vidis kakva "travarica" se dobije ...

pozdravi svima....

p.s. ljudi bjezite od plastike!! svaka plastika pod povisenom temperaturom otpusta razna sranja..

metal ili staklo, prednost je sta uvjek mozete podgrijati da se iscijedi i zadnja kap, plastiku ne...sta se zaljepi gotovo je.



pozzz
 
08.08.2008
109
83
28
WeeDiC, on 12 Jul 2013 - 1:15 PM, said:
WeeDiC je napisao(la):
eto pitanje za maniaka i ostale koliko zrna pirinca se moze dobiti od ml ulja :D ?
jel kuhano zrno ili sirovo? :D
ne znam točno, do sad sam samo dvaput konzumirao ulje, mislim da bi trebalo barem 30 zrna ispasti, ako ne i više...

čuvam ulje za posebne prilike, a i ne može se stalno jesti jer nakon ulja nema smisla pušiti barem 10 dana, ništa ne osjetiš... :)

....o čemu se priča kad spominješ riječ "pirinca " u điru.
Nisam skužio tu riječ a i spominjanje zrna me zbunjuje, pogotovo "jel kuhano zrno ili sirovo?" Šta ,kakvo se to zrno kuha?. O čemu se zapravo tu radi, koja metoda prerade?
THNX
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
zrno pirinača, iliti na hrvatskom "zrno riže" je neka "standardna" mjera kod uzimanja ulja, znači pojedeš kap ulja veličine zrna riže (ili više njih :))

e sad, jel kuhano ili sirovo zrno, to se ja malo zajebavam jer kuhano zrno bude 2-3x veće od sirovog... :)
 

roguz2

Aktivan Član
20.02.2013
76
23
0
46
hrvatska
svaka vam čast što se upuštate u te exsperimente,ja sam za frendicu jednostavno kupila 3 šprice po 200mll za 1500eura jesam li mogla proći jeftinije ovako,hm...