KONOPLJINO ULJE - 400g JAck La Mota

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
ne medicinski benzin....benzin za čiščenje u kemobojama i sličnim farba dućanima
skoro isti k ko u apoteci a kod njih deci 15 kuna ili više nisam sad 100% siguran
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
23.02.2008
1.048
1.455
188
kod nas je manje od 3 evra za 1L 96% alkohola, a vidis mozda moze i to, to je ionako
otopina, a nje ne bi trebalo da ima u ulju al opet mi nekako alkohol sigurniji :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maksimilijan2

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
kolko sam ja skužio citavu tu priču....navodno alkohol povuće više klorofila
a načelno je svejedno jel jedan i drugi otapaju nama bitne supstance i obadva na kraju ispare i ostaje samo ulje
a ostatak iskorištene zelenjave je dobar za kompost i niš drugo.....vidjeh iznad da ljudi misle da mogu i to za nešto iskoristit
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Iman jedno pitanjce..

Radi se o tome da bi primistila ulje iz sprice u "nesto" slicno, jednako prakticno, a da neizgleda ka narkomanski pribor? Any advice?
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Kako mislis u metalnu posudicu? Jel to po tebi prakticno? Kako tako dozirati?

Jos jednom cu pitati, malo jasnije, da li neko drzi ulje u necem drugom osim u sprici?
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Svida mi se ideja..mozda tako uradim.. da, zelin izbjeci da se netko sokira ako slucajno vidi..

Sta mislis o onim malim plasticnim bocicama sta se kupe u ljekarni, imaju isto nekakav gori dozer i čep? Male su skroz, 2-3ml.. mislin da je to jos bolja ideja, sad mi palo na pamet..
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
ako ulje uzimas iskljucivo oralno onda su ti kapsule zakon ali ako se zaleces po rizli onda ti nisu lose te bocice kad hoce namazat samo ju zagrijes fenom ili pod toplu vodu i nakapas tamo gdje treba ;)
 
01.03.2014
1
0
0
Hi,

nabavio sam sve potrebno i napravio ulje (alcohol 99,6%, 30grama), ali je ispalo kao ljepilo (ona moment ljepila) i ima gorkast okus.

imali tko takvih iskustva i jeli zna gdje sam pogriješio ili nisam :/


thx
 

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
Napravio malu količnu ulja ali mi je ispala neka tamno zuto/zlatno nekakva boja ali kad razmazem po maramici izgleda tamno zuto zlatna

Pa me zaanima da li je zbog kolicine tj. koncentracije crna boja ulja(razmazana zlatno) ili sam nesto krivo radio ??

Radio sa isopropanolom 99.7% mislim
 
08.08.2008
109
83
28
Sativa Diva je napisao(la):
Iman jedno pitanjce..

Radi se o tome da bi primistila ulje iz sprice u "nesto" slicno, jednako prakticno, a da neizgleda ka narkomanski pribor? Any advice?
Zagrijano ulje biva sve rjeđe i tekuće. Ako ne želiš u šprice uzmi malu keramičku posudicu (kao za one male kreme) i preli ulje u nju,kad se ohladi stvrdnut će se i možes se poslužiti jednostavnom malom žličicom. Pošto je to keramika ,uvijek ju možeš zagrijati na radijatoru,vrućoj vodi i poslužit se koliko ti treba,ako hočes viskoznije stanje.
Na slici u manjoj posudici gdje je krema je keramička posudica. Provjereno efikasno.
pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Bezbolni je napisao(la):
Napravio malu količnu ulja ali mi je ispala neka tamno zuto/zlatno nekakva boja ali kad razmazem po maramici izgleda tamno zuto zlatna

Pa me zaanima da li je zbog kolicine tj. koncentracije crna boja ulja(razmazana zlatno) ili sam nesto krivo radio ??

Radio sa isopropanolom 99.7% mislim
dobro si to odradio to je ta boja koja treba da bude ulje netom kuhano kasnije kako stoji zna malo potamnit pa vise vuce na smedju
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
tamno ulje se dobije ako biljni materijal predugo stoji u otapalu, onda alkohol povuče i klorofil pa ulje bude tamno zeleno ili skoro crno

bolje je ovako zlatne boje, ugodnijeg je okusa (nije gorko).
 
05.04.2014
2
1
3
Cao novi sam ovde :), vidim da si napravio kremu. Ja sam napravio ulje i drzim ga u spricu, posto mi majka boluje od puno reumatski bolesti, osteoporoza i ostalo, hocu da joj napravim kremu da se maze samo sto nisam najbolje razumeo na koji nacin da je napravim i posebno neznam koji odnos da bude izmedju biljne masti i has ulja? ako sam dobro razumeo trebalo bi sada da rastopim ponovo ulje iz sprica i lagano ga kuvam sa biljnom masću?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
@Bezbolni naznam cijeli postupak kakav si radio i sa kakvim materijalom si to odradio al ovako po slici cini mi se da je to malo rijetko i boja mi je malo cudna al ona moze zavisit od materijala...koliko je bila suha ta vutra?

ovo je ulje radjeno sa isopropilnim i u njemu gotovo da nema klorofila


ovo je radjeno sa svjezim materijalom i etilnim i puno je klorofila


vec kad tipkam onda da upozorim sve koji kupuju ulje jer uzmimo primjer da ja od iste kolicine materijala 500 g dobijem dvije razlicite kolicine ulja, prvim postupkom nekih 60ml a drugim 80ml ( 2-3 ml + - ) znaci izbjegavajte kupnju crnog ulja jer sa njime dobijate odredjenu dozu klorofila koji nama netreba al to neznaci da takvo ulje nevalja ili da je slabije od ovog prvog ali ako uzmemo primjer da je napravljeno od istog materijala onda ce ovo prvo imati vecu koncentraciju kanabioida u 1ml od ovog drugog

al sam ga sad nadrobio valjda cete shvatiti

edit:mad:Delcha ja sam probavao svakavke nacine pravljenja krema i zasada mi je najbolji sa kokosovim uljem odi u neku biotrgovinu ili negdje drugdje i nadji kokosovo ulje za kuhanje imas sa mirisom i bez mirisa ja preferiram ovo sa mirisom jer kasnije ublazi miris ulja i sad zavisno od potrebe radis jacinu al neka normala je 1ml ulja na 100ml kokosovog i postupak je jednostavan vruca voda ubacis kokosovo da se otopi dodas ulje i mijesas dok se nesjedini