KONOPLJINO ULJE - 400g JAck La Mota

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
@mario339

Sto se tice materijala domaci je ali prerano ubran tako da i nije jaka ali bila je suha
Što se tiće gustoće jebeno je ljepljivo i gusto samo. Progao sam ali dosta peče kad dođe u kontakt s jezikom

A bilo je probno samo me to zanimalo oko boje i peckanja
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ne bi smjelo biti nikakvog peckanja na jeziku, osim ako otapalo nije potpuno ishlapilo...
 

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
a majku mu tolko ga je malo ostalo d asu bili samo balončići koji su pucali i 100 sičušnih. A moguće je sve, da li to šta smeta ?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
nesmije ostati ni jedan baloncic tad si siguran da je ishlapio sav alkohol a ovako ce peci...uzmi to i ponovno stavi isparavti i pusti do kraja dok nebude ni jednog baloncica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Bezbolni

Banned
Banovan
02.06.2013
35
10
8
mario339 je napisao(la):
nesmije ostati ni jedan baloncic tad si siguran da je ishlapio sav alkohol a ovako ce peci...uzmi to i ponovno stavi isparavti i pusti do kraja dok nebude ni jednog baloncica

Skuhao i jos je bilo mjehurica oko 5 min su se brčkali, Istina sad je tamnije i ne pecka onako je gorko :), ma za test je prošlo super

Nego pitanjce jos jedno: Ako je biljka prerano ubrana (prozirni trichomi i jako slaba) da li ima kanabinoida tj. da li je ljekovita bez obzira (koristit cu za kreme)

Da na pomenem da mi je bradavica otpala za 2 dana (prije nego sam skuho drugi put :) )
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
sigurno da nema tu kolicinu koliku bi imala da je uberes u pravo vrijeme al u svakom slucaju ima svoja ljekovita svojstva
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Zanima me koliko traje vremenski pravljenje ulja? nekih 2-3-10 sati? ili ovisi o količini(moja je oko 150g vrhova)

Nabavio sve sastojke,te neki jeftin rice cooker,koji ima samo dvije funkcije("warm" i "cook"),nadam se da će "cook" opcija biti dovoljna i da će taj vrag poslužit.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
nema veze sto je jeftin bitno je da radi i sigurno ces odraditi kako treba a na tu kolicinu meni su obicno trebale oko 2 L aklohola a sad vrijeme je tesko reci ali ima veliku ulogu koji ces alkohol koristiti jer isopropilni isparava brze od etilnog
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
07.03.2015
2
0
1
31
Pozdrav,

jedan od najfinijih proizvoda kanabisa - Ulje od Kanabisa, tko si može priuštiti trebao bi probati tu stvar ali najbolje je kada ga sam napraviš.
Ja svoje radim, svakih par mjeseca jer jednostavno nemam tako velike količine...
Ulje od kanabisa djeluje protuupalno na sve načine,pomaže u sprečavanju širenja kancerogenih stanica, djeluje pozitivno na tlak i tako dalje i tako dalje...

MOJ RECEPT:

1.Izopropilni alkohol
2.Express lonac, ili obični
3.400g dobro osušenih vrhova
4.Dobro provjetrena prostorija
5.Nikako kuhati na otvorenoj vatri zbog eksplozivnih para,nego smo na strujnom
Ako možete nabavite ventilator koji će provjetravati prostor gdje kuhate.

ULJE OD KONOPLJE
Suhu materiju natopiti dobro u alkoholu, 24h max.
Nakon toga dobro procijediti i alkohol sa otopljenom materijom staviti u lonac na kojem kuhamo. Na lagano kuhati, paziti da temperatura ne pređe (kod mene 100C), jer u protivnom aktivni sastojci se rastope i ispare. Kuhati i miješati lagano i kako alkohol isparava smanjuje se i razina ,sve dok na dnu lonca ne ostane katranasto-crna mješavina. Kuhati na lagano i dalje i paziti da nivo alkohola , sve dok u loncu ne ostane 100ml cca. i ond dodati 1 čep obične vode. Razina mase će se još spuštati do trenutka kad ne ostane svega 50ml ulja. Ostatak procijediti u otvorenu posudicu i ostaviti otvoreno još dan-dva dok ne ispari sav alkohol.

KREMA OD KONOPLJINOG ULJA

Prazan lonac još ne ispirati nego dok je lonac još topao ,dodam biljnu mast za raditi kreme (bez ekstrakta) unutra i dobro protrljam uz stjenke i po dnu lonca. Taj crni ostatak u obliku masti isprati što bolje sa rukama po loncu i staviti ga također u posudicu da alkohol ispari. Nakon tjedan dana ostat će crna krema sa intenzivnim mirisom hašiša koja lijeći sve! Na sebi sam probao protiv dermatitisa i opeklina i djeluje 2x bolje nego svi kortikosteroidi koje sam probavao godinama protiv seboreje. Tako da otpada nema!

Slike govore tisuću riječi:




IZOPROPILNI ALKOHOL


KOMADE VRHOVA SAM PRSTIMA GNJEČIO U ALKOHOLU NEKIH 20 MIN DA SE SVI KRISTALI ŠTO VIŠE OTPUSTE I MASA ŠTO BOLJE NATOPI.




NAKON 24 H ,DOBIJE SE OVAKVA TEKSTURA.



PROCIJEĐENA KROZ GAZU ,ALKOHOLNU TEKUČINU UBACIM U LONAC A OSTATAK U SMEČE.



KUHATI NA LAGANOJ VATRI I STALNO PAZITI DA ALKOHOLNA TEKUĆINA NE ZAVRIJE,VEĆ DA LAGANO KUHA I KRČKA SE!



NIVO TEKUĆINE SE STALNO SMANJUJE..



NA SAMOM KRAJU KAD TEKSTURA POSTANE TAMNO CRNA I SMOLASTA SMANJUJEM TEMPERATURU I DODAJEM ČEP H2O



KAD VEĆINA ALKOHOLA ISPARI JAKO JE VAŽNO SMANJITI TEMP. JER JE ULJE VEĆ FORMIRANO I LAKO SE MOŽE UPROPASTITI U OVOME TRENUTKU.



ULJE IZ LONCA PRELIO SAM U PLASTIČNU POSUDICU ,I OTVORENU JU DRŽAO DAN -DVA SVE DOK ULJE NIJE POSTALO SMOLASTO I KATRANASTO.

A OD OSTATAKA NA STJENKAMA LONCA SAM NAPRAVIO KREMU TAKO DA SAM LONAC PREMAZAO BILJNIM ULJEM ZA KOZMETIKU (100%organic) I TRLJAO DOK NISAM POKUPIO VEĆINU CRNILA SA LONCA. SMJESU SAM STAVIO U MALU POSUDICU I OTVORENU JU DRŽAO 7 DANA. NAKON ŠTO JE MIRIS ALKOHOLA NESTAO
ZATVORIO SAM POKLOPAC I OSTAVIO U FRIŽIDER. NAKON ŠTO SMJESA OHLADI , OTVRDNE I SPREMNA JE ZA APLICIRANE.




TO JE TO NARODE, UŽIVAJTE U PROIZVODIMA KONOPLJE!!
kako cu znati kada vise nema alkohola u ulju.....
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
kad se prestanu pojavljivati mjehurići u ulju znaš da je sve isparilo. dobro je ostaviti još malo da se kuha, za svaki slučaj.
 
22.10.2014
37
37
18
dali je medicinsko ulje isto sto i ulje od hashisa? da li je hashis isto sto i ulje od hashisa samo u krutom obliku? zanima me to zato sto se hash(shit) dobiva na skoro pa isti nacin kao i medicinsko ulje/ulje od hashisa
 
02.04.2015
1
0
1
47
Pozdrav svima ljudi. Imam jedno pitanje. Kakav osecaj imate po uzimanju ulja? Radi li vas ulje kao kada pusimo jointe ili drugacije? Jel se oseca nesto, koliko traje i kakav je intenzitet?

Puno pozdrava za sve forumase i sve pohvale za divan posao ovde.
 

brujo

Aktivan Član
03.04.2014
151
339
63
Ima li tko iskustva sa, 96% Badelov rafinirani etilni alkohol, točnije koliko dugo u njemu namakat suhe biljčice, prije cijeđena i kuhanja?
 
Poslednja izmena od urednika: