KONOPLJINO ULJE - 400g JAck La Mota

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.10.2013
2
0
1
Ispričavam se što idem offtopic ali imam pitanje za koje mislim da bi mi autor ove teme mogao dobro odgovoriti.
Koliko grama proizvoda se po biljci dobiva ako osoba prvi put sadi?

Naime planiram krenuti s uzgojem na proljeće ali nekako mi je logično da već sada krenem s prikupljanjem podataka.
Drugim riječima kada ste prvi puta brali koliko ste ubrali? :) (po biljci)

Edit: Predpostavljam da to ovisi o sorti i količini truda uloženog ali i sreći. Ali onako od prilike neki prosjeci prvih growova bi bio veoma koristan podatak :)
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Sumnjam da ce ti bas on odgovoriti na pitanje..

Niko unaprid nemoze znati koliko ce g izaci na kraju, nepostoji prosjek.. neovisi o sorti, nego o znanju .. bez obzira jesi li pocetnik ili nisi..
Ako ja od prvog growa jednog dana izvucen 50g tuč ću se nogon u guzcu.. :)
 
22.08.2013
6
2
0
pozzzzzz ! kuhao sam ulje od konoplje već 2 puta ali sam dobio jedva 10 grama ulja!!! kuhao sam jednom po 200 gr a drugi put 250g. skupni zbir je jedvo 10gr ulja!!! išao sam po receptu ovdje napisanom pa se pitam jesam li negdje pogriješio? makar čisto sumljam ili je sirovina slaba? sve je doma uzgojeno. nemam neka osobna iskustva do ovoga sada sa uljem ali čitajući koliko se dobije od pola kile ovo je jako malo. i još da pitam jel može utjecati količina vlage u sirovini(jako suha)?
 
22.08.2013
6
2
0
za kuhanje od 200gr stavio sam 4 litre alkohola a za 250gr 4,4l alkohola !!koristio sam IZOPROPILNI alkohol (propan-2-ol) imam još nešto sirovine pa ako sam shebo u ova dva puta da ne shebem još jednom :(
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
satfan je napisao(la):
pozzzzzz ! kuhao sam ulje od konoplje već 2 puta ali sam dobio jedva 10 grama ulja!!! kuhao sam jednom po 200 gr a drugi put 250g. skupni zbir je jedvo 10gr ulja!!! išao sam po receptu ovdje napisanom pa se pitam jesam li negdje pogriješio? makar čisto sumljam ili je sirovina slaba? sve je doma uzgojeno. nemam neka osobna iskustva do ovoga sada sa uljem ali čitajući koliko se dobije od pola kile ovo je jako malo. i još da pitam jel može utjecati količina vlage u sirovini(jako suha)?
ma nije kolicina alkohol u pitanju vec je najvjerovatnije do biljke i njenog postotka kanabioida jer sto je vise kanabioida u biljci to je veca kolicina ulja tako te nemora cudit da od iste gramaze tri puta dobijes razlicitu kolicinu ulja al u svakom slucaju si dobio 50% manje od neke normale...

Kakvo si ulje dobio koje je boje,teksture i jacine?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: satfan

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
Koliko si dugo drza u alkoholu? Radim ga svako malo I sta mogu primjetiti ako se radi po brzoj metodi I trava ostoji 2x 10tak minuta dobije se zelenkastija smjesa, od 50g izadje 5ml ulja, a ostatak vutre se moze pusit kad ishlapi alkohol.kum asmaticar obozaje tu vutru,dize ga a ne ovaljuje. Kad ostavim 24 - 48h dobijem do 15 ml tamno zeleno-crne boje I ostatak u rakiju jer za drugo nista nije. Sav thc se izdvoji samo me muci pitanje jel CBD izgubljen-ostecen u alkoholu nakon toliko vremena ili mu ne moze nista biti.
 
22.08.2013
6
2
0
mario339 je napisao(la):
ma nije kolicina alkohol u pitanju vec je najvjerovatnije do biljke i njenog postotka kanabioida jer sto je vise kanabioida u biljci to je veca kolicina ulja tako te nemora cudit da od iste gramaze tri puta dobijes razlicitu kolicinu ulja al u svakom slucaju si dobio 50% manje od neke normale...

Kakvo si ulje dobio koje je boje,teksture i jacine?
ulje je crno,gusto ali ide lako iz šprice i drži par sati(smiruje i čini me pospanim)
okusom je gorko,dosta gorko


išao sam ovom bržom varijantom 2x po par minuta! sad planiram doslovno da pratim recept pripreme!! ja neznam kakv kod vas koji radite ulje ostaje talog nakon namakanja u alkohol? ja kad nalijem alkohol sve kao da alkohol rastvori ,ostane samo kaša i tu i tamo koja kao sjemenka!!! neznam jel to normalno!!! sad kad budem radio budem fotkao.
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
Tako I meni bude jer drvenom zlicom mjesam I gnjevim pa ostane kao juha sve se razmrvi.zadnji put nisam dobro procjedija pa je bila nocna mora sa spricom. Jos jedna stvar kako uvjek radim sabistim posudama prije novog kuhanja ih operem alkoholom I nazad u posudu za kuhanje izlijem.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: satfan

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
@Satfan nemas brze i sporije varijante to su nastale razlicite preinake recepta zbog nesigurnosti ljudi koji rade ulje pa se boje da nesto nezeznu pa za svaki slucaj ostave malo duze u alkoholu i sa time dobiju vecu kolicinu klorofila i crno ulje odvratnog okusa

ako radis sa isopropilnim radis dva ispiranja po 3-4 min uz mijesanj i gnjecenje materijala i to je to nemas straha a ako koristis etilni onda ti je svejedno i tako ces dobiti otopinu punu klorofila i crno ulje

drugi recept je ako radis sa svjezim materijalom natopis na 48 h promijesas par puta dobro iscijedis i onda kuhas ali opet dobivas ulje puno klorofila i odvratnog okusa i jos ti je potrebno jedno 30% vise alkohola za natopit svjezi materijal koj je veceg obujma a to ti je bespotrebni trosak

znaci ako si dobio crno ulje onda si ili drzao predugo u alkoholu ili ti je zagorilo
 
22.08.2013
6
2
0
friškog materijala nemam,sve je suhi
znači po ovome kako ti kažeš Mario ispravno sam radio ali sad ovo na kraju me dotuklo!! pojest ću si nogu ako mi je pregorilo idem u petak ponovo da kuham!!! imam još par pitanja ,dali širina posude ima ulogu u kuhanju? i ako može samo mala natuknica
kad da sipnem vodu? kad se zgušnjava ili prije i na koliko maloj temperaturi da pustim da se smiri do kraja to jest da ne zagori? imam neki blagi osječaj da sam s*ebo 450gr sirovine!!! u alkoholu sam držao do recimo 5 minuta najviše!!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
me nema ni potrebe sa friskim da radis ako imas suhog a nemora ni znaciti da si pregorio ulje...sad bi ti pokazao slike ali me hebe nesto internet pa nisam u mogucnosti ali kad rijesim problem posaljem ti na pm...uglavnom ako hoces biti siguran kupi si termostat za pecenje mesa u pecnici imas ga u svakom trgovackom i njega ubacis u ulje i tako imas potpunu kontrolu temperature ulja koje nebi trebalo prijeci 140 °C a vodu dodajes kad je skoro sav alkohol ispario al tad dobro pazis na ono sto se desava sa uljem jer kad ubacis vodu ona ce ubrzati isparavanje preostalog alkohola tako da ti je to najkriticniji trenutak za moguci zajeb u tom slucaju kad dodas vodu uzmi posudu u kojoj kuhas i vrti ulje po njoj da se nepregrije i nakon toga ga prelijevas u nesto manje i slijedi isparavanje ja ga radim sa dvije inoksice u jednu naspem vodu a drugu sa uljem i termostatom u ulju stavim u prvu i kuham na pari drzim temperaturu na 60 °C pet stupnjeva vise manje ne igra ulogu i ostavim ga tako dok na ulju nebude ni jedan baloncic cak ni onaj najmanji i tad je gotovo i siguran si da je ulje cisto bez tragova zaostalog alkohola

Tako ja radim i vrlo je jednostavno i nemozes nista zeznut samo kupi termostat i nema zime
 
22.08.2013
6
2
0
alat imam sav potreban i termostat. mislim da sam skužio za ovo na kraju !! tu sam se izgleda zeznuo meni je temperatura bila oko 80 tekom cijelog kuhanja . znaći pri samome kraju sipam vodu i onda na tiho na pari da se kuha!!! Hvala svima, javim i poslikam kako sam kuhao i koliko sam dobio.
 
16.01.2013
38
81
18
Nebih htio otvarati novu temu.. Ovdje je riječ o ulju a koje je meni potrebno.. Našao sam jedan recept za ulje ali mi je čudno pa bi htio vaše mišljenje.. Inače ovdje čitam da se pravi kuhanjem DRAGE NAM BILJČICE u alkoholu.. A evo ja sam našao ovaj recept....


Ulje od marihuane
Vrlo ga je lako napraviti. Cvijeće, lišće ili stabljike potopimo u bilo koje biljno ulje i pričekamo nekoliko dana. Nakon određenog vremena, THC će se rastopiti u ulju. Potrebno nam je:

0,5 dl ulja (preporučljivo maslinovog);

64 g opranog i osušenog lišća (preporučljivo sa donjeg dijela biljke)

Ulje i lišće stavimo u posudu. Ostavimo ih tako da stoje tri dana ili više na hladnom i mračnom mjestu. Nakon toga procijedimo smjesu pomoću fine cjedilke za čaj. Sada će nam biti potrebna još jedna cjedilka, kojom ćemo pritisnuti lišće što je ostalo u onoj prvoj. Pola kuhinjske žlice (malena žlica za čaj), dati će nam jednu dozu ulja od jednog grama. Postoji još jedna metoda, a ta je nešto lakša. Ostavimo lišće u ulju. Prije upotrebe, protresemo ili promiješamo ulje, tako da pomiješamo sve sastojke te tada izmerimo količinu koja nam je potrebna za daljnju upotrebu.
 

ImbraGrabarić

Aktivan Član
02.03.2013
543
2.855
93
nije recept, nije tutorijal.......nego moje skoromno iskustvo
možda kome pomogne
Prvi grow, sjeme nepoznato.....vrhovi su se sušili 12 dana na 55% vlage
Odmjereno točno 500 g čistih manikiranih vrhova,dupkom puna kanta od 10 litara, koji su kasnije zalijani sa 7 litara benzina za čišćenje, litra 26 kn
Nakon toga cjeđenje kroz papirnati filter za kavu i nakon toga krčkanje u rice kukeru, vani na otvorenom
Mali ventilator puše prema dnu kukera da otpuše opasne zapaljive pare

nakon nekih 45 min.......

nakon više rundi kuhanja.....ispalo je 86ml dosta kvalitetnog ulja......relativno svjetle boje, blago gorkog okusa
a izgleda ovako

ne koristim alkohol, više vjerujem benzinu, ali svako ima svoj film i svoju briju.....probajte pa vidite....nije nuklearna fizika
pa do kuhanja...........
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
reci mi, molim te, gdje si kupio medicinski benzin za 26kn po litri! mene gamad u ljekarni htjela oderati, 26kn za 100ml (!!!), rekoh ko vas jebe...