Konopljino ulje i prištići (akne)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.05.2012
5
1
0
30
Ispričavam se ako tema već postoji ili ako sam trebao negdje drugdje postaviti pitanje.
Uglavnom imam velikih problema s prištićima i ožiljcima od istih. Probao sam sve moguće kreme i proizvode od farmaceutskih tvrtki, i nijedna krema mi nije pomogla kak spada, sve je to bilo nešto kratkoročno i kad bi prestao s kremom, akne bi se vratile. Moje pitanje je da li konopljino ulje može zaliječiti odnosno ukloniti te prištiće i da li može sanirati rane od ožiljka.
Unaprijed hvala ;), i još jednom se ispričavam što sam otvorio novu temu.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.378
2.598
prvo je nestalo crvenilo(upala) i jednostavno su se povukle,osusile i to sve u nepunih 3 tjedna.
Ulje je od z7
Ali i prehranu je promjenila izbacila cokoladu i masu stvari..ustvari ja sam joj zavrnio slavinu haha
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
netrebas se ispricavati ali ni tako lako otvarati teme mogao si to pitati u bilo kojoj temi o ulju al vec kad si je otvorio neka bude posebno za pristice ;) kao sto ti je opa napisao ulje je jako dobro za pristice ja ga isto koristim kad zatreba sa odlicnim rezultatima isto tako je odlican za herpes kad tek osjetis da pocinje zatezati namazes i neuspijeva se razviti...iz dosadasnjeg iskustva sam primijetio da z7 ulje ima bolji ucinak od 8 ball kusha ali i kush mi je pomagao dovoljno tako da ako imas ulja slobodno probaj napravi kremu sa kokosovim uljem u omjeru 1ml ulja 100ml kokosovog za kuhanje ja preferiram kokosovo sa mirisom jer tako ublazi miris ulja

problem ce ti prestavljati stari oziljci oni nece otici al ces sprijeciti pojavu novih...sretno i javi rezultate
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
izbaciti iz prehrane bijeli šećer, kolače, slatkiše, sokove i slično (med i voćni šećeri su dobri), izbaciti margarin (veliko zlo), izbaciti što više zasićenih masnih kiselina, jesti što više jaja(suprotno vjerovanjima, žumanjak nije loši kolesterol nego je pun omega 3 i 6) i ribe, izbjegavati konzerve i gotovu hranu koliko je moguće i prištići će se smanjiti i povući. u kombinaciji s kremom od ulja nestati će potpuno nakon tjedan dana.

edit: ne zaboravite jesti što je više moguće voća i povrća!

isto tako je dobro ispirati lice čajem od lišća. osušite lišće koje vam ostane od growa i prelijte ga vrelom vodom, pustite da odstoji 15-20 minuta da se ohladi i time se umijte. pomaže i protiv peruti, samo procjedite "čaj" i isperite vlasište nakon pranja kose.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
metalmaniac je napisao(la):
pomaže i protiv peruti, samo procjedite "čaj" i isperite vlasište nakon pranja kose.
gdje si ovu informaciju nasao ja upravo imam ogromnih problema sa peruti i spreman sam testirat samo ja bi sa svjezim listovima mislim da nista nemjenja...ima li nekakva doza ili ide onako od oka?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
mario, isprobao sam na sebi jer i ja inače imam "mećavu" na glavi. ja sam stavljao od oka, šaku listova na 3 litre vode.
možda negdje i ima članaka o tome, ja sam otkrio slučajno jer nisam znao više što da isprobam i eto...

trenutno koristim prirodni šampon iz Müllera (zapravo je tvrdi sapun) i prirodni šampon od koprive, dok opet ne naraste neka zelenjava da skidam lišće. :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
bas imam jednu vrecicu svjezeg lisca skuhat cu sa 5 L vode pa cu koristit slijedeci 5-7 dana da vidim kako ce djelovat
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Ja kupio u Sloveniji sapun od konoplje sa izmrvljenim sjemenkama za piling,i mogu reći da je to odličan proizvod,uopće ne isušuje kožu već je kvaliteto hidratizira. I nema nekih umjetnih mirisa već miriše totalno prirodno....evo jučer sam dao starom da si opere vrat jer ima neku alergiju i pomoglo mu je.. Preporuka.
 

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Pozdrav svima .
Imam vec godinu skoro problema sa bubuljicama/aknama i izrazenim crvenilom .
Koristio sam neke kreme i sad zadnjih mjesec i po koristim Sona kremu i ne pomaze bas puno . Koristio sam i sodu morsku so , zadnjih par puta sam koristio prokuhanu vodu sa trimom i time se umivao stime da ne susim peskirom vec pustim da se samo osusi .
Akne su bas izrazene skoro na citavom licu pogotovo po obrazima, vratu i celu .
Moze biti da i pusenje vutre otezava borbu sa njima , tako da cu od sutra napraviti pauzu.
Imam dobre vutre nekih 50tak grama pa sam mislio nekako da napravim ulje ili sta vec da s time mazem lice, jer vjerujem da je ova biljka lijek i protiv ovoga .
Zanima me kako da to napravim da li je neko imao slicna iskustva i sta mi preporucuje ? :crazyd: :wave:
 
30.10.2017
3
0
1
32
bok ljudi! pitanje..
imam problema sa aknama, i napravila sam si ulje.. kontala sam stavljat cisto na lice, al ipak mozda bolje u kremu? moze mi netko rec iskustva.. sto je bolje? malo bi bolje pojasnit sve to
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
227
242
43
Probaj pola mililitra ulja rastopit u deci nekakvog hladno prešanog ulja pa sa tim mazat meni se pokazalo bolje od kreme
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Melem za bubuljice i ekceme može da se napravi od trima . Ja sam pravila pre neki dan . Dve kašike smrvljenog trima - sasušenih listića , onih sa trihomima , stavila sam u dva decilitra maslinovog ulja u teglicu i zatvorila poklopcem . Teglicu ubacila da se kuva na pari . Imam sito- šerpu koja ide iznad šerpe s vodom - i to se kuva sat vremena da vri . Kad se tako obogaćeno ulje prohladi - procedi se od lišća i ponovo stavi na vatru da bi se dodao komad pčelinjeg voska . Manje voska - mekši melem, više voska stvrdne melem pa se teško maže , mada ne utiče na kvalitet. Grumen je od prilike jedna kašićica topljenog voska na tu količinu ulja je sasvim ok .

To može da stoji više od godinu dana a da ne užegne. Ako bi se dodalo borove smole ( tamjan) neće se pokvariti nikad . Ruzmarin i neven , lavanda može da se doda ..dok se kuva ..ne može da pokvari ništa.

Mazali smo ekcem na rukama .. koža je bila presušena, otvrdla iznad prstiju na nadlanici ... posle utrljavanja tog melema koža je omekšala - samo od tog jednog mazanja . Javiću šta je bilo posle nekog vremena - ali verujem da će se ekcem povući ...



0001.jpg
 

Prilozi

  • 0002.jpg
    0002.jpg
    13,7 KB · Pregleda: 19
  • 0003.jpg
    0003.jpg
    20,8 KB · Pregleda: 16
Poslednja izmena:

nexus777

Aktivan Član
01.09.2016
170
714
93
netko je bio napisao ovdje na forumu kako se radi krema za bolove ne mogu se sjetiti dali mario ili chill.

Minja3 , dali se ta krema može koristiti i za lice ,umjesto nekih skupih krema,ako me razumijes.

Hvala
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Naravno da može , samo što ovo nije krema nego melem . Obogaćeno maslinovo ulje i pčelinji vosak - nema nikakve hemije ni konzervansa .

Ja oduvek to koristim za lice , samo sam s drugim biljem pravila ... i održava kožu u idealnom stanju . Mada je koža lica odraz stanja jetre kao što su iznad pisali . Džabe mazalice ako jetra ne čisti krv kako treba ili stalno jedemo sve i svašta .
Bubuljice na donjem delu lica, po ivici brade , ukazuju na lošu probavu i probleme sa zadržavanjem otpada u organizmu. Generalno bubuljice ukazuju na podsvesno potiskivanje nekih trauma i problema , a ta loša energija mora negde da izbije pa se to pokaže na licu - tj lice nam pokaže kakvi smo iznutra ... obično ako se to razreši i bubuljice nestanu .. na primer - takav problem može da bude konstantni sukob sa roditeljima i potiskivanje nezadovoljstva zbog toga , kojom prilikom bubuljice izražavaju neispoljene napade besa i bespomoćnosti - tj ono što nije smelo da se ispolji verbalno ..zbog podređenog položaja prema onome ko nas vređa ... itd ..obično dugogodišnje obnovljive stresne situacije se manifestuju ovako ... br 2 uzrok može da bude podsvestan strah od kontakata sa suprotnim polom, strah od povređivanja ... zbog isto tako - na primer razvoda roditelja - ti sam sebe nagrdiš bubuljicama - da ti niko ne bi prišo - da te niko ne bi povredio .. neka vrsta zaštite i prevencije neželjenih stvari po preskupoj ceni .. i to isto kad se shvati - može da dovede do povlačenja bubuljica ..

Melem se namaže i umasira u kožu lica i ostavi malo da odstoji /da sija ) Koža upije koliko joj treba a višak ulja se pokupi ubrusom i lice posle toga više nije masno nego fino hidrirano. To treba radiiti preko dana ... iako postoje kreme za noć - ja nikad to nisam koristila tako jer bi mi ujutru lice bilo ko iz centrifuge zgužvano ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and CilI