Konstrukcija CFL PC Boxa-Prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.05.2012
42
35
0
32
Pozdrav !!!!!!!!!!!

Imam box u fazi izgradnje :) Znaci radi se u PC kucistu dimenzija duzina40 širina 20 i visina 42cm.
Uspio sam pocupat one nepotrebne dijelove iznutra i to sve lijepo pocistit i obrisat i sad nabavljam opremu!!!
Posto sam s novcima na Vi uspio sam nabavit neke žarulje i to je moja moze se rec jedina briga i prvobitni razlog otvaranja ove teme :D
imam jednu Philips 23w 2700k 1550lm i 3 komada nekih Muller Licht 20w 6500k 900lm i nekako mi to ne izgleda obecavajuce pa me zanima dal je to dosta onako za jednu biljku u boxu tih dimenzija bar za vegeteaciju.
Puknut cu neke slike kad krenem u ozbiljnu izgradnju i kupim jos opreme da u miru mogu pocet (folije,ventove,hidrometre termometre i razno :D )

P.S sjemenje koje imam je neko nepoznato
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Jbg, to je kurton bez para...

probaj outdoor, ulog su ti fem sjemenke a vode negdje iz bunara da nemoras kupovati... :)

nista bez kvalitetnih zarulja dovoljno su ti 4x30w ali brendirane za cvjetanje na tako malom prostoru... dalo bi se ti izvuci i s cflkama, osobno uspio sam i trenutno mi cvjeta u 2servera automatik + 2 foto biljke.

Po meni, sto ne uzmes neki stari ormar ili tako nesto?

Ja sam kupio na njuskalu 2serverska kucista i ulozio u hranu i sjeme + hps montirao + cooltube oko 500eura u mjesec i po i slozio sve kako spada i tek sad ocekujem nesto cestito i masno.

I da cupav je Galaxy sad i smrdi vec :)

Ja sam uspio montirati uspjesno 150w hps, ali sve uz dosta prolivene krv tj znoja. a najvise rucni rad kupio sam ono sto sam mislio da treba :)
 
18.05.2012
42
35
0
32
hahaha ma stavit cu ja to fino nek radi mislim na zaruljama pise nesta plant light . Upravo sam se vratio iz bauhausa kupio tajmer fino hidrometar termometar onu foliju za aute itd sam mi fali ph metar jos a za zarulje cu se nadam se
snac tokom vremena haha a dok se ne snadem bit ce na ovima :)

nije bitno kolko ce uroda bit samo da bude pa makar jedan gram ;) znat cu da je to moj trud
 
18.05.2012
42
35
0
32
slozio sam nesto malo vise ondosno spojio zarulje prekiro folijom i kad sam upalio rasvijetu i ostavio da gori par min zarulje su se onako dosta ugrijale bilo je vruce za primit s rukom dali je to normalno kod takviih zarulje
da se toliko griju ?
 
18.05.2012
42
35
0
32
da onako 2 mm imaju jedna od druge al nisam nih prekrio folijom nego kuciste :D spojio sam ih serijski ja mislim.E da crko mi je jedan vent sad su mi ostala 2 lol pa sam mislio stavit ta dva da ispuhuju zrak a ulaz ostavit pasivan il da za ulaz iskoristim ventilator koj sam namjenio da puse po biljci :D fala na odg


sad sam radio pokuse stavio sam da dva kraja samo 2 zarulje i pustio i dalje se grijalo ko ludo pa sam stavio samo jednu i ta jedna se isto ugrijala ko luda pogotovo ona phillips 23w warm white
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Uzmeš komad clear pleksiglasa 4 milimetarskog, prozirnost mu je bolja nego stakla, 1/4 metra ti dođe 40 kuna, Izmjeriš površinu ispod lampi, isječeš takav komad pleksija, montiraš ga cent ispod lampi i to je to. Toplinu će ti izvlačiti ispuh koji bi trebao biti sa lampama unutar pleksija.
 
18.05.2012
42
35
0
32
ovako zamolio bih pomoc :) imam problema s vlagom. ZNaci kad box radi ( 2 venta za ispuh ,4 lampe i jedan vent koj puse po lampama ) vlaga je kojih 30% a temp je oko 28-30. Stavio sam malu casicu s vodom unutra al cini se da ne pomaze previse mozda treba vecu il nesta,a kad je box ugasen vlaga dode do 60 % o_O onak ima ko kkavu ideju
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
oce li sta niknut u tom mini boxicu? ono s plexiom ili staklom je dobra stvar u takvom kucistu ako te muci temp......ja neznam kod mene rastu u slicnom takvom malom kucistu slicnih dimenzija, imam 2 daylight tez 23w 6700k i 2 neke od 20w 6500k i 1 philips 23w 2700k i temperatura kraj toplih radijatora mi ne prelazi 28 nikada a imam samo 1 vent od120mm na ful isppuhu i 1 mali 80mm na 5v da mi pirka po biljozama. Ove s plavim spektrom negriju skoro nista mogu prliblizit biljoze na 2 cm bez problema jedino malo jace grije ona philips 2700k......
 
18.05.2012
42
35
0
32
niknulo je vec :D sutra cu nabavit pleksi i stavit ispod lampi. Stvarno ne znam zasto tako griju sad sam vlagu digo i ok je a temp se vrti oko 30 vise manje....i zemlju pravu trebam sutra nabavit a na plaći cu probat piknut neke jace lampe pa zamijenit. E di si nabavio ove 23W 6700K ja sam proso pola grada i naso sam samo u bauhausu i to zadnja tri komada od 20 watta.

Evo ovako to sve izgleda!!

http://imageshack.us/photo/my-images/545/dsc04425b.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/96/dsc04427lt.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/850/dsc04426u.jpg/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit
18.05.2012
42
35
0
32
nije mi uspijelo ovo :) al izaslo je i dobroga iz toga jer vise nema potrebe za skivanjem pa sam odlucio napravit jedan pravi box sa HPSom!!
Dimenzije bi bile 450mm(duzina)x450mm(sirina)x600mm(visina) ne moze vece jer sam limitiran sa prostorom.Mislio sam si narucit neko sjemenje sa neta pa su moja pitanja sljedeca:
Koja sorta je najbolja za pocetnike i za tu visinu i koj HPS 70w il 150
Box mislim napravit od metalne konstrukcije i knaufa. Izgradnja krece za vikend :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Preporuka - 150w + neki domaci cooltube od plexia i 2x12cm pc venta ce sigurno odraditi posao ako mozes sklepati direktan ispuh tj ako uspijes napraviti plexi cijev s direktnim ispuhom, ja sam tako zaobisao standardni cooltube s kupaonskim ventom i ohladio hps.

A za sortu, posto imas 60cm koliko sam procitao visine, mozda neki automatik? Ja bih ti savjetovao nesto divlje tipa 30%ruderalis 70%indica znaci bilo sta kupljeno fem sjeme automatik neces fulati... Tako da imas zbunoliku biljku, ubacis 3-4 ljestve i privezujes lagano samo konopljinim kanapom :)

I cak ce ti biti dovoljno 100w hps po meni ako neces cooltube nikakvi, ali onda lampu sto dalje od vrhova... :)
 
18.05.2012
42
35
0
32
oo hvala na savjetima.Da i mislio sam neki automatik to mi se svida,imam izvor plexiju al samo ploci mogu rezat i to ma nes cu izmislit.Taj HPS stoposto grije ko blesav pa ce trebat to dobru ventilaciju slozit imam masu PC ventova pa cu nes iskemijat,jel mozes stavit link di imas slike svog boxa da prostudiram malo prije izrade kako to ljudi rade :)
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Pa u mom potpisu ti je link ovo ruzicastim slovima... ja sam prvo imao 6strana o izradi boxa, kemijao sa zemljom, svast nest, i na kraju kupio u Baumaxa provjerenu zemlju, savitljivi plexi kupis pol metra kvadratna i one vezice, napravio krug stavio 2 brendirana pc venta + savio plexi lijepo, jedino jos silikon nisam stavio da bude jos bolje.

Da griju ko blesave, ja moram imati vrhove blizu hps-a, tako da sam morao imati improvizirani plexi s direktnim ispuhom zraka van kucista uz dva 92mm Schyte Kama Pvm +2 arctic cooling 80mm venta za direktan ispuh naravno vrte se na 3000rpm ovi sto hlade tubu od 92mm.inace nebi islo s 150w nikako. I 100 je po meni dosta.

A i sjeme je jefitno ti automatici mozes ih kupiti solo u boljim shopovima nasim domacim...

Ja mislim da ce ti Sylvania 150w bolje odraditi posao od 100w ako je ohladis, a neces fulati ni s 100w hps, vjeruj mi cim je e40 grlo puno je jaca od 70w hps koji je na e27 grlu.

to je inace industrijska rasvjeta i trebas samo osnovno znanje za spajanje hps sustava iz elektro-tehnike-mehanike.

pozdrav i vidjet ces na kraju svega sto vise truda i volje ulozis biti ce bolji urod. :)

a i sam sam trenutno pri berbi skoro u 2 big tower pca s uspjesno ohladjenim hpsom.

Ima i jos nekih tema tu necu ih reklamirati. Pitaj sve sto te zanima...

ja sam na kraju utukao para kao nitko sto nebi za 2 pc servera, ali meni je to gust i hobi a plodovi dodju vec...

ej to kuciste ti je idealno za 70w hps... tako je meni u manjem serveru, u gigantom drugom je 150w hps...

sad sam bas pogledao sliku. Ako slozis box tih dimenzija za vikend ili ipak stavi plexi u taj pc i 70w hps i 2 cfl plavog spektra od 23w brendirane stedne i miran si vjeruj mi.

bas sam nesto dobro raspolozen :)

da, savitljivi plexiglass imas u baumaxu rezu na metre kupis pol metra tog savitljivog plexija ti je 60kn+ vezice su ti 10kn - 20vezica i imas cooltube najjeftiniji moguci, pogotovo ako imas i neke dobre pc ventove, i imat ce bolje cvjetove sigurno big tower kucista su idealna za hps 70-150w jer imas big i recimo gigant tower...

I duck tape je obavezan meni bio na cooltube-u... jer nisam imao ono crijevo sto cini cool tube jos efikasnijim tj nemam di gurnuti crijevo kad je pc box mali ormaric.

to kuciste ti je prilika zivota vjeruj mi... haha :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MuddyWaters
18.05.2012
42
35
0
32
o jesi se raspiso svaka čast! Na plaći cu ja to sve sredit zemlju imam composanu, al cini mi se da cu morat kupovat onda te ventove jer su ovi moji preslabi za hps eventualno za ulaz zraka i da pusu po biljkama su dobri.Znaci jedini izazov ce mi bit ohladit taj hps ostalo je lagano hps znam spojit i sve to posto sam strojar konstrukcije mi nisu strane:) razmisljam onda uzet hps il 100 il 70 vidit cu jos ,a i imam 3 6700 cfl i jednu 2700 pa cu te bijele stavit unutra ko dodatak. . al prvo moram uzet taj hps spojit ga pa vidit kolko to grije i sta se tu treba napravit. Jesi ti ventove spajo na napajanje il adaptere? Imam adaptera doma pa gledam jeftiniju verziju da ih spojim na njih da nemoram kupovat napajanje!

P.s Svida mi se tvoj cool tube dao si mi ideje ;)