Konstrukcija CFL PC Boxa-Prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ja sam kupio u Chipoteci 2000ma adapter da nebi crknio onaj kineski ipak je na njemu 5 brendiranih jakih ventova... 1x12cm 3x8cm i 1x92cm. Hladim i prigusnicu + propaljivac mada je okacena odostrag prtljaga bi trebala biti van boxa ako je box manji.
Znaci hladim i prigusnicu i propaljivac i lampu sa 2pc venta s direktnim ispuhom van + naravno vent koji vuce zrak van tube i jedan vent koji tjera svjezi zrak kroz tubu.
Ma ako ces ostati na serveru i vise nego dovoljno ti je 100w hps 10 000 lumena na takav prostor daje svakako masne hedove.

Ja sam sprzio 2 biljke s hps 150w dok nisam troduplo namotao plexi tubu, i taman sam izgubio lumene jer je sad tuba deblja, isto bi prosao sa 100w hps jer nebi morao praviti deblji i jaci cooltube nego moze obicni savijeni plexi ukrug ucvrstiti sa onim vezicama tako da evo ti dobrog argumenta za 100w hps.

Jer grlo nije malo kao na obicnom e27 70w hpsu, a 100w i 150w hps se spaja na industrijsko grlo e40 + zarulju treba ohladiti a to nije lak posao pogotovo pretvoriti pc u uspjesan i siguran dobitak, bez puno truda i muke. Osobno znam da HPS 70w mozes ohladiti bez vecih problema s brendiranim pc ventovima od recimo 8cm na 3000 okretaja ali uz savitljivi plexi improvizirati cooltube, cak i za 70w hps.

Pogotovo ak ces growat u PC-u. Vidjet cemo, potruditi cu se ja pomoci koliko god bude moglo.

I mislim da je overkill 150w u server... ovo kod mene je iznimna situacija, jebiga skoro ulozio 500eurica za 2 dobra servera na kraju a para mi nije zao isplatilo se.

I mislim da mnogi neznaju hps 100w je jacine sigurno kao 10cflki brendiranih cflki od 20w, a daleko daleko manje grije ako napravis tubu a daje bolje razultate.

Jer 150w hps u serveru trazi minimalno 3 do 5 mm plexia, dakle ja sam morao urolati skoro urolo skoro metar 100cm x 30cm plexi.

Treba naravno i grlo jako dobro ucvrstiti, ogromno je e40... I pozeljno je imati 12cm vent za ispuh zraka iz tube. Ovaj sto tjera kroz tubu moze biti 92mm ali jaaki neki na max obrtaja.

Ja sam izbjegao i kupaonske ventilatore i reflektor i prosao jeftino koliko je god to bilo moguce jer je sve homemade rucna izrada.

Uzmes ako ti je server 40cm, s tubom od min 30cm i metar sigurno moras urolati za 150w hps...

eto ja ti drzim palceve :) i ocekujem neki automatik fem i dnevnik :) kad si vec dovde dogurao...
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
podrzavam sve sto je
pocetnicki rekao osim automatic sjemena ali to je moj osobni kompleks :) ja cekam jos djelove sa ebeya za moj micro grow boksic jos nisam odlucio 150w ili 70 wata poisto je razlika sto kuna u cjeni a imas lumena koliko trebas a i jednostavnioje je doci do 150w hos nego do 70w ja svoju zarulju jos cvekam mada cu staviti dvije led diode od 10w za 10k kelvinceka (akvarijsko bilje) jako ljepo radi kao dodoatak u vegetaciji bez obzira kaj svjetlo gori onak bjeloo sa malim dodatkom plave boje vec kad imam zasto da ne iskoristim.
 
18.05.2012
42
35
0
32
lijepo je on to sve opisao ja mislim uzimat automatike kolko sam cito o njima jako mi se svidaju.Upravo asm zavrsio konstrukciju metalno za box! eo slika

http://imageshack.us/photo/my-images/11/dsc04428b.jpg/

DImenzije: Sirina i duzina 500mm visina 700mm posto sam imo tolko zeleza pa sam ga masimalno iskoirstio taman mi je :)

znaci iskoristio sam neko zelezo koje sam naso doma ispilio zavario izbrusio i sutra cu obojat i zalijepit knauf na to pokitat ga i iznutra pofarbat u mat bijelu boju.
Idem polako ali sigurno kroz tjedan dva cu narucit sjeme nabavit lampu i ventove.Jedino sto mi predstavlja "problem" kojem cu morat pristupit ozbiljnije je hladenje te HPSice :)

Razmisljo sam o toj 100whps i dodam nutra jos 3 ove cfl bijele svaka 900 lumena koje imam doma. al kako da ih spojim zasebno od hpsice al onda mi treba jos jedan tajmer il kako ?
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ne, to je prednost automatika, spojis sva svjetla prigusnicu i propaljivac na jedan produzni kabel, i to ubodes u timer i stavis si kad ti je jeftinija struja a to je recimo od 20uvece do 08 ujutro i on ce ti brzo procvjetati.

U taj box ide bez problema hps 150w uz nekakvi ct.

I mozes cak dva automatika furati bez problema na 150w u tom boxu, box ti taj ide pod stealth... S obicnim vocnim airwickom unutri.

A ventilacija ti je kod mene 24/0 i nijedan pc vent od njih 5 nije crkao, ali na brendiranom adapteru od 2000ma...

trebas pazljivo birati i misliti na sve unaprijed. Ja sam izgubio zivaca i znoja u izgradnji boxa...
 
18.05.2012
42
35
0
32
dada to me zanimalo dal produzni mogu utaknut i tajmer sad vidim da mogu :) onda je taj problem rijesen.Box nejde u stelth nema potrebe ukucani su upoznati s mojim projektom i ne smeta im niti miris mi ne smeta dapace pase mi :) Znaci ti si sve ventove spojio pararelno na jedan brendirani adapter? Ja sam misli isto tako jedino 2 komada unutra koji ce puhat po biljkama mislim stavit na jos jedan zasebno
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
nemora bit neznam kakve marke adapter samo nek je mA malo veća od planirane potrošnje,a možda ti je ako imaš pri ruci napajanje od starog računala,bolje riješenje što se tiče količine ventilatora jer tad ih moš i deset stavit... ;)
 

cj1980

Banned
Banovan
25.08.2012
83
14
0
43
ajde prigusnice i startzere imas u svakom vecom centru 70w bu te ispalo cirka 200 kuna philips ti kosta sto kuna sam ga trenutno nema u zaruljoteci :) drago mi je sto si odustao od cfla :)
hahah o jako sam los pregovarac :eek:hno: ma nac ce se vec nesta.Sad je prioritet nabavit lampu starter i prigusnicu :D


Ne, to je prednost automatika, spojis sva svjetla prigusnicu i propaljivac na jedan produzni kabel, i to ubodes u timer i stavis si kad ti je jeftinija struja a to je recimo od 20uvece do 08 ujutro i on ce ti brzo procvjetati.

U taj box ide bez problema hps 150w uz nekakvi ct.

I mozes cak dva automatika furati bez problema na 150w u tom boxu, box ti taj ide pod stealth... S obicnim vocnim airwickom unutri.

A ventilacija ti je kod mene 24/0 i nijedan pc vent od njih 5 nije crkao, ali na brendiranom adapteru od 2000ma...

trebas pazljivo birati i misliti na sve unaprijed. Ja sam izgubio zivaca i znoja u izgradnji boxa...

da i ja gubim zivce s amicro grow boxom iskreno puno mi je lakse bilo potaviti paravi room nego micro tu sve zajebava i na svaki detalj vodit racuna trebas pogotovo temp, vlaga ali to je sve za ljude
 
18.05.2012
42
35
0
32
Eo bas sam sad rezo knauf i zaljepio dvije stranice montaž kitom i sad cekam par sati da se to stisne pa cu onda ostalo :) Mislim da ce to dobro zgledat sve za sad sam zadovoljan konstrukcijom i idejom kad poljepim sve stranice cu okinut par slika da vidite ;) Ima jedan ducan pored sveucilisne knjiznice u zagrebu tamo cu pogledat za hps nadam se da imaju

haha bas si sad razmiljam ovo je posto ko neki dnevnik konstrukcije boxa jedva cekam pravi dnevnik otvorit :D :D :D

Edit: Eo slike malo su mutne al vidi se http://imageshack.us/photo/my-images/163/dsc04429ll.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/835/dsc04430z.jpg/
 
18.05.2012
42
35
0
32
Eo mali update u izgradnji boxa, ide polako ali sigurno uhvatio sam malo slobodnog vremena pa sam sa takozvanim "fugen-fillerom" ispunio nepravilnosti i rupe u spojevima.

http://imageshack.us/photo/my-images/850/dsc04431i.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/836/dsc04432u.jpg/

Posto sam danas dobio placu uskoro krecem u nabavku rasvjete i ventilacije i onda krece dio posla gde pogreske nisu dopustive (jer neam vise knaufa :( ) znaci busenje rupa i slicnog.

Ima da to sve bude apoteka ovih dana cu i vrata neka na magnetic slozit sa finom elegantnom ručkicom xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and Blade
18.05.2012
42
35
0
32
mandor je u pravu :D ne znam zasto je to tako ali je tako nazalost hahah kad cu uploudat sljedeci put potrudit cu se napravit kvaletitenije :) ajd kad pisem vec da kazem da cu sutra ili u pon kupit zarulju i ventilatore a box do tada stoji jer mi trebaju ventici da znam di busit rupe i tako a onda cu kad zbusim sve rupe fino vrata izmontirat i pofarbat ga u bijeloooo. Jel zna ko di ima za kupit HPS u zagrebu a da nemoram narucivat cekat i slicno nego doc i kupit :D
 
18.05.2012
42
35
0
32
eo malo sam razmisljo o ventilaciji i na koj nacin bi ju slozio pa sam imo nes ovako u planu.Ispricavam se na neurednom crtanju u paintu :D ovaj vent kod lampe sta bi trebo ispuhivat trak bi naravno ispuhivo topli zrak direktno izvan boksa nebi bio unutra kak sam nacrto to sam krivo nacrto ostalo je uredu. Neznam jedino dal bi ventilatori od 80mm bili dovoljni il da bar stavim 2 od 120mm.3venta koji su zaduzeni za zarulju( ispuh, upuh,i ovaj sto hladi ispod same zarulje) bi bili odvojeni od ostalih te bi ih spojio na isti produzni ko i zarulju i taj produzni bi ukopco u tajmer tako da bi se ta 3 ventilatora gasila isto kad i zarulja dok bi ova druga 4 bila u pogoun cijelo vrijeme i spojeni na atx napajanje