Konstrukcija CFL PC Boxa-Prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.05.2012
42
35
0
32
Trenutno doma imam 3 od 80mm :p moram kupit ove od 120 odonsno moram ih dosta skupit jos ajme trosak di god se okrenes :p a ovi sta ce upuhivat i ispuhivat zrak u boks mogu bit 80 il da i to puknem 120 ?

I nekak me strah ovog knaufa da ne iscrpi svu vlagu iz boksa u sebe ,mislio sam ga farbat unutra u bijelo pokrecit al sve mi se cini da bi pametnija opcija bila folija ona maylar il tako nesto
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ja bi za pocetak napravio pasivni upuh i sve snage bacio na izlaz i unutrasnje mjesanje ako nemas dovljno ventova....ispuh uvijek mora biti jaci a ako nesto vuce zrak van novi jednostavno mora uci kroz doljne rupe bilo venta ili ne, zaknon fizike ;)
s vremenom kako uocavas probleme tako modificiras box ;) ja sam svoga slago skoro godinu dana da sve stima po mojim potrebama i onda napravio nov i :rofl: ..sad sve iz pocetka ;)
koliko para toliko muzike :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
18.05.2012
42
35
0
32
dada jasni su mi ti pasivni ulazi i to znaci najbolje bi bilo da izbusim rupe tamo di sam mislio stavit ventove za upuh i za pocetak ih ostavim tako? Samo me zanima onda morat cu neki light trap nabacit da nebude ono bas rupa u boxu.Kako god okrenem moram se zaletit po par tih ventova ,uzeo bih onda 2 od 120 i 2 od 80 pa se nadam ta ce to za pocetak bit dobro,e onda ce trebat to sve pospajat uredno i lijepo da mi ne vise zice po boxu mislio sam kanalice one uzet i sve zice kroz jednu takvu koju bi stavio unutra.
 
18.05.2012
42
35
0
32
da sad razimsljam o tom CTu dal je bolje da ga napravim solo nekak improvizacije i to il mi se vise isplati uzet gotovi pa se manje zajebavat i samo montirat
ovaj tjedan idem u potragu za zaruljama :) pa cu ostalo pomalo jebiga mala primanja nemrem sve odjednom :p
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ako briješ na to da neželiš svijetlo (pošto spominješ light traps) varaš se ako misliš da ti neće trebati i sa ventovima (pogotovo ako spavaš u prostoriji s boxom kao svaki pravi grower :D ).

Imaš DIY tutorial kako ih napraviti za nula kuna (imaš doma sejotejp i škare sigurno) i pošto sam zapalio očito neki sativa dominant čak ću ti ga i pronaći evo:

https://www.vutra.org/topic/9699-do-it-yourself-light-trap-by-oprah/?hl=%2Blight+%2Btrap

Sad tamo jedan "like" gospođi Oprah Winfrey i škare u ruke :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: pocetnicki

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
kupis 70cm plexi folije i urolas stavis vent unutra ucvrstis sa vezicama i sarafima, kada urolas, izmjeris koji je koliki je promjer u mm i izrezes krug na boxu recimo 160mm neka je deblinja jer neka je vent 125mm treba ti jos bar 3mm stakla. Gurnes tubu i pricvrstis je dobro, eto homemmade je najbolje.

A za hps prek ljeta jedan Vents, ja ovakav uzeo za pc sebi ali od 100mm i 38pa. 107kn ispao glanc novi + moja postarina. Ali meni je mini ct od 35cm i sasvim dovoljan mi je i najmanji fi 100mm Vents za 150hps.

Vents VKO 125mm sa pritiskom 57pa bi ti bio i vise nego dovoljan a nije skup i nije velik. Nepravi buku preveliku buku 38dB.

Dakle ja bi na tvome mjestu mozda tako uzeo, ili jos bolje uzeo polovni pravi ct ako neko prodaje malo pogledas u razmjena i prodaja opreme ima tema :)

samo polako jedno po jedno :) kasnije nutrijente neke :=) bitno da si naumio znaci da ces voljeti growanje :)
 
18.05.2012
42
35
0
32
E takve sam light trapove i mislio napravit identicno hahah naravno da cu spavat u sobi di je box :D ma da morat cu prosvrljat malo te ducane ovo ono al nakraju mislim da cu CT sam radit jer me to usrecuje jedino ako ne poludim u procesu i odem u ducan i kupim novi :) zarulju naravno jos nisam nabavio (jbg kupio auto pa se nema sad )

P.S vidio sam u bivšoj končarevoj danasnja ozaljska u zagrebu onak growshop (snail mislim da se zove) a to mi je onako ultra blizu pa cu skoknut tamo da vidim sta se nudi mozda nadem nes korisno jbt bio mi je pred nosom nisam ga vidio
 
13.10.2013
2
0
1
36
Svaka čast na predanosti dečki. Ja sam sad nabavio 400w hps od tež-a. Ali ja imam cijeli podrum za uzgoj i netrebaju mi ventilatori pošto jednostavno mogu prozračit prostoriju i smanjit temp. Čekam još 2 prigušnice da mi stignu pa me zanima trebam li nabavljat propaljivače(startere) ili ne. Mislim znam da on kontrolira temp/napon prije paljenja i sigurno gašenje ali koliko je on neophodan.