Kontrola Mirisa

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Krecem u unutrasnji uzgoj i poprilicno me brine sanacija mirisa jer mi prostor bas i nije povoljan za rjesavanje tog problema putem ventilacije. Pa evo ako netko ima kakva iskustva sa tim, moze preporucit neke proizvode ( googlao sam ali sam nasao samo americke varijante za koje nisam uspio nac predstavnistvo u hrvatskoj )
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
ako pare nisu problem dobar karbonski filter i jak ventilator,sve dobro zabrtviti + imati dobru ventilaciju u prostoriji:)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Postoje i one ionizirajuće žarulje, sad koliko su učinkovite i isplative ne znam. Također sam vidio na netu po growshopovima razne neke susatve za kontrolu mirisa s nekim tabletama koje se mijenjaju, zaista se ne sjećam kako funkcioniraju, pogledaj malo po shopovima.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ionizirajuse zarulje?? to ne znam...kak funkcioniraju...


btw...dobar filter ,ali jos vaznije,dobro izolirati sve...meni ide van,imam rupu u zidu ali opet se osjeti,mirisi tu i tam izadju van..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: POsram

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Posto prvi puta krecem u samostalan uzgoj odlucio sam se za 2 biljke u malom pc grow-box-u, i kao sto sam napisao vec prostor mi nije pogodan za masivnu izolaciju i karbonski filter. Upoznat sam sa dosta grow prirucnika i dvd-a ali onis svi govore o tim karbonskim filterima, ventilacija koja vodi u dimnjak i te neke fore al meni to ne pase i ja bi neku kemikaliju, nesto prakticno sto mogu staviti kraj ventilatora za ispuh pa da se ne osjeti jer makar nisam imao svoj uzgoj imao sam priliku vidjet fazu cvjetanja i koliko se sjecam miris je prilicno intenzivan :p
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
nema kemikalija...miris je prejak da bi ga bilo tko u tvojoj kuci zanemari..jbg...sklepaj filter.treba ti cca 70kn..od ceg je ugkljen 50kn
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Osim filtera mislim da nema stopostotnih rješenja,nek je i 50% opet je miris isti,ko ga raspoznaje:)
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
ma ok je i ako barem 50% neutralizira, pa cu ostalo provjetravat ili sklepat neki filter ako ce bit svejedno jako intenzivno.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ovako nešto kao što je bongash pokazao u postu s filterima sam i ja probao samo što sam na kupaonski vent nadgradio kutiju s 2.5cm aktivnog ugljena i nije radilo, onda sam probao smanjivati debljinu ugljena i nakon što ni na manje od 1cm nije mogao povući prekrižio sam ideju. Jednostavno aksijalni ventilatori nemaju ni približno dosta snage da povuku zrak kroz filter. Na ispuhu se osjeti vjetrić ali to je samo vrtloženje zraka od lopatica, staviš zapaljeni mirisni štapić pred filter da provjeriš jel radi. Bez centrifugalnog ventilatora (40evra naviše) ništa od filtriranja.
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Kod mene 2 takva venta (12cm/150mh)rade na diy karbon filteru sa nekih 4 cm ugljena.Jeste da je na mom filteru zbog valjkastog oblika povrsina mnogo veca,ali kod nas na buvljaku ima da se kupe gotovi ulosci kruznog oblika debljine oko 1-1,5 cm koji su predvidjeni bas za te ventove za aspiratore. Najvise zavisi od samog ugljena. Kad sam uzeo neki lomljenji misleci da ce biti bolji sitniji,nije nista prolazilo,ali kad sam kod lika na preporuku uzeo neki kvalitetniji ugljen pa jos i krupnije granulacije ispalo je sve ok. Znaci 2 takva venta mi dovoljna za box 130dx70sx120v (ujedno i hps hlade,ali to nije ni bitno u ovom slucaju).
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Zanimljivo ima nešto i u ugljenu kažeš, nisam probavao krupniji, ali ova krupnija granulacija bi trebala značiti slabije filtriranje :) Kako tebi radi jel uklanja sve mirise? Sigurno i tlak koji vent može proizvesti igra veliku ulogu: moj aksijalni od 10 cm radi bijednih 26Pa, tvoj je nekih 60ak Pa, dok centrifugalni vent od 10 cm na kojega ciljam radi zdravih 370 Pa.
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
I ja sam mislio da krupniji nece dobro filtrirati tj da ce "prolaziti",medjutim nija tako. Lik je jedan od jacih akvarista u gradu i po njegovim recima onako laicki objasnjavano najbitnija je poroznost samog ugljena i stvarno kg njegovog ugljena je zapremiski osetno veci od kg-a ovog drugog sto sam uzeo,tako da zbog te svoje poroznosti lakse apsorbuje mirise i u isto vreme bolje cirkulise vazduh kroz njega.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ja sam se mucio sa ugljenom...kupio sam 3-4 vrste i koji god da bi stavio..uvijek je bilo ono nesto ..osjetilo se :/
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ne nego su oba venta na jednom filteru. Ima mislim i fotka u mom dnevniku. Ide mi filter,vent,pa hps pa opet vent... Jedan taj vent ima protok od 150 kubnih metara na sat,ali to je kad je slobodan protok vazduha u pitanju. Filter tu cifru znacajno smanjuje pa sam ubacio 2 kom... Medjutim ta mi kombinacija zbog lampe manje odgovara,pa cu uskoro malo menjati... A sa mirisima nemam problema jer sam ceo boks lepo zaptio silikonom i vazduh nema gde izlaziti osim kroz filter,a on mi na svu srecu dobro vrsi posao...
 
S

silikolor banda

Guest
ne znam na kakvo mestu ti se nalazi box, ja sam to resio rebrastim crevom fi100 u otvor dimnjaka