Kontrola plinskih/drugih instalacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.07.2018
66
259
33
Pozdrav svima, dakle moje pitanje je u vezi kontrole plinskih ili drugih instalacija koje vrse kontrolori od strane distributera. Dakle, zanima me ako netko zna, ajmo sad staviti za primjer plin, kad dojde kontrolor u pregled da li je potrebno samo pokazati mjesto gdje se nalazi ona kutija u kojoj je brojilo na vanjskome djelu kuce ili postoji mogucnost da kontrolor zatrazi uvid u cijelu kucu po kojoj idu te instalacije? Nisam mogao nigdje naci odgovor na tu diskusiju a ako je vec to pitanje ppstavljeno ili sam ga postavio na krivome mjestu, unaprijed se ispricavam. Evo ako netko zna tocan odgovor, bio bih mu zahvalan na odgovoru!;):wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and .i.

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Nitko ti nema pravo uci u dvoriste a o kuci da ne pricamo,osim nekih vanrednih situacija a za takve situacije znamo sta je potrebno za ulazak u dvoriste/kucu

Članak 34.
Dom je nepovrediv.
Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili drugi prostor pretraži.
Pravo je stanara da on ili njegov zastupnik i obvezatno dva svjedoka budu nazočni pri pretrazi doma ili drugoga prostora.
U skladu s uvjetima što ih predviđa zakon, redarstvene vlasti mogu i bez sudskog naloga ili privole držatelja stana ući u dom ili prostorije te izvršiti pretragu bez nazočnosti svjedoka, ako je to neophodno radi izvršenja naloga o uhićenju ili radi hvatanja počinitelja kaznenog djela odnosno otklanjanja ozbiljne opasnosti po život i zdravlje ljudi ili imovinu većeg opsega.
Pretraga radi pronalaženja ili osiguranja dokaza za koje postoji osnovana vjerojatnost da se nalaze u domu počinitelja kaznenog djela, može se poduzeti samo u nazočnosti svjedoka.
 
Poslednja izmena:

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.555
233
kontrole plinskih
Neznam kak je po kucama al u stan si duzan pustit dimnjacara po nekom zakonu da pogledaju dimnjak,plinoinstalatere ovlastene da promjene brojilo (sto se meni dogodilo pa sam box prekrio plahtom) da naprave kontrpolu cjevi dal plin pusta obicno na brtvilu i tak, al ugl oni se najave,ne ulaze kak im se sprdne...
 

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Meni čovjek iz HEPa, da mobitel, da mu oslikam brojčanik!
Uvijek se može reči, da netko spava u dotičnoj prostoriji ili tako nešto!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi