Konzerviranje marihuane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Pozdrav ekipa, jedna me stvar muči već duže vrijeme, počeo sam saditi ali sam pušač koji još stavlja daleko više duhana nego marihuane, pa me uvjek zanimalo dali je moguće na neki način spremiti travu a da ona ne izgubi svoja svojstva.

Neznam dali se itko ovakve blentave ideje sjetio ali mora da netko jest, ima ljudi glupih kao ja hh. Ovako recimo nakon sadjenja meni ostane optimističnih 100g marihuane, e sad da ja to popušim trebao bih kontinuirao biti zmrvljen jedno dva mjeseca. Popušit ću u roku ajmo reć mjesec dana uvrh glave 20 do 30 grama, ostaje mi 70 grama, podijelit ću recimo isto toliko, ostaje mi 40tak grama, neželim prodavat nedaj bože, ali brate šteta je i baciti.

Dali bi išta moglo upaliti za konzerviranje, tipa zamrzavanje, vakumiranje, i koji je maksimalan vremenski period prije nego kanabis počne gubit svoja svojstva.

Unaprijed hvala na pomoći ;)
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E Venlo vidim da kazes da moze u teglama i na hladnom,pa bi me zanimalo koliko to hladno mislim otprilike koja temperatura..?? I sto bi bilo najbolje za napravit za one growere koji zive u stanovima gde greju kao ludi pa koliko god da je velik stan nema nigde da je ladno...Isprika ima a to je balkon a pak ne znam da tamo nije pa prehladno..:)
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
vutra nije kao kisele paprike, pa ce se pokvariti, jednostavno uzmete obice vakuum tegle, osusite dim, drzite ga neko vrijeme u papirnatoj vrecici dok ne postanu na dodir chrispi, kad pocnu kao pucketati kad ih stisnes i onda ih stavis u tegle i svaki dan ih istreses, obrises teglu i vratis nazad i tako 7 dana i onda ih vratis unutra i otvaras ih svakih mozda tjedan dana po par minuta, sto ti duze budu stale miris i aroma bit ce intenzivniji, a dim bolji eto

ovako izgledaju tegle koje trebate, sigurno ste se susretali s njima
http://www.batania.de/out/pictures/1/550354_JF_090909_p1.jpg

samo stavite gumicu(ovo crveno ispod poklopac) koju dobijete uz njih na poklopac i to je to
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Strijela

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E vidi frend pa kiselim paprikama nesmeta hladno nis,pa mogu i na balkon...ha,ha :)A nama dragoj biljci ne znam bas da pase...ha,ha :) Ma znam kak se radi CURING metoda nisam to pitala ,vec o temperaturi koja bi bila najbolja..
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
pa nemora doslovce biti 'hladno'...neka špajza,u spavaćoj u ormaru među robom,...ovo ostalo ti je odgovorio THC Power
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Hvala Enlo,to me interesovalo...a to kaj je reka Thc Power sam i sama znala kako triba,ali u svakom slucaju , thanks..:)
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Sličan imam problem kao i Maca, stvarno u malome stanu nema pogotovo po ljeti niti centimetar di je koliko toliko hladno, jedino ako netko ima spremište ili šupu koju ne dijele sa ostalim stanarima, ali ja to nemam, ostaje mi samo jedno.


Jack-Sparrow je napisao(la):
Možeš zamrznuti

Pošto imam veliku škrinju to mi se čini najjednostavnije. Jack dali si ikada probao, kako si ih zapakirao ako jesi i dali znaš koliko je maksimalno vrijeme zamrzavanja prije nego led počne ubijat THC, pretpostavljam da proces zamrzavanja ubije nešto THCa u otapanju, kako si ga otopio?

Hvala vam svima na dobrim savjetima ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ma ne u zamrzivač, meni osobno nevalja kad se odmrzne jer izgubi podosta mirisa i okusa. Ja uzmem one vakumske vrećice i s vrećicom tutnem u taperver pa u frižider i pokazalo se savršeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thedoors and Domar

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E Domar tebi je opet pa i malo lakse jer ti imas problem ljeti,a vidi ja non stop..Posto sam ja u spannjolskoj pa i sam znas kak je tamo ljeti,a i ako imam tamo poveci stan nista mi opet ne pomaze,a ni zimi jer tamo nisu zime nesto hladne a ovi greju stanove kao ludi..a koristiti zajednicki prostor kao veseraj,i ostave sa komsijama nije pametno tamo stavit,jer Spanjolci su uvek taki da vole da nesto njuskaju...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Domar

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.456
163
Ima jedna osobina trave koja se zove shell life iliti kolko dugo moze da se cuva . Generalno posle godinu dana pocinje da gubi na jacini i kvalitetu ...

Aj sacuvajte je godinu dana pa proverite ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Maco Cico, Nemoj si komplikovati zivot...
imas Frizider(ne zamrzivac), imas tegle i, valjda, imas malo maste...
hedove u tegle, tegle u frizider na najnizu policu i gotova stvar.
pa nije osiromaseni uranijum da glave toliko razbijate oko skladistenja.
 

Domar

Aktivan Član
13.02.2013
186
174
43
31
Beyond the smoke screen...
Frenki nije da se nisam sjetio stavit u friđ ali kad dodje do konzumiranja odmrznutih psihoaktiva i jedina ideja koju imas je bubni ju na najnižu policu bilo bi razumno da ćeš se prvo raspitat jel to najzdravije?
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
Uf,uf..Imas maste..Pa vidi gixxx svi imamo maste ,nego za ovo kaj radimo za uzgoj nama drage biljcice mnogo vise triba od maste,a to je znanje i iskustvo..To kaj si reka za friz sam znala i sama,al reko da pitam mozda ima i bolja solucija,ak nema bolja onda moram tak ucinit..:) gixxx ti nisi racunao da mozda neko ne zivi doma sam,pa sta ak taj nek pita sto je to u frizu, kakva je ovo trava i sl..hm,hm verovatno bi rekla da je to neki najbolji caj na svetu...ha,ha :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grga77 and Domar

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Jack mislim da cu ako sve krene kako treba u 10-om mjesecu imati problem sa skladistenjem jer se nadam da cu imati vecu kolicinu dima, pa bi mogao uzeti te vrece