Kopanje rupa, automatici outdoor, blaga klima :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ekipa, neki od Vas znaju da imam 1 grow iza sebe (Outdoor) . Ali taj grow je bio bez ikakvog "fensi" sjemena i posrećilo mi se da je ispala cura. Plus sadio sam u zemlju direkt,bez pripreme,dizanja korova (a okolo raste divlja kupina, i ona visoka bodljikava trava,mi je zovemo sikavica) i gnojenja u vegetativnoj fazi.

E sad s tim uvodom moja pitanja su sljedeća. Stiže par sjemena automatika,od kojih je sigurno 2 wembley,i po jedan red dwarf i deimos.

1.Kakvi su to automatici za outdoor?

(Za wembley sam vidio jedan PC Grow na forumu i svaka biljka je u tim uvjetima dala 40g suhog,što znači da nije loša definitivno. ) Da li bi još preporučili neki iz iskustva ili iz reporta automatik s dobrim prinosom?

2.Kolike rupe bi trebale biti iskopane u "domaćoj" zemlji za optimalan prinos automatika?

Planirao sam ić Bladeovom tehnikom i napunit kupljenom zemljom rupu veličine kante od 20L. Napomena: Ta domaća zemlja sa gnojenjem u cvjetanju samo mi je dala oko 120g suhog na jednoj biljci,bez ikakvog treninga,što znači da sigurno nije loša.

3. Da li je rano početi sadnice iz sjemena oko 10-15.3? Govorim o automaticima i "običnim" feminiziranim biljkama.

Podneblje je uz more,ljetne temperature i do 40 i preko na suncu :)

4. Potgrond H za punjenje iskopanih rupa?

5. Veličina rupe/rupa za veeelike biljke,pričamo o feminiziranim ne-automaticima?

Da li je dovoljno ova "kanta od 20L" metoda, jer u Blade-a je očigledno bila,a idemo s istom sortom,tj imat ću jedan fem. Early skunk,eventualno 3 :D
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Početkom proljeća preko 20 stupnjeva vani :) Uglavnom ljeto dugo,zima kratka. Ove godine ne znam jesam li led vidio 2-3 puta kroz cijelu zimu. Evo sad je 8,6 °C
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
kad je temp. iznad 17C biljka raste, ako imas 20C onda super... kod mene je sad samo 2 stepena nize nego kod tebe, al ipak ne mogu saditi sredinom marta ;)
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Negdje sam na stranom forumu pročitao da bi kao pravilo trebalo biti kad noćna temperatura ne ide ispod 12 stupnjeva.

Što kažeš na ova ostala pitanja za zemlju,sorte i to? Za early skunk sam vidio u blade-a da je bomba,ima li jos koja sorta slična njoj,a da ne odulji opet krcato? Kod earlya mi se također sviđa što podnosi topping super,pa će mu to i bit trening,tj. vjerovatno će bit FIM,pa eventualno topping.
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
iz slicnih smo krajeva, pa ti nesto mogu reci, ja sam bez veze bocnuo neku sjemenku u posudu od 5L i eno je raste vec 2 tjedna vani bez problema, sudeci prema tome da joj odgovaratj. prije da joj je prihvatljivo, ja sam mislio nesto slicno kao ti ali sa super critical auto sjemenkama koje su također high-yield (800g/m2) ili 35g po biljci kako su deklarirane
kod automatika je dobro sto bi logicno procvjetale nekih mjesec, mjesec ipo dana od sadnje i jos neka 2-3mj za veg i gotove su u sred ljeta sto nama na moru savrseno odgovara
Inace za ovaj strain pise da se sadi ukoliko je najniža temperatura iznad 10 stupnjeva, a to jest, pa mozes probati
kupe od 20L su dosta, mada uvjek moras kopati malo vece nego ovi kontinentalci jer smo ipak u kršu

sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
THC_power je napisao(la):
kod automatika je dobro sto bi logicno procvjetale nekih mjesec, mjesec ipo dana od sadnje i jos neka 2-3mj za veg ...

ne znam sta si ti pobrkao ali automatici procvetaju za dve~tri sedmice a ne mesec, mesec i po i posle ti treba bar 50ak dana cvetanja, a ne 2~3mj za veg

edit. samo ne ocekuj mnogo ma temperaturama od 10~15C, biljka nece uginuti ali...
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Nisam ja u kršu,plodno je tlo oko mene :D Kažem,prošla biljka mi je dala oko 120g suhog bez ikakvog gnojiva u vegetativnoj fazi,bez ikakve pripreme zemlje,a posađena početkom 6og mjeseca.

Mislim da ću za automatike pripremit rupe u toj zemlji sa jedno eventualno 5 litara Potgrond H,okolnu zemlju pobacat kravljeg stajskog gnoja i prekopat i tu ostavit. Inače je to tlo jedno eventualno 40 cm iznad razine vode,tako da je ta biljka koja je dala 120g znala bit i po 2-3 tjedna bez zaljevanja,a u obilasku ne bi pokazala ni trenutka znakova suše. Problem je bio s Ph,i bubama koje su je na mjesta gricnule,al je i dalje to bila fina biljkica od jedno 1,80m,bez ikakve zamjerke.

Kažeš da imaš biljku vani već? I raste? Imam jednu sjemenku Early Skunka i to mi djeluje kao sorta idealna za moj kraj, i ne želim je zeznut.

PowerSeed,što misliš na ideju da napravim neki improvizirani plastenik u brdu,čisto za nju samo i da je startam oko 5.3 i posadim u zemlju oko 1.4?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ako su ti spoljne temp. iznad 17C mozes saditi kada hoces, sacekaj da se vreme stabilizuje pa sadi opusteno, ja se ne bih zezao sa plastenikom, cemu, zasadis u kuci u plasticnu casu 2 sedmice pre nego sto planiras prebaciti u outdoor, gde ste toliko pozurili, jos nije drugi mesec prosao
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ma prvi put da ću sadit nešto sa pedigreom, i da ću imat priliku probat takvo nešto. Jer u nas je inače "skunk" sva trava malo bolja koja dođe,da ne pričam o pričama kako trava pod umjetnim svijetlima nema listova nego samo cvijetove,kako je jača duplo i bolja, da vanka uzgajanje je dobro,da se dobije više al imaš i više listova i kvaliteta je lošija ( Zamisli ) itd.

Inače u kući baš i nemam opciju startat 2 tjedna prije, radi ukućana. Eventualno je proklijat dok ne naraste 2-3 cm i izbiju lažni listovi. Sve ostalo je previše, i van opcija.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Blade, tj Jack. Ti si imao early u prošlom growu. Možeš li mi malo detalja o njoj. Topping ili FIM? Kakvi nutrijenti? Kolike rupe? Kakav je rad dima? Koliko drži? Sta bi još napravio s njom da si mogao? Neke stvari za pazit posebno? Znam da daje velik prinos,i to želim,veliku curu! :D
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa odgovore na sve šta si pitao...više manje...imaš u dnevniku....ako ceš topirati..krajem 8 mjeseca osiguraj grane i glavnu stabljiku jer u 9 kad pocnu divlje oluje odjednom i bez upozorenja polomit ce ti biljke....pogriješio sam što sam topirao glavni vrh jednom....trebao sam topirati sve i to više puta.....inace sorta je luda..eto toliko
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dyuk

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ne znam u kojem si ti dijelu hrvatske ili di vec,no nije bitno uopće iz sigurnosnih razloga,ali kod mene ode i nema nekih vjetrova jakih prije 10 mj.

Što mislis na to da se odradi FIM prvo,pa nakon toga svaku novu granu topirat kad biljka bude totalno oporavljena i narastu fino te novonastale grane?

Dalo bi je manje u visinu,a bila bi razgranata i sigurno opet dosta visoka. Manje ali dosta
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
Samo ti zasadi prvo biljku, pa ce ti se vremenom sve kazati samo ;) Topping uz blagi LST moze cuda da napravi, FIM treba znati ubosti.
 

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Ima na stranim forumima dobrih vodiča za FIM i uopće ne djeluje neki SF. Biljka će sigurno biti u zemlji,bez brige. LST ne znam baš da ću radit jer bi onda bilo upadljivo i oduzima dosta vremena. Ako ništa,topirat ću poslje svakog oporavka :D
 

THC_power

Aktivan Član
10.07.2012
211
554
93
35
Power ja sam malo povecao vrijeme za automatike jer je ipak outdoor i jos je hladno, pa ne vjerujem da bi tako brzo bile gotove
Evo moj super critical auto pod hps 150 na povrsini od 40x40 sve idealno napravljeno, pa mi je bio u veg nekih mjesec ipo i evo sad je pri kraju, a posadene su pocetkom 12. Mjeseca
Krivo sam se izrazio, mislio sam na cvjetanje ne veg.