Korištenje vode od flushinga(ispiranja) ponovno?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.03.2012
18
3
0
31
Mene zanima jer nigdje nisam mogao naći odgovor. Je li se može ponovno koristiti voda koja je prilikom flushinga tj. ispiranja iscurila iz posude za zaljevanje biljaka za daljnju gnojidbu? Ja mislim da se može, ali opet nisam siguran, jer opet ta voda je puna tog gnojiva u visokom sastavu tako da ne znam je li to opet sigurno raditi? Što vi mislite?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
upravo to, zašto bi sve štetne tvari koje si isprao iz tla vratio ponovo natrag?
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
dobro covek je imao ideju da ne baca djubrivo (gnojivo), i nema tu mozda nekih mnogo stetnih stvari i kapiram sto ovakvo pitanje. Al sto da zbog jednog cepa djubriva (gnojiva) koje kosta nekoliko evra litar rizikujes da upropastis biljku. Ja kod polivanja sav visak vode koji se nakupi u onom dole tanjiricu ispod saksije (podmetacu ili kako se vec zove) vratim posle pola sata - sat i nista joj ne fali. E sad kod flusha ti verovatno ostane dosta vode pa ne mozes da je iskoristis odma i moras da je cuvas pa se ph poremeti pa nastaju razna sra*a i td. Tako da bolje da to malo razblazis i bacis to napolje na travnjak :)
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
teoretski bi mogao da koristis tu vodu, pa nisu tu stetne tvari ,tu je sve ono cime si hranio svoju biljku do sad.
Samo pred kraj ispirate zemlju da bi se prekinuo dotok hranljivih tvari,da bi biljoza uspela da preradi sve ono sto je prethodno uzela i rezultat bude dim koji nije opterecen mineralima.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
dokazano je da se pretjeranim tuširanjem gubi zaštitni sloj na koži čovjeka pa umjesto da bude zdraviji više oboljeva
kakve ovo ima veze?
možda nikakve....
što to peremo mi sa sebe?

kod biljke nije isto jer zašto je tuširati ako ne postoji razlog,koja je svrha flushinga?
biljci ne smetaju njezini mirisi...smeta joj naše neznanje,pohlepa i kemija
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Neradimo flush samo radi biljke, nego da nepušiš kemikalije i da okus bude bolji, što kaže greenpower onda svrhe ni nema raditi flush (barem onaj zadnji)