Koristenje mineralnih gnojiva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
Ovako koristio sam pretraživanje no nisam našao odgovor.
Što mislite o ovom gnojivu? Radi se o kompleksnom mineralnom gnojivu, petrokemija ga proizvodi dolazi u granulama od 2 do 4mm.
Pošto posjedujem to gnojivo čije su vrijednosti 5-15-30 NPK, dal bi to bilo dobro za outdoor a možda i indoor, koja količina itd..??
Razmišljao sam usitnit granule tj smrvit ih u prah i otopit u vodi i tom vodom zalit...
Hvala
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
ah, nemoj ih otapati u vodi pa s tom otopinom gjoiti,pališ biljku u trenu,za par dana ju mrtva,granule su napravljene da se stave na zemlju i onda postepeno otpuštaju.Nemoj to ni koristiti,mislim da nije problem odvojiti 4,5,6 e za kakvo -takvo tekuće gnjoivo i odmah znaš omjere,recimo dosta hvaljena a jeftina Plantela...
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
Aha.. Tu sam da pitam :) ako još tko zna išta o tome neka se izjasni. Imam i cvet od plantele, ali me kompleksno mine gnojivo zanimalo jer ga imam na bacanje, ostalo od vinograda vočnjaka itd...
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ta formulacija 5:15:30 je zaista malo previshe...i sam kazhesh za shto ste koristili to gnojivo...za vishegodisnje biljke od kojih ochekujesh nekakav plod.
ne znam u kojoj si sada fazi sa biljkama..ali..preporucham ti da si negdje nadjesh i prochitash o potrebama biljke za hranjivima.tj koji element utjeche na koju fazu rasta i razvoja..po tome chesh kasnije znati koje gnojivo mozhesh koristiti i kada.
btw. N = dushik ( azot ) P =fosfor K =kalij a formulacija je odnos tih elemenata u samom mineralnom gnojivu.
postoje josh neka gnojiva npr. urea, kan i slichno...ali..za ovaj hobi ih nechesh trebati.
potrezhi negdje na netu o prihrani biljaka..vjerojatno i na ovom forumu ima..
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
je da... jako je gnojivo upravo me toga i strah bilo, zato sam pitao prije nego mi bude žao... no pošto sam uvijek volio experimentirati, od organske proizvodnje, kemijske, svakojake... odlučio sam jednu ženkicu u outdooru testirat upravo na ovo krenut ću s nekim omjerima, tako da nešt pridonesem ovom forumu... kroz par mjeseci očekujte neke rezultate, nadam se da ne bude prije, to bi značila smrt biljke
pozdrav
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ok..."tvoj pogreb" kak bi ameri rekli..
to gnojivo bi bilo bolje da pokushash dodati ( ako se vech zhelish igrati ) neshto kasnije...pred cvatnju..mozhda chak i potakne cvatnju tj ubrza ...ne znam u kojoj si fazi-koliko su stare biljke.
u svakom sluchaju.nemoj ga usitnjavati ili topiti u vodi. stavi , doslovno par kuglica u krugu od cca 25cm oko biljke..pa mozhesh baciti i shaku -dvije zemlje preko kuglica..i lagano zaliti...velim-ovisno gdje se nalaze jer,nisam skuzhila...jesu u zemlji ili u posudama tvoje biljke??
sretno.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ja se bojim da bi moglo biti i prije...........pokusaj to gnojivo izbjeci u sirokom luku.pozdrav
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
ispričavam se što nisam obrazložio prvo situaciju
slike nemam, ne slikam, imao sam loša iskustva, no biljka je vani u zemlji 2 mjeseca, bila je u tegli u lst-u no preuređivao sam stan pa sam ju odnio van na sajt i stavio u zemlju, znaći bez tegle, drito u zemlju, sveukupno je stara malo više od 3 mjeseca. ona se uzdigla iz tog lst-a i sad iz nje vire dvije debele velike grane duge 120cm.. recimo da je rasla u ubliku Y (ipsilona) počela je cvjetat i ženka je... ima lijepe tamne zelene listove..
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
ok..zvuchi fino..tim vishe nije jasno zashto ju zhelish unishtiti ? ? ?
obzirom da je vani u zemlji..ima veche shanse da prezhivi to gnojenje..ali...ne vidim razlog zashto bi to chinio 3mj.staroj biljki..
to shto sam rekla da ima veche shanse za prezhivjeti...ne znachi da che i prezhivjeti..
ne bacaj to gnojivo oko te biljke..i kraj priche.

( ako nemash nishta drugo za gnojidbu-ok...u svakom sluchaju bolje i bez ikakvog gnojiva nego sa NPK 5:15:30 )
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
e pa mili moji!
gnojivo je zakon!! naravno odredio sam omjer ako koga zanima mogu ga napisati i postupak..
MEĐUTIM.. moju prekrasnu biljku od dobrih metar i 50cm su zgazili i pojeli divljači... tako da sam trenutno u KU*CU! :( :( :(
 

pasword

Aktivan Član
13.05.2012
201
379
63
42
Druze jbg...meni se srce slomilo na pola kad sam skoro video da mi je nesto pregazilo biljku od 1.6 m...bio sam u qrcu al sta da se radi..bice valjda nesto i za zdimiti :)
koliko ti je krivo sto je nesto slomilo biljku toliko ces biti srecan ako budes imao na kraju sezone nesto svoje..tako da bice neka pozitiva samo napred :)


a sto se tice tog gnojiva u granulama...ja sam to koristio samo pre nego sto sam posadio u zemlju...posle samo tecno sam koristio i ne zale se
 

crobigg

Aktivan Član
01.12.2011
91
27
18
34
Nažalost druže neće biti za dim.. netko je bio gladan i pojeo sve vrhiće i zgaženo je sažvakano na par mjesta se pojavili jajani od stresa tako da sam joj skratio muke. Granule idu kao otopina, evo drugovi formule: smrviti 3grama granula (NPK 5-15-30) i to baciti u 1,5L vode, mučkati i time zaliti. Napominjem to je bilo u outdooru, biljka se nije bunila, naprotiv, cvjetovi su veći bili i bujali su... ali eto imam ove godine peh... u svakom slučaju ja sam testirao. Pozdrav
 
16.04.2014
2
0
1
Znam da se vec mnogo pisalo na ovu temu ali nisam uspio pronaci konkretnog odgovora a i nadam se pokojem savjetu.

Dakle namjeravam pocetkom 5. mjeseca presaditi biljcice na otvoreno. Posto zelim da sve bude odredeno kako treba namjeravao sam prije presadivanja u zemlju dodati konjskog gnojiva u briketima i NPK 7:20:30 (trebalo bi pomoci oko ukorjenjivanja). Dva tjedna nakon presadivanja namjeravam poceti s npk prihranom 19:6:20 (to je od yara mineralno gnojivo koje se otopi u vodi i zatim se zalije) i tako raditi s njim do kraja vegetacije. Nakon sto pocne faza cvatnje namjeravam koristiti isto od yara 12:12:36 (znam da u fazi cvatnje treba biti vise fosfora ali u deklaraciji ovog gnojiva pise da je to bas za fazu cvatnje)

E sad mene zanima dali je to otprilike dobro? Ova mineralna gnojiva imam doma pa sam zato ta dva odlucio spomenuti. Isto tako me zanima da li je netko imao kakvih iskustva sa yara mineralnim gnojivima i ako je u kojoj mjeri i koliko cesto bi ih bilo dobro koristiti?

Unaprijed hvala!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Spojeno, mineralno u granulama ne zaslužuje više tema. Ja bih to izbjegao u širokom luku.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
pusti to što piše, pisalo je i na tarabi... ;)

gledaj samo omjer NPK i nećeš pogriješiti. pazi s tim granulama, s tim se obično vrlo lako pregnoji...
 
16.04.2014
2
0
1
Hvala na upozorenju. Pise da nema klora u njima a i to nisu gnojiva u granulama vec je to prah koji se razmuti u vodi. Jedino u granulama je nas npk 7 20 30. Pogledati cu malo i po stranim forumima mozda je vec netko koristio nesto takvo.