Koristite li pH metar?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

daveclarke

Aktivan Član
05.09.2014
190
1.205
143
iza brega
Do sad u svakom growu sam koristio pH metar i redovito sam imao razne mrlje po listovima, hrdju i slicno. U tekućem growu ne koristim pH metar, a na biljkama nikakve mrlje, fleke, zdrave su u potpunosti.

Zanima me koliki postotak growera koristi pH metar, a koliki ne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Ja ne koristim ph metar uopce, ne ostavljam vodu da stoji, ne zalijevam po mraku nikada i ne prolijevam iz tanjurica nista. :D
Hesi mi spusti sa cca 7.5 na 7 i to je to, mozda malo vise. A i kad je cista voda, nikada nista ne korigiram.
...e sad, da li bas svaka sorta moze trpit veci ph, nisam siguran. Cuo sam svasta, da narocito neke sative znaju bit jako osjetljive na fluktuacije ili malo visi ph.
razne mrlje po listovima, hrdju i slicno
Ne mora biti ph, a i da je ph.... ako si sve napravio kako treba, biljka bi trebala bit brza od svih tih flekica na koje i zaboravis kad to sve podivlja :)
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
ja kupio neki pa pokazuje kako kad, ali uglavnom vodu koju koristim (izvorsku) manje od destilirane vode,
Kupiću ga opet, (neki provjereni i onaj papir). Kao početnik imam brdo problema, pa ne želim da nešto zeznem i ovaj put, makar da sam siguran da je to to u vezi vode. Nesiguran sam i želim otklanjati eventualno moguće probleme. ebg.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.995
34.361
2.598
Znam da ga treba koristiti,ali ga ne koristim.
Ph je ustvari osnovna stvar u uzgoju i tu je kraj price :djede:
Znaci nije to samo posadi,zali..poberi.Ja mogu nabrojati bar 10 finesa kako dobiti dobru ganju.
Ph je jedna od njih ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
ma sve stvar sorte al sa riktanjem ph vode bolje biljke u mom slucaju definitivno..ja provjerim prije svakog zaljevanja, 2 min posla...ostalo mi u navici tako i mos ga bat...metar i nove kalibracijske tekucine svaka 2mj pod obavezno...
neku dominant ili cistu sativu bez ph metra bolje ni ne kretatsmiley9934
ph mama:p
a ovi sa tabsima mogu metar bacit kroz prozor...:p
 

daveclarke

Aktivan Član
05.09.2014
190
1.205
143
iza brega
Vjerujem da je korigiranje pH bitna stavka, zato i imam pH metar i tekućine za kalibriranje, ali nije mi jasno kako biljka koja je stalno pod kontrolom pokazuje neke negativne simptome, a nekontrolirana buja i ne pokazuje nikakve nedostatke ni deficijencije:zvezda::
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja radim sa plantellom i ne stimam ph, voda malo odstoji, nekad 20,nekad 30, nekad 60 minuta, kako se kad sjetim, zalivam uvijek kada se lampa tek upali, i nikakvih problema nemam. Sve to zbog old skul ekipe :respect:
:joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa