Kovrčanje listova i smeđe pistile

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.09.2016
26
1
3
43
Nisu lampe u pitanju. Biljke su bile vani na suncu ali sam ih morao ubacit unutra tako da imaju svijetla cca. 3 sata dnevno i to kroz prozor..
 
Poslednja izmena od urednika:
02.09.2016
26
1
3
43
Jasna su meni pravila i koje sve podatke moram navest ali napominjem da sam krenuo u ovo iz ciste zezancije i nemam sve podatke ni uredaje da ih izmjerim. Za sada barem.. Ono sto znam da su biljke tj. sjemenke obicnjare. Zasadene u 3 mjesecu. Svaka ima teglu od cca 10 lit. Cvjetanje je pocelo negdje oko 25.07. Do prije mjesec dana bile su vani na balkonu ali sam ih morao povuc u zatvoren prostor. Nemam nikakve lampe nego koriste samo vanjsku svijetlost. Problem je isto sto sad u fazi cvjetanje ne ispustaju ama bas nikakav miris dok recimo prijatelj ima jednu malu grancicu na balkonu sa samo jednim minijaturnim vrhom i sad u cvijetanje smrdi do bola.. I isto tako imam dvije vrste vrhova koji se vide na slikama u mom prijasnjem postu.. Evo i slike biljke... image.jpeg
 
Poslednja izmena od urednika:

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
@Prasica Pre ce biti prednost nego problem to sto ne smrdi obzirom da je drzis u stanu. Premala saksija za tu biljku, odavno je trebala biti u 20+ litara. Ako je tek pocela da cveta mozda bi mogao pazljivo da je presadis.
 
02.09.2016
26
1
3
43
Ma prednost je to samo sto ja to gledam kao minus tj. problem kad nema apsolutno nikakvog mirisa a u 99% slucajeva miris je prisutan. A ne znam koliko mi je pametno jel sam od par ljudi cuo da nije bas najbolje rijesenje sad presadivat.. Od sljedeceg pokusaja krecem ozbiljnije ali mi je sad zao da mi ovo propadne pa pokusavam vidjet tj. pronac rijesenje da izvucem maksimum...
 
Poslednja izmena od urednika:

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Ako je pocela sa cvetanjem pre manje od 10 dana mislim da bi bilo pametno da je presadis, ako cveta duze nije toliko pametno. Stvarno ne kapiram sta si rekao sto mirisa nema, ti gledas prednost kao problem, the fuck... :bocni::
 
02.09.2016
26
1
3
43
Ma duze cvijeta.. Sad nekih vec mjesec i kusur dana zato kazem da je riskantno presadivat! Pa rekao sam da nema mirisa jel vjerovatno nesto nije u redu.. Mislim ispravi me ako grijesim!
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Pod jedan ko te je savetovao da ne presadjujes i zasto? Ako pustis da se lepo osusi zemlja i malo se potrudis presadices bez da biljci bude ikakav stres. Ja bih odatle krenuo da sam u tvojoj situaciji pa bih video sta dalje, slobodno sacekaj jos nekog da nesto kaze. :) srecno
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ak cete "by the book" onda se ne presadjuje u cvjetanju. Pogotovo ne na pocetku kad biljka ima svoj najbitniji dio cvjetanja...a to je strechanje.
...iako se moze bezbolno presadit i relativno bez stresa....al treba imat malo mirnije ruke i dobro sve pripremit.
Moje misljenje je da se ovakva biljka moze zavrsit bez problema u 10L, nije to neka velika biljka.
Samo joj osiguraj sto vise direkt sunca i bit ce tu nesto.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: High Above

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Vidis kaze Stipe da nema problema znaci bez panike. :)
Ja otprilike ovolike biljke drzim u 20ak litara i to koren popuni lagano. Samo cepaj :gled:
 
Poslednja izmena:
02.09.2016
26
1
3
43
Ja nista ne tvrdim samo kazem sto sam cuo .. Prijatelj koji vec duze u ovome cisto savjetuje da ne presadujem, ali ne tvrdi da je ne moguce.. Jeste vidjeli slike vrhova koje sam stavio ?
 
Poslednja izmena od urednika: