KPZ Sremska Mitrovica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
Drugari nazalost uskoro treba da odem na izdrzavanje kazne od 3 god u Mitrovicu. Mnogo bi mi znacilo da mi se javi na pm neko ko je vec bio unutra da mi malo pomogne savetima takodje bilo ko drugi ko je bio u zatvoru znacilo bi mi. Prvi put idem u zatvor i jasno vam je kakav mi je pakao u glavi. Imam 37 godina roditelj dvoje maloletne dece, bolujem od MS, depresije, anksioznosti, panicnog poremecaja. Gajio sam gljive i od njih pravio tinkturu za lecenje MS. Pored ovog imam i 3,4 godine za uzgoj 6 biljaka nasih gajio 2013te za ulje isto za MS nista sud nije hteo da uvazi od med dokumentacije. Molim za pomoc i savete pogotovu da li neku pomoc od drzave mogu da ostvare moja bivsa i sadasnja supruga. Najvise se brinem za egzistenciju dece jel sada zivim kao podstanar sa zenom i sinom od 3,5. Ne bojim se robije nisam ja pizda, ali me ubija da se razdvojim od njega jako je vezan za mene i ja za njega. U zadnje vreme kao da predoseca nece se odvoji od mene a meni onda srce prepukne pa pobegnem u hodnik bijem od muke glavom u zid cupam kosu kudam sebi kozu noktima placem kao kisa nije me sramota da kazem odrastao sam muskarac i placem. Od bola sto sam nemocan, u besparici, razmisljam o bekstvu ali gde i kuda bez para bez prijatelja jakih, bez novca za ozbiljna lazna dokumenta, za ovo delo je proslo godinu od pravosnaznosti treba mu jos 5 da zastari, ali ovo iz 2013 za biljke treba jos malo vise od 9. Molim vas kao zajednicu koju smatram porodicom da mi date neki savet neku ideju smernicu bilo sta. Da je samo jedna kazna i nekako da se preda covek ali 6,5 godina da vidjam decu samo na poseti ce me ubiti pritom nisam zdravstveno dobro. Na sve to apsurd zivotni za te biljke sam proglasen narkomanom i treba da idem u CZ u spec zatvorsku bolnicu da me lece od onoga sto mi je lek!?! Ej zivote ej Srbijo Je...m t.
 
18.09.2019
2
34
13
Nemam nikakav pametan savjet za podjelit tako da necu mlatit u prazno samo ti zelim rec drzi se legendo ne daj da te slome najvise zbog svoje djece koja te vole i postuju! Ovo je strasno kakvi su zakoni kod nas na balkanu,ubijes covjeka sa vezama izvuces par god i nikog nije briga a ti moras u zatvor zbog par biljaka sto si imao zbog ljecenja ozbiljne bolesti pa ljudi gdje to jos ima?
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
Jesam vec dali su mi zbog toga a onda sam trazio odlaganje jel mi se bolest pogorsala. I dostavio dokumentaciju da bi sud preko vestaka proverio i nasao da se nisam javio na kontrolni pregled jel nemam overenu zdravstvenu i nisam imao tada dinara u dzepu da placam doktore pljackase pa me odbio i pisao sam zalbu na njegovu odluku i sad cekam al 99%ce odbiti
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
probaj se javit nekoj od udruga za MS u EU, cro, aut, slo, sve ovako objasni kako si i tu, malo mozda finije...mozda budes imao srece i neka od drzava, udruga, te primi, napravi neg. pricu o srbiji o tome, srbija mozda promjeni zakon i oprosti ti sve jer je stvarno sramota.... ipak se tezi EU zajednici...bolestan covjek u normalnom svijetu ima svu pažnju lječnika a ne kaznene institucije, to bi ti trebala biti baza ako je bijeg iz srbije na neko vrijeme opcija...
gledajuči na vragove prošlosti, koji siju mržnju na nac. razini među hrvatima i srbima, mislim da ti je najbolje da probaš tražit pomoć od hrvatske udruge, jer hrvatska politika je ta koja bi vjerovatno bila najsretnija da se moze pokazati u medijima kako je razum iznad svega i kako spašava bolesnog srbina kojeg vlastita zemlja želi zatvoriti...
neznam koliko imas snage, petlje, koliko si bolestan i u nemogučnosti, no medicinski migrant na određeno ti je nekako kraće nego toliko zatvora...prije ćete u EU skupa s kosovom nego ti van iz zatvora...
samo aktivizam u toj udruzi ti negine ako želiš medijski da srbija bude prisiljena da se s tobom pozabavi s nekom moralnom amplitudom...
takoer bi na tvom mjestu imao spremne isprintane studije o psilocibinu, psilocinu, kanabisu, njihovoj primjeni kod MS-a....po mog. više takvih studija da ne ispadneš površan....
šteta stari tolike god. za zajebanciju a ne greh...
dobra stvar je zaista što se sve EU zemlje žele praviti kako su socijalne, to ti je jedina šansa i karta...
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
srbija mozda promjeni zakon

Osobama koje od 1. decembra budu uhvaćene sa većom količinom droge (za sopstvenu upotrebu), preti kazna od najmanje tri godine zatvora.
I to bez mogućnosti umanjenja kazne.
Ovim novim zakonskim rešenjem, popunjena je pravna praznina u vezi sa ne/dokazivanjem namere dristribucije narkotika, koja je tužiocima stvarala glavobolju u praksi.
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Nesramnost samog sistema!!nadalje:- totalna je korupcija-ex-yug.države,kao Srb.(neki klinac,koji mu matori imaju lovu,firme,itd.,ako mu nađu "slučajno" 50g i vagu(śto bi utvrdilo sum,dá je za preprodaju),sumnjam da bih ćak Uslovnu dobio,izbegao bi je sigurno,možda"opomin"i marš kući!!koja BANDA na pozicijama(doktori-i ko prvi krivci,sudci,MUP...da radi na tome,da se kazensko NE obravnava ljudi,brez kriminalne historije, teźko bolestne i -(hvala Bogu,ima lijek SMOLA)da progoni ČOVJEKOVO ZDRAVLJE!!AL OVO MORA JAVNO DA SE SAZNA !!!Ja sam za bilo koju akciju,da se širi rijeć o tvom primeru,i bez imena ... Ili sa, JOŠ BOLJE,u ime sviju nas, koji želimo legalno prosto-samo-sadjenje!ZA OČUVANJE ZDRAVLJA!OVAKVA NEPRAVDA !TREBA DA SE KAŽE STOP!! izvini Brate,što sám se na tvom postu iskalio na Vaš sistem,al te potpuno razumijem šta prolaziš.I ja sam tvorza prije 15 god.započeo,i prije 5god.završio izležavanje kaznih!!bilo jih je više,iz mladih dana mog źivota ,živio sam "rock'n'roll"Life...Tako ,dá paranoju,dá odlaziš u tvorza,....,bolje uputi se u to dá budeš realan, pa odmah započneš skupljat misli-fokus-na ukuplljanje info.kako češ tad do ulja?.…....bez riječi bi osto..,al ako imaš mogučnost,da se makneš sa prostora Balkana-briši!,(ovo je své samo moj savjet)drugačije, BOLJE da se pripremiš, mislim na ulje.. koliko dodje u Srb.ml ulja? Za svoju bolest sigurno trebaš3ml++/14.dana-mesec.,,nagađam.izvini Brate dugom postu.Al pomočí ću ti financijski koliko mogu.obečavam!javi mi se u pp.✌️ pozz R.!!od U.
 

shaolin monk

Aktivan Član
15.12.2016
942
6.807
233
Pozdrav,
osim "lijevih" medija i društvenih mreža nemam pametnijih ideja.
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
ovo je teski fasizam u Srbiji svakodnevno hapse bolesne ljude sa uljem ili sa biljkama jel politicari murija polujavno valjaju ulje.
hvala svima sto se u tolikom broju javljate pm, hvala vam na svoj podrsci i lepim recima i finansijskoj pomoci koju nudite, ali molim vas eto da napisem ovde, novcana pomoc mi nije potrebna niti cu je prihvatiti od bilo koga. svi mi se mucimo i radimo za novac i niko od nas nema previse da bi drugome davao. hvala vam jos jednom u moje i ime moje porodice, zaista su mi ljudi sa foruma ko rod najrodjeniji. ako zelite da pomognete znacilo bi mi ako neko ima kuci i da mu ne treba neki od onih starih telefona sto nemaju internet kameru ni ista a da drzi bateriju dobro. treba mi da imam kako biti u kontaktu sa porodicom. br nov meni i njima i cao niko drugi ga nema. takodje ako neko zna neki vid bezbedne komunikacije....
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
razmisljam o opciji koja je najbolja. da li je neko upucen koliko cesto daju uslovni otpust u srbiji ? koliko ga je tesko dobiti? kako ide sa spajanjem kazni sta se tu dobija molim ako neko zna bio bih zahvalan
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
ovo je teski fasizam u Srbiji svakodnevno hapse bolesne ljude sa uljem ili sa biljkama jel politicari murija polujavno valjaju ulje.
hvala svima sto se u tolikom broju javljate pm, hvala vam na svoj podrsci i lepim recima i finansijskoj pomoci koju nudite, ali molim vas eto da napisem ovde, novcana pomoc mi nije potrebna niti cu je prihvatiti od bilo koga. svi mi se mucimo i radimo za novac i niko od nas nema previse da bi drugome davao. hvala vam jos jednom u moje i ime moje porodice, zaista su mi ljudi sa foruma ko rod najrodjeniji. ako zelite da pomognete znacilo bi mi ako neko ima kuci i da mu ne treba neki od onih starih telefona sto nemaju internet kameru ni ista a da drzi bateriju dobro. treba mi da imam kako biti u kontaktu sa porodicom. br nov meni i njima i cao niko drugi ga nema. takodje ako neko zna neki vid bezbedne komunikacije....
Bok drug,sjetio sam se,imam ja nekoliko tel.onih starijih,koji su manje dimenzije.kont.me na zas.poruku.sve najbolje
 

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
razmisljam o opciji koja je najbolja. da li je neko upucen koliko cesto daju uslovni otpust u srbiji ? koliko ga je tesko dobiti? kako ide sa spajanjem kazni sta se tu dobija molim ako neko zna bio bih zahvalan
Bok Brate, najbolje da se raspitaš kod nekog pravnika,(odvetnik a),kad ima pro-bono sati(jednom u sedmicu bih trebao imat,bar po zakonu)!,al znam,da ti voda u grlo več curi,pa malo poGooglaj..Uslovna se dobija u RS,na 50posto odležané kázne,moralo bi biti i kód Vás nešto slično.spajanje kazni-u mom primeru(opet RS), ide,da kad spajas dve kazni,pada za najmanje mesec dana na okupnu kaznu pá i više; nadalje,ako spajas više kazni,se ti isplati,da spajas jedno po jedno(dve od jedanput)jer tako "više profitiraš",u smislu,da ti je kazna sve manja.(jedna od caka)!PRVO SE HITNO:INFORMIŠI ,ŠTA TI JE RADIT,U VEZI SA USLOVNOM,A POTOM,I SA SPAJANJEM KAZNI!!nadam se,da ti bar jedna informacija koristi . :thumb:
Pozz i sretno!!od méně i žene.javi se šta
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
drugari sta mislite ukoliko se sklonim negde preko kolika je sansa da ce me ovi zlotvori dici na interpolovu poternicu tj na medjunarodnu, da tipa npr u austriji il bilo gde policija me zaustavi na ulici i kad mi proveri dokumenta nadje da imam poternicu? isto pitanje me zanima i za zemlje regiona. takodje, ako ja npr budem u zemlji eu 3 meseca koliko je dozvoljeno nama iz srbije, pa predjem tri meseca u BiH ili CG tj zemlje van eu a da nisu SRB, pa se onda vratim u eu jel mi onda vazi da nisam prekoracio rok boravka?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Sumnjam da bi te digli na interpol, male su to stvari za takvo sto. A i kad bi te zaustavili u austriji i cak imali mogucnost vidit zbog cega i kako sumnjam da bi te isporucili, tamo je to normalnije, pa nisi pobio 10 ljudi... Mislim da bi jedino imo problema kad bi se vraco u svoju zemlju pa bi ti dali puno puno vecu kaznu nego sto si dobio.. Ili kad bi vadio vizu za rad pa bi saznali.. Sto se tice ovog za ostale zemlje.. Mozes u bilo kojoj biti 3 mjeseca, npr dodes u hr budes tu 2 mjeseca i 30 dana i taj dan odes u BIH po cigare, ostanes u kafani popijes koju i sutra se opet mozes vratit u Hr ili bilo koju drugu drzavu koju odabares, ako odaberes.. U SRB se ne moras ni vracat.. Samo ako mene pitas bolje ti je ne bjezat od problema.. Od toga nemas nista.. Bolje odradi to, izdrzi nekako, zbog obitelj, zbog djeteta.. Ovako ces samo biti u strahu ako budes u bijegu i neces nikad biti miran
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Nebi dobio vecu kaznu u slucaju da ga pokupe na povratku,ali bi ga strpali u zatvor ..permanentno.
Zatvorenici koji npr.pobjegnu iz zatvora..ne dobivaju duzu kaznu.Kazna ostaje ista,ali gube sve benificije.
Greska ,ili nesposobnost sustava je to sto nekoga ne moze pokupiti..locirati.
Logika.

edit
u principu se moze reci da bi dobio vecu kaznu jer bi izgubio mogucnost izlaska iz zatvora ranije..nakon 2/3
Nazalost ..zatvorskim zargonom.
Odlezao bi dasku!!
Onoliko koliko pise na papiru..ni dana krace.Eventualno dan,dva duze ako je vikend haha,ili bas kada ti izlazis nemaju tiskanice za otpusno pismo,zametnuli se negdje papiri..pa moras cekati Ponedjeljak
 
Poslednja izmena: