KPZ Sremska Mitrovica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ako ja npr budem u zemlji eu 3 meseca koliko je dozvoljeno nama iz srbije, pa predjem tri meseca u BiH ili CG tj zemlje van eu a da nisu SRB, pa se onda vratim u eu jel mi onda vazi da nisam prekoracio rok boravka?
Mozes u bilo kojoj biti 3 mjeseca, npr dodes u hr budes tu 2 mjeseca i 30 dana i taj dan odes u BIH po cigare, ostanes u kafani popijes koju i sutra se opet mozes vratit u Hr ili bilo koju drugu drzavu koju odabares, ako odaberes..
ne znam kako stoje stvari sa bosnom, makedonijom, crnom gorom, ali u eu mozes legalno biti dva puta po 90 dana godisnje max.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ne bre, ja kao gradjanin srbije u eu mogu boraviti 90 dana max u cugu, zatim moram izaci iz eu zone i onda mogu da se vratim na jos tri meseca.
kad prodje taj period, moram cekati sledecu godinu, odnosno 6 meseci za novih 2x3 meseca.
jedino ako nisu izmenili zakon, mada sumnjam zbog situacije sa ovima iz sirije i ostalih.

doduse pricam o situaciji za holandiju.
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Ti kao građanin srbije mozes biti u hrvatskoj ili bilo kojoj clanici eu maximalno 3 mjeseca ako nemas vizu, zadnji dan predjes granicu i opet se mozes vratit na 3 mjeseca.. Covjek iz novog sada 3 godine radi na moru u hr, na crno.. svaka 3 mjeseca ide u novi sad kod obitelji u novi sad odnjeti novac i vrati se za 4-5 dana i tako vec 3 godine.. Doveo sam ga u firmu gdje ja radim i upozno s gazdom, trenutno mu gazda rijesava radnu dozvolu, ovaj tjedan krece raditi s nama na prijavu :)
 

AnnaNirvana

Aktivan Član
13.06.2018
277
2.161
143
180 dana od prvog ulaska ima se pravo ponovo ici na 90 dana,koji ne moraju biti u kontinuitetu ili iskorisceni.To vazi samo za zemlje Sengena,znaci ako odem u Hr ti dani mi se ne oduzimaju od tih 90 dana koji vaze za zemlje Sengena iako je Hr u Eu,a NG nema veze vise sa racunanjem novih dana...i dalje ostaje onih 180 od prvog ulaska(tih 90 iako nisu iskoristeni u celosti ima se novih 90).Naravno ovo kazem za boravak bez vize,znaci turisticki
 

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Teska srca citam text. Prijatelju u potpunosti te razumijem. Samo da si zdravo proci ce i to opet nije kraj svijeta. Sreca u nesreci je sto ti je djetetu 3god. pa nece puno utjecati na njega jer koliko se nas uopce sjeca icega sta je bilo kada smo imali 3-6godina! Više pozornosti uputi k ženi i obuzdaj je da ne vrisne u tim situacijama svakome se to desi i prodje samo se ne prica okolo pa se ne zna.. uglavnom padnu price da su na lijecenju ili poslu u nekoj od zemalja.

Samo bih ti savjetovao da organizujes konstantnu posjetu i da znas svaki cuvar (tj. covijek) u sebi ima trun sazaljevanja i razumjevanja. Tako da drži se za muda i štrigiraj to kao još jedno iskustvo u tvom zivotu. Sve se to desava i obicnim (krivim ili ne) ljudima. Takođe se uz lijepo ponasanje i ne zavrsi kazna pune 3 godine smanje to oni. Jebes depresiju i strah. Da sam ti blize javio bih ti se za posjetu bar da se ispricamo ko brat sa bratom. Ako ima neko u blizini neka se javi (ako jedemo kavijar zajedno onda cemo da jedemo i govna) dobro bi ti došlo druženje samo oprez bez ikakve gluposti pokusaja unosenja bilo cega (mozes izgubiti obraz i uvijek si na tapeti za pretres). Držim ti fige. Usput znas oko biljki tako da uljepsaj garten i napravi si hobby cijene to ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Lovetogrow

Lovetogrow

može se sve..,a gajenje vutre,najviše!
27.08.2019
1.272
13.268
358
Slažem se sa Opa cupa, normalno da ne dobiš veču kaznu zbog begstva,osim,ako u međuvremenu begstva nspraviš novo kazneno djelo(u RS -Sloveniji, begstva se samo po sebi " še" NE KAŽNJAVAJU,osim pomočí u begstvu/rigorózne kázně,bez zaj.,Kazni te onda zatvorska uprava(totalno si u právu opa cupa, zbog izgube bilo kakvog interno-zatvorskog poverenja/to su:*obiski familie bež stakla,kasnije/ma50%kazne mogučnost koriščenja zunaj zavoskijh pogodnodti-5.urni izlasci 5.sati u spremstvu najbližeg(žena i djeca)12.satni izlaz u grad(pá ako robijaš u dom.terenubmožeš 1.put kuči dá budeš,ali 12sati vani,ti je kompletne sekunda u čeliji,pa24satnibizlz,pa2puta meseçno 24sati,pa na kraju(,prije davanja uslovne-,koliko ti ostalo do kraja,48,sati,znnaci vikend izlazi..a saznat dali te traži interpol,može putem interneta vidjet,ukucaš:, poternica/lterpol(ime I prezime) (koga traze,I zbog cega,u tvom sluçaju imaš mislim da bjelu znaku(postoje: bjela*
-osoba neopasna,ide samo birokracija,niš više,plava:eek:soba u begstvu, mogučnodst otpora,al još uvijek niš strašno,a crvená(boja tag-a)-opasno po život:eek:soba se traži rádi bezbednosti državljana i ljudi koji bl bivaju u državi"( "običajni ljudi'), *velika mogučnost otpora,..btw,"oni"crveno-tagovani,kad te hapse,odmah su opozorijenja sa strani murije(policija):stoj,ne mrdaj,slušat moraš pazljivo što se zahtijeva od tebe...ima pravo pucat,ako presudi,dá brzim pokretom ideš u đep (recimo,da je od tebe tržena osobna indetifikacija ,dá bih TE ligitimirao(KAD ON JE KOMANDOVAO:pO-LA-KO UZMİ İZ DJEPA PASUŠ...za legitimisanje...I dá presudi(pandur)dá je u opasnosti,jer,kad si CRVENI(žarg.)bolje ruke u vís, kako postupak idu..ruke za hlavu,priđe:legni-komanda,pa onda ljeva ruka Iza glave,Iza leđa,škrrrt lisice,desna-ponovi vaju,..onda môžeš razgovarat,al prije:môj savjet,SLUŠAJ TAČNE NAREDBE...uffff sám obrazlozio,ko da ima (u tvom)šansa za poternicu,I to još CRVENU,za pár biljka...ako bi došlo tako daleko ,dobio bi bjeli,,,(tag), birokracija traje14dana-2meseca,da te isporučí((Avionom iz Slovenije/Brnik-u srb.to znám na pamět)isporučenje zavisii : 1 vrijme,:,kad si... i 2.država,u kojoj su te7..,."digli,","(tamo se si pao)za matičnoj državi ti je Srbija.toliko o poternicama.
Al razmisli,pod a opciom,moraš biti Jako spreman,, financijski, fizičkii psihički(,da li bi okrećo glavu svaki put,kad pored pajaca prolaziš...to ti tjelo automatski radi(okračeš glavu u drugi smer,pokrivaš,zakrivaš lice,kad si u položaju da te provere,izbegavanje, paranoja,I još i još bi vama(ti,)’ mogao priçat,al ti najbolje znaş I umeš,porodica ti je u srb.ond şta?Sve sa sobom?, kontakt jesť vrlo redak!!hja, najviše (,zbog škodoželjnih ljudi,koji bi te djaba prodali)...guliš dasku,bezveze..,BUDİ UZORAN ,İZLEŽAVAŠ SVOJU KAZNU,NE DAJ SE PROVOCİRAT,TEŽKO JE, AL AK U PAR GOD.DA SAM UPOZNAO JEDNOG,DO DVA SLİÇNOG MOM karakteru.polako ispunjuj podpisani program,koji se ga držiş,I pridno ispunjavaş...pazi,da nema nekih kazen.postupaka,jel od uslovne niš.budi optimistiçan I izaçi çeš ćovjek da izkustvom vişe..poozz Lovetogrowe
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar and GoLee

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.559
258
Jbga stari, ako želiš sina vidjet, što prije, kako si naveo u prvom postu, bježanjem ga nečeš vidjet, uopče!
Zbog bijega, nema kazne, ali svo vrijeme koje si bio u bijegu, ne računa se, da si ipta odslužio.
Ostaje ti jedino, da to odslužiš, budeš uzoran zatvorenik i pokušaš što ranije dobit uvjetnu!
Mada, tvoja kazna nije mala. Čudo, da su te pustili, uopče da se braniš sa slobode?
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
evo ovako za prvo delo iz 2013 lik koji me namestio kome sam pomogao da gaji sebi biljke za sebe i devojku, ja i moj otac ih lecili od hepatitisa c lekovitim biljem i oni se raspitivali za ulje, ja im rekao da mogu sami da gaje i oni to i radili i dolazili kolima da zalivaju padnu i namesete mene! e onda kad smo bili na zadrzavanju negov otac jel su teski bogatasi pukne pare preko advokata te nas sudija za pret postupak pusti da se branimo sa slobode.
i kad sam pao za gljive to mi je tuzilac uzeo kao olaksavajucu okolnost sto sam se odgovorno ponasao tokom prvog sudjena odazivao na pozive itd i pusti me da se sa slobode branim. ovako, posto mi je jedna kazna 3 a druga 3,4 prvoj treba 6 a drugoj 10 da zastare s tim da je proslo vec oko godinicu od pravosnaznosti. za 1,6 god skrivanja da se i javim na ovu od 3,4 god druga ce mi zastariti totala i dobicu i vise od uslova. razumite me ljudi ja nisam kriminalac, onaj ko je ubio bice kaznjen bilo u srbiji holandiji sad kanadi.... bilo gde, isto vazi i za kradju i silovanje razbojnistvo..... ja sam tesko bolestan i u mnogim zemljama na kugli zemaljskoj bih imao pravo da se lecim uljem! nisam kriv sto sam bolestan, i pogotovu nisam ovca nicija da mu dodjem na klanje! dodji mangupe pa me nadji ako ti trebam! a onda gledaj u pasulj dal cu te cekam skrstenih ruku il sa necim u ruci.....
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Žao mi je zbog situacije. Jedino ako negdje mozes bit siguran da nema izručenja u tvoju zemlju, još ako je u toj zemlji dozvoljen kanabis za MS, razmilio bi o ovom..ali kao što ti kažu,najbolje se suočiti,...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Planer80

GoLee

Aktivan Član
04.11.2019
194
942
93
Under the sea
Prijatelju vidim po textu da je papreno, reci nam koliko košta da ti to isplatiš? Onda se brze bolje spakujes i odletis negdje sa jednom cifrom kredita ka banci u dugu nego sa potjernicom. A ostatak cifre $ € ce se nafatati i vratiti postepeno ljudima od kojih uzmes da ne budes papak (posla ces naci uvijek izvan granica balkana nazalost) . Sto bi bilo ok da imamo jednu ozbiljnu (s dokazima) temu za ovu vrstu pomoci ili adminski konto za uplatiti koliko ko može (hiden).
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
a sta je po tebi stanaccc najpametnija? predaja? vidi nisam kriv, bolestan sam to nije zlocin! a po povelji ujedinjenih nacija o ljudskim pravima imam pravo i na zivot i na zdravlje i na slobodan izbor leka! sto rece brat ja ne mogu odgajim sebi par biljaka a ministri sa sve predsednikovim polubratom mogu da na organskoj farmi jovanjica gaje na tone! imao bih svasta reci na tu temu a vulgarno je i ne prilici da citaju ljudi ovde.
a sto se tice karaktera, pa vidi to je pre genetika i dug ka pretcima. tamo gde je nekad moja porodica zivela lokalni beg turcin je po turskom zakonu hteo da dodje i da vodi sebi tek vencanu nevestu mog pretka, i vecina je trpela taj zulum, ali moj predak, pokoj mu dusi, uzme shishanu(kremenjacu) i jatagan, saceka turcina ustreli ga u glavu a subase isece jataganom, uzmu konje i pobegnu odatle. sta je trebao? da se preda kao ovca? da kaze hodite zakoljite me!
i kao poslednje tebi receno, sta, ja se predam i sta onda, na te 2 kazne od 3 i 3,4 ja dobijem MOZDA uslov na 2/3 to je 4,nesto i to kazem mozda jel unutra je tona budala a ja nisam neko ko ce dati da se kinji reketira zlostavlja... zabicu nekom cetkicu za zube u oko i cao uslove. a za svo to vreme unutra em spavam kojekako, em hranis se max nezdravo, em stressssssss, em i batine od cuvara, em ja imam problem sa zadrzavanjem urina i izmeta, ne uneredjujem se al kad naidje moram odmaaaaa a u mitrovici 3 wc na 100 i kusur ljudi.....
i najgore od svega nema pristupa ulju a bez ulja mi brzo krene reemisija bolesti, jel treba da izadjem i te mitrovice ako ikad i izadjem kao invalid u kolicima??? da li mi to predlazes brate moj Stanaccc???
 
  • Love
Reactions: Vutra Dzanki