Kratak vodic, "Kad obrati biljku?!" by The.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

čapo_

Aktivan Član
21.01.2021
271
1.224
143
Zdravo svima,

Prvi grow mi je i jos uvek nisam u sve upucen.
Biljka ima sve mlecne trihome i pocinju da se javljaju braon (negde oko 5%) na nekim hedovima. Cuo sam da je spremna za branje kada bude oko 20-30% crvenih (braon) trihome. Sada me zanima koliko joj je otprilike vremena potrebno da bude spremna za branje od ovog trenutka? Pitam to zato sto moram da uskladim ispiranje (ili valjda tkzv flushing) oko 7-10 dana pre branja, ako se ne varam?

Hvala!
DoK ne okacis sliku ne ocekuj odgovor, jedino da gledamo u kuglu ili talog kafe na dnu soljice :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443
09.07.2021
8
3
3
29
Sve zavisi od vrste, strejna, uslova i u konacnici od onoga sta zelis da dobijes. Bez tih informacija, zrelost biljke je relativan pojam.
Vrstu ne znam, uzeo seme od ulicne, strejn ne znam sta je, uslovi nisu nesto, indoor je ali pored prozora, a zelim da dobijem nesto normalno. Hranio sam je kako treba, koliko sam mogao da primetim sve je bilo manje-vise u redu, 5 meseci raste, 3 meseca cveta, imala je neke stresove, kako zbog preteranog zalevanja i temperature, ph ni ne znam ali koristim cesmovacu, gledam da vodim racuna od kako je u fazi cvetanja na 12/12 i to je to. Sve je ok, samo me zanima kako da znam kad je vreme za flushing. Svi govore 1-2 nedelje pre berbe, ali kako se to odredjuje? Da li kad krenu braon trihomi ili kako? I kako da odradim flushing, kako sam video najjednostavnija metoda je da kad joj je vreme za zalevanje da ne dodajem djubrivo nego samo vodu i to isto ponovim za 15min, i tako do 7-14 dana (na par dana, zavisi od potrebe zalevanja), da li je to ok?
 
08.09.2022
5
3
3
41
Citiranje bez potrebe. Nemoj stiskati odgovori nego samo kreni pisat. Preporuka citanje https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
Samo da je znaci obesim naopako?
 
Poslednja izmena od urednika:
08.09.2022
5
3
3
41
Ovi mali listići oko cvetova su baš suvi, kad pritisnem cvet on je prilično suv i mastan, ali samo 7 dana je susim, da li da poskidam cvetove pa u teglu, ili da ipak pustim još 7 dana npr