Kratak vodic, "Kad obrati biljku?!" by The.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.03.2012
18
3
0
31
Nisam ja je napisao(la):
Mene bas iskreno zanima,kolika je najveca mogucnost vegetacije biljke? nije moguce da je beskonacna jel tako?

Da moguće je držati biljku u vegetaciji koliko god želiš, samo je držiš pod svijetlosti stalno, u vegetaciji je potrebno 16 sati svijetlosti minimalno ispod toga ulazi u cvjetanje. Ona će za to vrijeme dosegnuti svoju najveću visinu, razgranati ce se koliko može tj. formirati ce se u grm i nakon toga ce samo stare i mrtve listove mjenjati novima, I da reveg je itekako moguć, neki su čak 3 puta obrali jednu te istu biljku.Evo linka za znatiželjne:
www.weedguru.com • View topic - Re-Vegging Marijuana Plants After Harvest
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234 and m@l@

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
PowerSeed je napisao(la):
to je bio klon koji je revegetirao, jel? al' biljka se osusila, maticna, zar ne
jos malo oftopicharenja :)

Ne, nikakav klon :) Ostala jedna grana, ona prva, sa par listića i cijeli korjen :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ok, znaci zimski indoor si revegetirao u out-u, si, to kontam, ali je nemoguce da biljku iz out-a revegetiras posle cvetanja i nastavis u out-u, mislim da je na to mislio metalmaniac, no, ok, sad znamo sta ide sta ne ide ;)
 
21.03.2012
12
0
0
30
nisam nigdje procito to za korjen.. nego mi je to neko bio rekao pa eto da pitam sta vi znate o tome, znaci nista od tog ''cjedjenja'' iz korjena
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma da, moš mislit... i ti svakog slušaš...
Malo si pročitaj neke osnove i bit će ti jasno zašto nam je svima ovo što si izjavio urnebesno smješno.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Izjavio, pitao...lupio, meni je svejedno smješno i kažem ti da ne vjeruješ svakom šta lupeta.
 
03.06.2012
6
0
0
41
Prvi put gajim biljke pa bi mi mnogo znacio savet iskusnijih. Posadio sam tri biljke, ne znam koja je sorta, domaćica je mnogo dobrog ukusa i veoma jaka u konzumaciji. Zasadio sam semenke biljke koju sam koristio, na slici se vidi koliko su porasle. Dve sam zasadio u isto vreme, treća malo kasni za njima od prilike nedelju dana, mozda i više ali na cvetanje su morale u isto vreme. U vegetaciji su bile u kartonskom boksu sa alu folijom, svetlo 3 CFL (ili steljive sijalice kako se vec nazivaju) koje proizvode od prilike 5000 lumena, kasnije kad su izrasle pred pustanje u cvetanje stavio sam ih veliku kutiju gde su i sada. Kada su se razvili svetovi isčupao sam sve velike listove kako bi cvetovi mogli bolje da se razviju , pošto su mi mnogo mršavo izgledali, nadam se da nisam pogrešio. Pod 12/12 su od prilike mesec i po dana ili 6 nedelja, uveliko su izrasle bele i skoro 98% su sve sada braon boje , neke su cak i otpale pa se zalepile za listove, sto mozda moze da se vidi na slikama. Interesuje me da li su spremne, jer nemam mikroskop i ne znam tacno da utvrdim koliko jos da ih pustim. Bilo koja druga informacija bi mi mnogo znacila. Hvala u napred svima koji mi budu pomogli !!!

PS. Slike su u punoj rezoluciji, mobilnim tel. slikane, koga ne mrzi neka klikne na sliku da se otvori veliki format kako moze bolje da se vide kristali.

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Vrhovi
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Cvetovi u sredini
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

:samoja
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
pusti jos 2-3 tjedna i nisi trebao bas sve listove pokidat xD al ajd sta je tu je :) pusti znaci jos barem 3 tjedna ja bi reko pa vidi kako sta i cupaj, a za bolji sljedeci grow :) imas cijeli forum da procitas :D sretno :))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sta reci, tu gde drzis tu kutiju mozes da smestis i pravi box, sad vidis da mozes pa posveti malo vremena i novca da napravis nesto kako treba, svetlo je ocajno, sa tri cfl vidis sta dobijes, zgoljavo i izduzeno, jos bez listova... kad se osusi i kad povadis seme (odakle seme na tim vrhovima) mozda bude da par puta zapalis. sto se tice berbe, trihomi se ne vide dobro, ali sumnjam da je 6 sedmica pod takvim lampama dovoljno, drzi jos malo mada ne znam kolika je korist bez listova i u takvim uslovima... drzi koliko izdrzis pa vise srece sledeci put, u medjuvremenu procitaj forum, delove o unutrasnjem uzgajanju i pogledaj malo dnevnike uzgoja, pogotovo zavrsene, mozes dobiti dosta ideja za dalje, sretno
 
03.06.2012
6
0
0
41
PowerSeed je napisao(la):
sta reci, tu gde drzis tu kutiju mozes da smestis i pravi box, sad vidis da mozes pa posveti malo vremena i novca da napravis nesto kako treba, svetlo je ocajno, sa tri cfl vidis sta dobijes, zgoljavo i izduzeno, jos bez listova... kad se osusi i kad povadis seme (odakle seme na tim vrhovima) mozda bude da par puta zapalis. sto se tice berbe, trihomi se ne vide dobro, ali sumnjam da je 6 sedmica pod takvim lampama dovoljno, drzi jos malo mada ne znam kolika je korist bez listova i u takvim uslovima... drzi koliko izdrzis pa vise srece sledeci put, u medjuvremenu procitaj forum, delove o unutrasnjem uzgajanju i pogledaj malo dnevnike uzgoja, pogotovo zavrsene, mozes dobiti dosta ideja za dalje, sretno

Za svetlo se slazem da moze mnogo bolje, sutra cu da odem da kupim jos pet-6 istih pa cu barem dve tri nedelje da ih dignem na 15.000-20.000 lumena. Sto se listova tice taj savet mi je dao decko koji je gajio biljku iz koje sam uzeo seme, do duse ta biljka je bila gajena u vanjskim uslovima bez ikakvih problema, e on mi je rekao da poskidam vece listove da biljka razvija cvetove bolje, jer sam njemu poslao sliku pre dve nedelje. Poskidao sam malo listova, samo one najvece, ali konstantno rastu novi tako da ne znam zasto bi to bio toliki problem. Napisao sam da sam teski pocetnik i vec neko vreme citam ovaj forum, sigurno da ce mi sledeci zasad biti mnogo bolji. Sto se tice boxa, ma nemam uslova, ovo mi je box u sobi koja je pod kljucem ali nece moci jos dugo, tako sve vise razmisljam da napravim dobar PS grow box, ne znam sta mislite o tome. Pokusacu da nadjem da li ima ovde negde na forumu vise reci o PS boxovima.
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
imas pc dnevnika kolko os :) samo polako, citaj i uci :) znat ces sam kad budes znao sve i kad budes bio spreman i onda u akciju :D bez greske ces sve napravit vjeruj mi :)
sretno u sljedecim pohodima na kifove :)

peace out !
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
MrPrtina je napisao(la):
... e on mi je rekao da poskidam vece listove da biljka razvija cvetove bolje, jer sam njemu poslao sliku pre dve nedelje. Poskidao sam malo listova, samo one najvece, ... Pokusacu da nadjem da li ima ovde negde na forumu vise reci o PS boxovima.

meni lici da si skoro trimovao biljku a ne poskidao malo listova, al ajd, verovatno ih nisi puno ni imao obzirom na uslove i rasvetu... nego, ako ti je on tako rekao onda nemoj slusati mene nego slusaj njega i radi tako i dalje... a stvarno ne znam sta ti je PS box, ako tako nesto postoji sigurno ima na forumu
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
mozda je na ovo mislio :icon_lol:

ps3-box.jpg
 
03.06.2012
6
0
0
41
PowerSeed je napisao(la):
meni lici da si skoro trimovao biljku a ne poskidao malo listova, al ajd, verovatno ih nisi puno ni imao obzirom na uslove i rasvetu... nego, ako ti je on tako rekao onda nemoj slusati mene nego slusaj njega i radi tako i dalje... a stvarno ne znam sta ti je PS box, ako tako nesto postoji sigurno ima na forumu

Pa cim sam vas pitao za savet naravno da cu da usvojim to sto mi napisete, a sto se tice listova, pogresio sam trebao sam prvo ovde da postavim sliku cim sam pustio biljke u cvetanje pa bih i svetlo ranije doveo u red, al jbg. u pocetku svi pravimo greske...
Pa sta mislite da li ce se bitnije povecati cvetoci ako utrostrucim jacinu svetlosti i ako budu pod tim uslovima dve tri nedelje?

PowerSeed
pogresio sam, mislio sam na PC box, pogledaj Stealth PC Grow Box LST Grow; Start to Finish - YouTube